Як виправити помилку в звіті з Єдиного внеску ?

Питання по ЄСВ
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 11840
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Дякував (ла): 13168 разів
Подякували: 26110 разів

Повідомлення Яков »

Марина021 писав:
26 жовтня 2020, 17:16
В таблице 5 указано, что вышла после ухода за ребенком и тем же днем ушла в отпуск в связи с карантином по ст.25 ч.1 п. 3-1.
Значит, придётся переделывать таблицу 5.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0460-15/conv#n611
IV. Формування Звіту
8. Таблиця 5 додатка 4 до цього Порядку призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб.
Таблиця 5 додатка 4 до цього Порядку подається страхувальником, якщо протягом звітного періоду:
було укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань) із застрахованою особою;

було укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце;

особу було переведено на іншу посаду або роботу у того самого страхувальника;

особа вперше вступила на військову службу або закінчила проходження військової служби (із виключенням зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо)) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби;

особі надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами (у тому числі особам із числа військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу);

особі надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

особі надано відпустку по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку.

Код класифікатора професій (код КП), код загальносоюзного класифікатора професій, посад та тарифних розрядів (код ЗКППТР), професійна назва роботи вибираються із довідника, що відповідає національному класифікатору України "Класифікатор професій ДК 003:2010".

Назва посади відповідає запису у трудовій книжці.

Запис про переведення працівника на іншу посаду або роботу у того самого страхувальника вноситься у таблицю 5 в такому самому порядку, як і про прийняття на роботу. Записи про причини звільнення в таблиці 5 мають вноситися у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону. Наприклад, п. 4 ст. 40 КЗпП України.

У разі якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод (цивільно-правових договорів), зміни посади, термінів проходження військової служби або надання відповідної відпустки, таблиця 5 додатка 4 до цього Порядку не формується та не надається.

Якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою було розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір), а потім знову укладено, на таку застраховану особу робиться два записи в таблиці 5 додатка 4 до цього Порядку: перший - із зазначенням дати припинення трудових відносин, другий - із зазначенням дати початку трудових або цивільно-правових відносин.

У разі якщо особі надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку або відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, у звітному місяці зазначається дата початку відпустки.

У разі якщо в особи закінчилась відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку або відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, у звітному місяці зазначається дата закінчення відпустки.
Т.е. в табл. 5 можно указать, если сотрудница уходит в отпуск по ст. 25 п. 3 ЗУ "Про відпустки" по уходу до 6 лет.
По уходу на "карантин" по пп. 3¹ ст. 25 данные в таблице 5 не отображаются. Кроме того, "Частину першу статті 25 доповнено пунктом 3¹ згідно із Законом № 2169-VI від 11.05.2010", поэтому, в отчётности за апрель такую норму даже теоретически нельзя было применять
Зображення

Skipi
Ученик
Повідомлень: 3
З нами з: 07 липня 2020, 18:15
Дякував (ла): 5 разів

Повідомлення Skipi »

В программе, через которую сдаю отчёты произошли изменения и из-за этого не заполнились реквизиты 12 и 13 в таблице 1 (банковские реквизиты). Раньше ставились автоматом, а теперь "а почему вы галочку не поставили" спросили у меня.
В общем отчёт за сентябрь был сдан с пустыми 12 и 13 реквизитами.
Это большая ошибка или как?

цветок
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 114
З нами з: 21 січня 2012, 05:04
Дякував (ла): 81 раз
Подякували: 6 разів

Повідомлення цветок »

Доброго дня. Допоможіть як виправити помилку.
За серпень 2020р в звіті з ЄСВ помилково показала зарплату більше на 100,00 трьом працівникам.
Як тепер цю помилку виправити???

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 11840
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Дякував (ла): 13168 разів
Подякували: 26110 разів

Повідомлення Яков »

цветок писав:
04 листопада 2020, 10:44
Доброго дня. Допоможіть як виправити помилку.
За серпень 2020р в звіті з ЄСВ помилково показала зарплату більше на 100,00 трьом працівникам.
Як тепер цю помилку виправити???
Например, в отчёте за октябрь: отдельными тремя строками строками за август
Зображення

Айрин149
Ученик
Повідомлень: 4
З нами з: 19 липня 2017, 11:39
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення Айрин149 »

Добрый день.
В сентябре была оплата по договору ГПХ. Все налоги оплачены также в сентябре. Но в отчете по ЕСВ забыли показать.
Показывать ли в октябре и будут ли применены штраф. санкции?

алазани
Профи
Повідомлень: 37
З нами з: 21 листопада 2015, 14:29
Дякував (ла): 38 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення алазани »

Здравствуйте! Очень нужна помощь. Замдиректора с 21.10 становится директором предприятия. Как правильно отразить в табл.5. одной строчкой или двумя. Не могу понять. Очень нужна подсказка. Спасибо.

FyDD
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2765
З нами з: 22 лютого 2013, 05:48
Дякував (ла): 1770 разів
Подякували: 668 разів

Повідомлення FyDD »

Подскажите, плиз. Не исправлял очень много лет
В сентябре сотрудник весь месяц был в отпуске, т.е. должно быть "10. Код типу нарахувань***" -10
По ошибке сдал как за работающего , т.е. без кода 10
Как теперь исправить:
1. Сдаю Скасовуючу Табл.6 с ошибочной строкой.
2 . Подаю Додаткову с правильной стр.
Правильно ???

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 11840
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Дякував (ла): 13168 разів
Подякували: 26110 разів

Повідомлення Яков »

FyDD писав:
19 листопада 2020, 17:58
Подскажите, плиз. Не исправлял очень много лет
В сентябре сотрудник весь месяц был в отпуске, т.е. должно быть "10. Код типу нарахувань***" -10
По ошибке сдал как за работающего , т.е. без кода 10
Как теперь исправить:
1. Сдаю Скасовуючу Табл.6 с ошибочной строкой.
2 . Подаю Додаткову с правильной стр.
Правильно ???
Нет. В отчёте, например, за октябрь (или уже за ноябрь) добавить 2 строки за "ошибочный" месяц: в одной "убрать" начисления по зарплате, в другой указать начисления по отпуску

Суммы заработка (дохода), начисленного в предыдущем отчетном периоде и пересчитываемого в текущем в связи с уточнением количества отработанного времени в связи с отпуском, временной нетрудоспособностью, отражаются в Таблице 6 Отчета по форме № Д4, сформированного за текущий отчетный период, со знаком «минус». Это прямо прописано в п. 9 разд. VI Порядка № 435.
Если сторнируем/доначисляем суммы работнику: внимание на отчетность и налоговые последствия
Рокировка. Здесь рассмотрим ситуацию с заменой зарплаты на больничные/декретные, связанную с уточнением отработанного времени в связи с отпуском, болезнью, декретом. Например, работнику в предыдущем отчетном периоде была начислена и отражена в отчетности по ЕСВ зарплата за полностью отработанный месяц. Но впоследствии оказалось, что он в этом месяце был нетрудоспособен (или находился в отпуске). В таком случае в таблице 6 Отчете по ЕСВ отсторнированную зарплату прошлого месяца не прячем в общую сумму зарплаты текущего месяца, а отражаем ее со знаком минус. Это прямо прописано в п. 9 разд. IV Порядка № 435.

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/ru/articles/tr ... -uvaga-na/
Работник все 30 (31) дн. был в отпуске?
Зображення

FyDD
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2765
З нами з: 22 лютого 2013, 05:48
Дякував (ла): 1770 разів
Подякували: 668 разів

Повідомлення FyDD »

Спасибо
Да, 30 дней + 1 день праздник продление. Выход на работу уже в ноябре

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 11840
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Дякував (ла): 13168 разів
Подякували: 26110 разів

Повідомлення Яков »

FyDD писав:
20 листопада 2020, 17:30
Спасибо
Да, 30 дней + 1 день праздник продление. Выход на работу уже в ноябре
Хм-м
Так речь об октябрьском отпуске, а не сентябрьском? (в сентябре нет ведь праздников) — тогда можно было просто сдать правильный отчёт (до 20, если в октябре отпуск). Теперь исправлять в ноябрьском отчёте за октябрь (опять-таки, если отпуск в октябре)
Зображення

Відповісти

Повернутись до “Єдиний соціальний внесок”