«Платежи по ЄСВ; коды управлений ПФУ»

Питання по ЄСВ
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12584
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 13521 раз
Подякували: 26860 разів

Повідомлення Яков »

vlrlbdnk писав:
09 лютого 2021, 19:58
Нет. Переселенец из зоны ато, если это может играть роль какую-либо.
А регистрация ФОПом на подконтрольной территории? Посмотрите (перепроверьте) по ЕСВ здесь данные:
✔ дані про взяття на облік як платника єдиного внеску — в Безкоштовний пошук відомостей у ЄДР
Портал ПФУ
✔ Дані про реєстрацію платником ЄСВ — в ЕК, в Облікові дані платника
Реєстр страхувальників

И сравните реквизиты, указанные в платёжках по ЕСВ, с реквизитами счетов (ссылку я выкладывал)… Может, Вы думаете, что платите ЕСВ, а на самом деле оплачиваете акциз :)
Зображення

vlrlbdnk
Ученик
Повідомлень: 7
З нами з: 05 лютого 2021, 10:59

Повідомлення vlrlbdnk »

Везде присутствую, да и в самом кабинете данные говорят о том, что я в списке:

http://prnt.sc/yyjnjn

Какие посоветуете действия предпринять?

ІП27
Ученик
Повідомлень: 6
З нами з: 03 вересня 2020, 15:01
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення ІП27 »

Доброго дня! Чи правильно я розумію, якщо підприємство не сплатить в строк ЄСВ за лютий 2021 р, то недоїмки не буде видно аж до травня 2021 р

Маруся10
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3910
З нами з: 31 липня 2015, 10:24
Дякував (ла): 601 раз
Подякували: 1882 рази

Повідомлення Маруся10 »

Подскажите, это правда, что с этого года вышел закон, что если оформлен на работе и Фопом то ЕСВ 22% не надо платить дважды, спасибо

skub
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 165
З нами з: 04 січня 2009, 15:05
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 12 разів

Повідомлення skub »

Маруся10 писав:
26 березня 2021, 16:28
Подскажите, это правда, что с этого года вышел закон, что если оформлен на работе и Фопом то ЕСВ 22% не надо платить дважды, спасибо
Підприємці, за яких сплачено іншими роботодавцями єдиний внесок у розмірі не менше мінімального (з 1 січня 2021 року – 1 320 грн.) ЄСВ за себе не сплачуватимуть.
Це передбачено частиною 6 статті 4 Закону № 2464, яка наберає чинності з 01.01.2021 р.

ruslana2206
Ученик
Повідомлень: 5
З нами з: 11 вересня 2019, 19:26
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення ruslana2206 »

ФОП 3 гр. + найм.працівник в ТОВ! Помилково сплатив ЄСВ за ФОП за себе - за 1 квартал 2021 року.
А так як він ще є найманим працівником - то міг не платити цю суму.

Порадьте як краще поступити.
Нехай ця сума висить на картці.
Або краще перекинути (якщо вийде) кошти на інший податок.

Дякую

Аватар користувача
anavigator
Профи
Повідомлень: 42
З нами з: 17 липня 2012, 13:34
Звідки: Київ
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 7 разів
Контактна інформація:

Повідомлення anavigator »

ruslana2206 писав:
16 квітня 2021, 11:13
ФОП 3 гр. + найм.працівник в ТОВ! Помилково сплатив ЄСВ за ФОП за себе - за 1 квартал 2021 року.
Коротко: заповнити заяву в кабінеті і повернути кошти на свій р/р. Напишіть як вийшло.
Цитати:
Вони ⬇ не платять ЄСВ
I. ФОП НА ЗАГАЛЬНІЙ АБО НА ЄДИНОМУ,
якщо одночасно:
— він десь працює за трудовим договором (не важливо, письмовий/усний);
— це місце роботи — основне (там ведуть трудову книжку);
— цей роботодавець платить за такого працівника ЄСВ не менше мінімального внеску.

Нова пільга. Запрацювала з 1 січня 2021 року. Діє на постійній основі.

Джерело:
https://buhgalter911.com/uk/news/news-1057326.html

Відповідно до п. 5 Порядку, повернення надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) здійснюється у випадках:

надмірної або помилкової сплати сум ЄВ та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний небюджетний рахунок «Рахунки для зарахування єдиного соціального внеску»;
помилкової сплати сум ЄВ та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний небюджетний рахунок «Рахунки для зарахування єдиного соціального внеску»;
помилкової сплати сум ЄВ та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету;
помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених ПКУ на небюджетний рахунок «Рахунки для зарахування єдиного соціального внеску».

Повернення коштів здійснюється виключно на підставі заяви платника про повернення надміру або помилково сплачених коштів.

У випадках, передбачених пп. 1, 2 та 4 п. 5 Порядку, Заява подається до контролюючого органу, на рахунок якого сплачено суми єдиного внеску, за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку. У разі невідповідності цій формі Заява залишається без задоволення.

У випадку, передбаченому пп. 3 п. 5 Порядку, Заява подається до контролюючого органу за місцем обліку помилково сплачених сум ЄВ у довільній формі із зазначенням суми та напряму повернення.

До Заяви від страхувальників, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, платники додають оригінал або завірену ними копію розрахункового документа (квитанцію, платіжне доручення тощо), що підтверджує сплату коштів на небюджетний рахунок «Рахунки для зарахування єдиного соціального внеску».

Заява щодо повернення надміру та/або помилково сплачених сум ЄВ може бути подана в один із таких способів:

особисто платником ЄВ чи уповноваженою особою;
надіслана поштою;
засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації кваліфікованого електронного підпису чи печатки відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Подати Заяву в електронній формі платником можливо через приватну частину Електронного кабінету, розміщеного на офіційному сайті ДПС.

Меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету дозволяє створити та надіслати довільну кореспонденцію (лист, заяву, запит тощо) до відповідного контролюючого органу.

Протягом одного робочого дня після надсилання електронної Заяви до контролюючого органу платника буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації Заяви в контролюючому органі до якого подано Заяву. Інформацію щодо отримання та реєстрації Заяви в контролюючому органі платник може переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» Електронного кабінету.

Джерело:
https://news.dtkt.ua/labor/social-protection/68331

Сам порядок:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0193-16#Text

Появився ще документ Мінфіну:

https://ips.ligazakon.net/document/re33341?an=253

... заява подається платником податків до територіального органу ДПС за основним місцем обліку такого платника виключно в електронній формі через сервіс "Електронний кабінет". У разі повернення з єдиного рахунка помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені платник податків у заяві зазначає суму, дату сплати і реквізити з розрахункового документа, за якими кошти перераховано на єдиний рахунок, та поточний рахунок платника податку в установі банку, на який необхідно повернути такі кошти.

II. Опрацювання заяв платників податків на повернення з єдиного рахунка помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені

1. Платник податків має право на повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені з єдиного рахунка, відкритого на ім'я ДПС у Казначействі.

Заява подається платником податків до територіального органу ДПС за основним місцем обліку такого платника виключно в електронній формі через сервіс "Електронний кабінет", що функціонує відповідно до статті 421 розділу II Податкового кодексу України, з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.

У разі повернення з єдиного рахунка помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені платник податків у заяві зазначає суму, дату сплати і реквізити з розрахункового документа, за якими кошти перераховано на єдиний рахунок, та поточний рахунок платника податку в установі банку, на який необхідно повернути такі кошти

Андрей335
Ученик
Повідомлень: 3
З нами з: 11 травня 2021, 16:41
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення Андрей335 »

Единый налог, упрощённая система, 3 гр.
В январе 2021 дважды заплатил ЕСВ по 3300 грн. из-за путаницы в связи с перетрубациями в налоговой. В итоге, на счету оказалось 6600 грн. 19 января в электронном кабинете налоговой появилась запись:

19.01.2021 17Х Нараховано ЄВ ФОП, в т.ч. на спрощенiй ситемi... 3 300,00 ...

Т.е. 3300 грн сняли и, естественно, сталась переплата 3300 грн.
5 апреля я добавил ещё 660 грн, которых не хватало для уплаты за 1-й квартал 2021 года и думал, что налоговая снимет в своё время, делая запись с кодом операции 17Х. Но ничего не снялось, и вот уже 11 мая, а там висит:
Переплата 3 960,00
вместо того, чтоб сняться за ЕСВ. Это что снова глюки кабинета или я должен был где-то явно указать какую сумму ЕСВ хочу заплатить за 1-й квартал?

STO Iryna
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 108
З нами з: 05 червня 2020, 17:35
Дякував (ла): 32 рази
Подякували: 38 разів

Повідомлення STO Iryna »

Подскажите пожалуйста, может кто-то сталкивался уже с таким. ФОП 2 гр единщик, платит ед.налог и есв. Он дже работает на предприятии, где за него опять же платят Есв. В ПФ сказали что на будущую "пенсию" уплата 2 есв, никак не отразится.
Можно ли как-то освободиться от уплаты одного из ЕСВ?

Ирина 22
Оракул
Оракул
Повідомлень: 262
З нами з: 11 березня 2019, 14:19
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 110 разів

Повідомлення Ирина 22 »

STO Iryna писав:
21 травня 2021, 15:59
Подскажите пожалуйста, может кто-то сталкивался уже с таким. ФОП 2 гр единщик, платит ед.налог и есв. Он дже работает на предприятии, где за него опять же платят Есв. В ПФ сказали что на будущую "пенсию" уплата 2 есв, никак не отразится.
Можно ли как-то освободиться от уплаты одного из ЕСВ?
С 2021 года предприниматели, которые одновременно являются наёмными работниками, могут не уплачивать ЕСВ за себя как ФЛП, если взнос за них уплачивает работодатель.

Відповісти

Повернутись до “Єдиний соціальний внесок”