Сторінка 1 з 2

Наличный или безналичный расчет?

Додано: 22 листопада 2012, 06:17
DidOk
Директор со своего личного счета оплатил за свое предприятие другому предприятию 30000,00 грн.
Оформили авансовый отчет.
Но появились сомнения - для нашего предприятия (предприятия-покупателя) это будет безналичный расчет и ограничение в 10 тыс. здесь не действует? Или все-таки наличный?
#help#

Re: Наличный или безналичный расчет?

Додано: 22 листопада 2012, 06:31
IrinkaSvetl
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/l ... 20.html#83 (библия кассовых операций) Постанова Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року N 637 Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні редакция действует с 21.03.2011
2.3. Гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлюється відповідною постановою Правління Національного банку України.
Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі. Кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Зазначені обмеження стосуються також розрахунків готівкою між підприємствами в оплату за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок коштів, одержаних за корпоративними спеціальними платіжними засобами.
Зазначені обмеження не поширюються на:
а) розрахунки підприємств (підприємців) з фізичними особами, бюджетами та державними цільовими фондами;
б) добровільні пожертвування та благодійну допомогу;
в) підпункт "в" пункту 2.3 глави 2 виключено
в) використання коштів, виданих на відрядження.
2.5. Якщо підприємства (підприємці) та фізичні особи здійснюють готівкові розрахунки без відкриття поточного рахунку шляхом унесення до банків готівки для подальшого її перерахування на рахунки інших підприємств (підприємців) або фізичних осіб, то такі розрахунки для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів безготівковими.
тобишь... Если ваш подотчетник заплатил кому нибудь в один день больше 10000- то это будет превышение лимита
Гляньте по ПОИСКУ... похожие темы уже обсуждались

Ищите про "10 тыс лимит"
http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst15772.aspx оплата через кассу банка
http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst1 ... 10000.aspx оплата через кассу банка - действует ли ограничение 10000?
и т.д

Re: Наличный или безналичный расчет?

Додано: 22 листопада 2012, 06:39
DidOk
В том-то и дело, что он платил не через кассу банка, а со своего личного банковского счета на счет поставщика.
В этом случае такой платеж как считать - наличным или безналичным?

Re: Наличный или безналичный расчет?

Додано: 22 листопада 2012, 06:44
Оля-ля
НАЛИЧНЫЙ!!! 100%. Для предприятия-поставщика - это БЕЗНАЛ, а для вас - НАЛ. При этом применяютя штрафные санкции к покупателю (т.е. к вам).

Re: Наличный или безналичный расчет?

Додано: 22 листопада 2012, 06:49
nachfin
К сожалению, 10-тысячное ограничение действует как в случае приобретения работником ТМЦ (работ, услуг) за счет предварительно выданных подотчетных сумм, так и в случае расходования на эти цели собственных средств (как в Вашем случае) с последующим их возмещением предприятием.

Re: Наличный или безналичный расчет?

Додано: 22 листопада 2012, 06:55
Оля-ля
А есть возможность не приходовать ТМЦ или ОС? И вообще тогда не проводить этот авансовый. Иначе это дорого обойдётся!!!

Re: Наличный или безналичный расчет?

Додано: 22 листопада 2012, 07:09
DidOk
Была уверена на 95% что это все-таки для нас НАЛИЧНЫЙ расчет.
5% -а вдруг где-то какие-то были письма/разъяснения и все-таки можно притянуть к безналу, чтобы закрыть авансовым без проблем.
Вот теперь надо думать, что с этим делать.


Re: Наличный или безналичный расчет?

Додано: 22 листопада 2012, 07:22
ninela
СИТУАЦІЯ 3

Директор підприємства на свої кошти (від імені підприємства) купував для підприємства ТМЦ. Розрахунки проводилися таким чином:
а) директор придбавав і оплачував ТМЦ в один день у різних постачальників (7 000 грн. та 10 000 грн.), при цьому підприємство компенсувало йому всю суму (17 000 грн.) в один день;
б) директор придбав і оплатив ТМЦ разово на суму 20 000 грн., а підприємство компенсувало йому ці витрати за два дні (по 10 000 грн. на день).
Перш за все зазначу, що хоча директор витрачає на закупівлю ТМЦ власні грошові кошти, насправді він діє від імені і за дорученням підприємства. Тому в даному випадку фактичним платником готівки є не директор - фізична особа, а підприємство, що доручило йому купити ТМЦ.
Варіант «а». При закупівлі директором ТМЦ порушення немає. Адже кількість постачальників і загальна сума готівкового розрахунку підприємства за день з усіма постачальниками не обмежується. Головне ~ щоб сума розрахунку з кожним з них окремо не перевищила 10 000 грн. При відшкодуванні директорові його витрат відбувається розрахунок підприємства з фізичною особою - не СПД, а в даному випадку обмеження в 10 000 грн. не діє.
Варіант «б». При закупівлі директором ТМЦ порушення є. Директор разово розрахувався на суму 20 000 грн., у результаті підприємство, від імені якого він здійснив платіж, порушило «правило 10 000 грн. готівкою». НБУ в Листі N 9206 підтверджує такий підхід до питання. При відшкодуванні директорові витрат порушення немає.

Re: Наличный или безналичный расчет?

Додано: 22 листопада 2012, 08:54
Вероніка
Мальчишки и девчёнки, возник вопрос. Поделитесь, кто как вносит на счёт от директора возвратно-финансовую помощь?
Хочется знать Ваши мнения.

Re: Наличный или безналичный расчет?

Додано: 22 листопада 2012, 09:25
Тюша
Вероніка писав:Мальчишки и девчёнки, возник вопрос. Поделитесь, кто как вносит на счёт от директора возвратно-финансовую помощь?
Хочется знать Ваши мнения.
составляется договор по по нему вносятся в банке деньги на ваш р/р.Без ПДВ.
пишется в платежке что-то типа:"Внесення коштів згідно Договору про надання поворотної фінансової допомоги №.... від......Без ПДВ.через такого-то