РРО

Банківські платіжні картки, РРО, платіжні термінали
Sveizy
Мастер
Мастер
Повідомлень: 62
З нами з: 08 червня 2020, 23:49
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 10 разів

Повідомлення Sveizy »

СПАСИБО!!!

nemira
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 20
З нами з: 27 січня 2014, 14:35
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення nemira »

ФОПу на р/с зашли деньги от юр. лица, но через транзитный счет. То, что это юр.лицо (название, ЕДРПОУ) указаны в назначении.
Подскажите, это надо было бы проводить через ПРРО? Мы работаем только с юр лицами и такого подвоха не ожидали, ПРРО не регистрировали :( Зображення

Аватар користувача
Nepogoda
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 869
З нами з: 02 вересня 2018, 09:55
Звідки: Odessa
Дякував (ла): 284 рази
Подякували: 410 разів

Повідомлення Nepogoda »

nemira писав:
27 січня 2022, 13:31
ФОПу на р/с зашли деньги от юр. лица, но через транзитный счет. То, что это юр.лицо (название, ЕДРПОУ) указаны в назначении.
Подскажите, это надо было бы проводить через ПРРО? Мы работаем только с юр лицами и такого подвоха не ожидали, ПРРО не регистрировали :( Зображення
Это значит, что ваш клиент оплатил счет/накладную через кассу Приватбанка. Проводить через РРО/ПРРО не надо.

majesta
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 01 лютого 2022, 19:18
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення majesta »

Доброго времени суток, уважаемые .
Я ФОП, интернет-продажи. Наложенный платеж на Новой почте – забираю наличкой (не устраивают тарифы Нова Пэй)))), расчетный счет присутствует.
После прочтения множества различных пояснений и комментариев, пожалуйста, разъясните несколько моментов:
1. При получении налички на НП я должна буду отправить ПРРО чеки (на е-мейл, вайбер, вацап…куда угодно))) всем, чьи деньги я получила в этот же день… правильно?
2. Могу ли я внести эти деньги на свой Р/С как «выручка» ?
3. Расходная накладная, которую я обязана положить в посылку с товаром и которую я , с подписью покупателя, обязана сохранять…как мне ее получить обратно – уже подписанную ? Там ведь есть графа – получатель …и должна стоять его подпись на моем экземпляре…?
4. Если на мой Р/С зашли деньги за товар, а потом покупатель вернул его (товар) – должна ли я буду выдать какой-то возвратный чек или при перечислении денег на карту покупателя просто указать – возврат средств?

Янтик
ПрофиПрофи
Повідомлень: 45
З нами з: 12 лютого 2020, 19:24
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 13 разів

Повідомлення Янтик »

majesta писав:
02 лютого 2022, 10:06
Доброго времени суток, уважаемые .
Я ФОП, интернет-продажи. Наложенный платеж на Новой почте – забираю наличкой (не устраивают тарифы Нова Пэй)))), расчетный счет присутствует.
После прочтения множества различных пояснений и комментариев, пожалуйста, разъясните несколько моментов:
1. При получении налички на НП я должна буду отправить ПРРО чеки (на е-мейл, вайбер, вацап…куда угодно))) всем, чьи деньги я получила в этот же день… правильно?
2. Могу ли я внести эти деньги на свой Р/С как «выручка» ?
3. Расходная накладная, которую я обязана положить в посылку с товаром и которую я , с подписью покупателя, обязана сохранять…как мне ее получить обратно – уже подписанную ? Там ведь есть графа – получатель …и должна стоять его подпись на моем экземпляре…?
4. Если на мой Р/С зашли деньги за товар, а потом покупатель вернул его (товар) – должна ли я буду выдать какой-то возвратный чек или при перечислении денег на карту покупателя просто указать – возврат средств?
по 4 пункту, если операцию продажи проводили через РРО/ПРРО, то при возврате формируете Фіскальний касовий чек видачі коштів (видатковий чек).

Vladvik
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 742
З нами з: 23 грудня 2012, 13:21
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 368 разів

Повідомлення Vladvik »

majesta писав:
02 лютого 2022, 10:06
Доброго времени суток, уважаемые .
Я ФОП, интернет-продажи. Наложенный платеж на Новой почте – забираю наличкой
Забираете наличку, как ФЛП или как физлицо?
Имеет ли право Новая почта выдавать наличку ФЛП?
Имеете ли ФЛП право получать наличку от Новой почты?

eunick
ПрофиПрофи
Повідомлень: 34
З нами з: 20 липня 2016, 09:19
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 18 разів

Повідомлення eunick »

Vladvik писав:
02 лютого 2022, 14:30
majesta писав:
02 лютого 2022, 10:06
Доброго времени суток, уважаемые .
Я ФОП, интернет-продажи. Наложенный платеж на Новой почте – забираю наличкой
Забираете наличку, как ФЛП или как физлицо?
Имеет ли право Новая почта выдавать наличку ФЛП?
Имеете ли ФЛП право получать наличку от Новой почты?
А можна з іншого боку спитати? А якими нормативними документами заборонено отримувати ФОПу готівку від НП (глобально, та інших служб доставки)? Податкова, наприклад, думає, що можна із застосуванням РРО/ПРРО. Наложка готівкою - це як раз "в іншому випадку" (В цитаті виділено мною).
У разі оформлення продажу товарів з післяплатою (накладений платіж) необхідність застосування РРО та/або ПРРО залежить від умов договору між продавцем та перевізником. Обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним в момент здачі товару перевізникові або організації зв’язку для доставки покупцеві (частина друга ст. 664 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями). Продавець у такому випадку вкладає в поштове відправлення документи на товар (товарний чек, накладна тощо).
У цьому випадку розрахунки здійснюються в місці отримання товару між покупцем і перевізником, який повинен видати фіскальний чек на приймання готівки чи платіжної картки. В подальшому розрахунки за товар здійснюються між перевізником та продавцем згідно договору між продавцем та перевізником. Якщо перевізник перераховує кошти продавцю на поточний рахунок, РРО та/або ПРРО не застосовується, в іншому випадку продавець зобов’язаний видати фіскальний чек на товар покупцю шляхом надіслання на електрону пошту, мобільний телефон тощо.
https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=30163

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13650
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14113 разів
Подякували: 27887 разів

Повідомлення Яков »

eunick писав:
03 лютого 2022, 12:04
А можна з іншого боку спитати?
Vladvik писав:
02 лютого 2022, 14:30
majesta писав:
02 лютого 2022, 10:06
Доброго времени суток, уважаемые .
Я ФОП, интернет-продажи. Наложенный платеж на Новой почте – забираю наличкой
Забираете наличку, как ФЛП или как физлицо?
Имеет ли право Новая почта выдавать наличку ФЛП?
Имеете ли ФЛП право получать наличку от Новой почты?
А якими нормативними документами заборонено отримувати ФОПу готівку від НП (глобально, та інших служб доставки)? Податкова, наприклад, думає, що можна із застосуванням РРО/ПРРО. Наложка готівкою - це як раз "в іншому випадку"
Я думаю, что Vladvik имел ввиду, что если наличку забирает не ФОП, а физлицо, то тогда встаёт вопрос: Имеет ли ФЛП право получать наличку от Новой почты?
Налоговая может это трактовать так: ну получает физлицо себе доходы от НП, а какое отношение это имеет к ФОПовским доходам (аналогичные "трактовки", когда деньги за товар/услуги поступают не на счёт/карту ФОПа, а на карту физлица)? Декларируй такие доходы в майновой декларации и плати с них 18% ПДФО и 1,5% ВЗ.
Пример: предположим, что я ФОП и одновременно решил продать своё б/у кресло. Деньги мне пришли на новую почту как физлицу, забираю их как физлицо; никаких чеков я не даю, а потом должен включить в доходы это кресло (в майнову декларацию). Плохо будет (для меня), если таких продаж в течение года будет много (т.е. будет осуществляться "систематическая деятельность")
Зображення

eunick
ПрофиПрофи
Повідомлень: 34
З нами з: 20 липня 2016, 09:19
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 18 разів

Повідомлення eunick »

Яков писав:
03 лютого 2022, 12:26
Я думаю, что Vladvik имел ввиду, что если наличку забирает не ФОП, а физлицо, то тогда встаёт вопрос: Имеет ли ФЛП право получать наличку от Новой почты?
Налоговая может это трактовать так: ну получает физлицо себе доходы от НП, а какое отношение это имеет к ФОПовским доходам (аналогичные "трактовки", когда деньги за товар/услуги поступают не на счёт/карту ФОПа, а на карту физлица)? Декларируй такие доходы в майновой декларации и плати с них 18% ПДФО и 1,5% ВЗ.
Пример: предположим, что я ФОП и одновременно решил продать своё б/у кресло. Деньги мне пришли на новую почту как физлицу, забираю их как физлицо; никаких чеков я не даю, а потом должен включить в доходы это кресло (в майнову декларацию). Плохо будет (для меня), если таких продаж в течение года будет много (т.е. будет осуществляться "систематическая деятельность")
Дякую. Тоді в цьому питанні є зміст. Якщо є договір на послуги із службою доставки, в накладній служби доставки вказаний відправник ФОП ПІБ, а не просто ПІБ, оформляються-реєструються чеки РРО/ПРРО, обліковується належним чином дохід, а при необхідності здійснюється і облік первинних документів на товари - не повинно би бути цього питання. Чи я не правий? А так, як на погляд прихильника теорії змов, ці питання виглядали, як лобіювання інтересів фінансового посередника )

eunick
ПрофиПрофи
Повідомлень: 34
З нами з: 20 липня 2016, 09:19
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 18 разів

Повідомлення eunick »

majesta писав:
02 лютого 2022, 10:06
Доброго времени суток, уважаемые .
Я ФОП, интернет-продажи. Наложенный платеж на Новой почте – забираю наличкой (не устраивают тарифы Нова Пэй)))), расчетный счет присутствует.
После прочтения множества различных пояснений и комментариев, пожалуйста, разъясните несколько моментов:
1. При получении налички на НП я должна буду отправить ПРРО чеки (на е-мейл, вайбер, вацап…куда угодно))) всем, чьи деньги я получила в этот же день… правильно?
З точки зору податкової ФОП не може отримувати від Нової Пошти (по факту від Нова Пей) кошти готівкою, оскільки Нова Пей - небанківська установа і не може видавати готівку юридичним особам, в т.ч ФОПам. Отже всі доходи, отримані від НоваПей готівкою, можуть бути зараховані як не ФОП доходи фіз.особи, з яких повинні сплатити ПДФО та ВЗ. З іншого боку, в консультаціях податківці натякають, що раз фіскалізація відбувається, то з точки зору податкового законодавства порушення не має (тобто ФОП не ухиляється від оподаткування), разом з тим, вони підкреслююють, що отримання готівки щось порушує. Тобто, відповісти на ваше питання досить складно, поки не буде розтлумачено питання правових наслідків отримання ФОПами післясплати готівкою.

Відповісти

Повернутись до “Банк, каса, підзвіт”