Сторінка 1 з 1

бухгалтерський облік експертної оцінки землі

Додано: 16 липня 2013, 11:05
Альона_Н
Як правильно оформити висновок про експертну грошову оцінку права постійного користування земельною ділянкою на підприємстві

Re: бухгалтерський облік експертної оцінки землі

Додано: 19 липня 2013, 18:46
Gedda
Вы на основании оценки расчитываете налог на землю (арендную плату за землю). Или Вы что-то другое имеете в виду (касательно бух.учета)?

Re: бухгалтерський облік експертної оцінки землі

Додано: 20 липня 2013, 15:11
20 июля
Gedda писав:Вы на основании оценки расчитываете налог на землю (арендную плату за землю). Или Вы что-то другое имеете в виду (касательно бух.учета)?
Думаю, имеется в виду учет расходов на экспертную оценку права постоянного пользования землей.
Кто-то делает из затрат объект НМА, а кто-то списывает в расходы. БУ - наука неточная)))

Re: бухгалтерський облік експертної оцінки землі

Додано: 20 липня 2013, 17:00
Marlboro
НМА? Это что-то новенькое, воистину не точная наука....)

Re: бухгалтерський облік експертної оцінки землі

Додано: 20 липня 2013, 17:09
Любознательная
Marlboro писав:НМА? Это что-то новенькое, воистину не точная наука....)
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 27.04.2011 р. N 11964/7/15-0317
Про надання консультацій
Відповідно до пп. 14.1.120 Податкового кодексу України від 02.12.2010 N 2755-VI (далі - Кодекс) нематеріальні активи - право власності на результати інтелектуальної діяльності, у тому числі промислової власності, а також інші аналогічні права, визнані об'єктом права власності (інтелектуальної власності), право користування майном та майновими правами платника податку в установленому законодавством порядку, у тому числі набуті в установленому законодавством порядку права користування природними ресурсами, майном та майновими правами.
Згідно пп. 145.1.1 пункту 145.1 статті 145 Кодексу визначено 6 груп нематеріальних активів. До другої групи "Права користування майном" відноситься право користування земельною ділянкою крім права постійного користування земельною ділянкою, відповідно до закону, право користування будівлею, право на оренду приміщень, тощо.
Цим же підпунктом зазначено, що облік вартості, яка амортизується, нематеріальних активів ведеться за кожним з об'єктів, що входить до складу окремої групи.
Порядок формування первісної вартості нематеріального активу передбачено Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 8 "Нематеріальні активи", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 18.10.99 року N 242 (далі - Положення).
Відповідно до статті 10 Положення придбані (створені) нематеріальні активи зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю.
Первісна вартість придбаного нематеріального активу складається з ціни (вартості) придбання (крім отриманих торговельних знижок), мита, непрямих податків, що не підлягають відшкодуванню, та інших витрат, безпосередньо пов'язаних з його придбанням та доведенням до стану, у якому він придатний для використання за призначенням. Фінансові витрати не включаються до первісної вартості нематеріальних активів, придбаних (створених) повністю або частково за рахунок запозичень (за винятком фінансових витрат, які включаються до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 31 "Фінансові витрати") (стаття 11 Положення).
Пунктом 138.2 статті 138 Кодексу встановлено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II Кодексу.
Таким чином, об'єктом права користування земельною ділянкою є право орендаря користуватися орендованою земельною ділянкою, яка взята у користування. Якщо витрати безпосередньо пов'язані з придбанням (оформленням) нематеріального активу (право користування земельною ділянкою) та доведенням його до стану, у якому він придатний для користування за призначенням, то вони відносяться до витрат, які формують первісну вартість нематеріального активу за умови документального підтвердження відповідних витрат (стаття 11 Положення).
Що стосується оренди земельної ділянки то згідно підпункту 14.1.136 Кодексу орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Відповідно до пп. 138.10.4 пункту 138.10 статті 138 Кодексу суми нарахованих податків та зборів, установлених Кодексом, враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування у складі інших витрат операційної діяльності, пов'язаних з господарською діяльністю.
Отже при обчисленні об'єкта оподаткування платник податку має право відносити до складу витрат витрати на орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності за умови належного документального оформлення договору придбання землі або договору користування землі.

Re: бухгалтерський облік експертної оцінки землі

Додано: 20 липня 2013, 18:07
20 июля
Marlboro писав:НМА? Это что-то новенькое, воистину не точная наука....)
ну уж не новенькое, так это точно
есть мнения и за расходы, есть и за НМА
к примеру
Как учитывать право постоянного пользования земельным участком Экспресс 2010-02-28

или
Учет права постоянного пользования земучастком
то, что амортизация сейчас на эту хрень не начисляется - это,типа, да, но то, что многие считают такое право =НМА, то это факт, отрицать который невозможно
из 911 http://buhgalter911.com/Res/Zakoni/Pism ... 155644.htm
или посвежее http://buhgalter911.com/Res/Zakoni/Pism ... 39501.aspx
а поискать, так можно найти и обоснование того, что право постоянного пользования не может быть активом
к примеру, здесь
наука не точная или неточная, не суть))))