Стратити не можна помилувати (Про чистоту мови і культуру спілкування)

Розмови на різні теми
Аватар користувача
elen_maman
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6456
З нами з: 22 липня 2011, 03:53
Дякував (ла): 8617 разів
Подякували: 4356 разів

Повідомлення elen_maman »

IN_NOCHKA писав:А ця історія трапилась зі мною в 90х. Тоді теж все переіменовували через одне місце. Я прийшла в жіночу консультацію, підходжу до стенду щоб подивитись коли і в якому кабінеті приймає лікар і дивлюсь назву замість "Гінеколог" (лат.) написано "Піхвозаглядач" (???). Я трохи постояла перед стендом впевнилась що з очами в мене все добре і пішла додому. До лікаря я тоді так і не потрапила
ну это просто шедевр!! #rolf# #rolf# #rolf# #rolf# #rolf#
Люблю и горжусь Донбассом!!

IN_NOCHKA
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2440
З нами з: 17 січня 2010, 05:54
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 1085 разів

Повідомлення IN_NOCHKA »

І це Київ, а не якийсь Мухосранськ

Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2198 разів
Подякували: 3439 разів

Повідомлення Берса »

An-na писав:Сегодня смотрела новости. СТБ- АвтодІр


Николай 6 февраля, 2013 год
Уважаемая редакция новостей скажите пожалуйста с каких пор появились слова "у метрі", "у кіні", "у Монте-Карлі" и многие другие слова которые есть только в програме "Вікна" ?

українець 6 июня, 2013 год
Ох і тупорилі люди випускають новини на цьому каналі. Ви так перекручуєте українську мову, що хочеться послати вас наЙух. Якщо язики з жопи ростуть, то там і траслюйте свої вікна. Дибіли.

Зритель 28 ноября, 2012 год
Про Эвро и Днипропетривськ-это точно!Хотя правил сейчас в мове напридумывали-до абсурда доходит.

Сергей 9 июля, 2012 год
Объясните как в украинском языке появились такие слова как: 1. ГЕЛИКОПТЕР- английское название и ПАНЦЕРНИК

Из отзывов о работе канала.
Так сейчас именно так и преподают украинский язык в школе, кто там написал дисертацию, что именно так и говорили наши предки. И опля! Теперь кино и метро в украинском языке склоняется. Мне вообще тяжело- в мое время не было букви г звонкой.

ar4ik
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 14252
З нами з: 07 січня 2013, 06:29
Дякував (ла): 22126 разів
Подякували: 40703 рази

Повідомлення ar4ik »

Я помню, что когда пошла украинизация , то у детей в букваре была "черничка"-що це таке, ніяк не було зрозуміти, но, оказалось, что это-учительница, чем им слово "вчителька" не угодило, до сих пор не пойму, но у моего ребёнка букварь был уже другой.

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

Задано Цікавий пан
Як все-таки правильно, ефір чи етер, кафедра чи катедра? Дякую!
Відповідь: Довідкова служба
На сьогодні на позначення грецької літери "θ" прийнято "ф", тобто літературно правильними є "ефір", "кафедра". Але згідно із харківським правописом (він же "скрипниківський"), про відновлення якого давно точаться суперечки, цю літеру слід передавати лише буквою "т" ("етер", "катедра"). Але цей варіант правопису ще не прийнято за офіційний.


ніколи б не подумала. вважала це винаходом Заходу України

Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4345
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8079 разів
Подякували: 6387 разів

Повідомлення Вероніка »

Моя бабушка - учитель русского языка приучила так: если обращаешься к конкретному человеку - будь добра - Вы скажи (напиши).

IN_NOCHKA
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2440
З нами з: 17 січня 2010, 05:54
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 1085 разів

Повідомлення IN_NOCHKA »

У моєї невістки батько журналіст. Всє життя писав українською. І коли вона з підручником 1 класу дзвонила йому і казала допоможи зробити д/з онучці, він половини слів не розумів. Приходив (не далеко живе), щоб почитати і допомогти


Аватар користувача
elen_maman
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6456
З нами з: 22 липня 2011, 03:53
Дякував (ла): 8617 разів
Подякували: 4356 разів

Повідомлення elen_maman »

оляля писав:я в шоці! харківський правопис
#swoon# гмм..так вот кто научил западенцив так разговаривать?!!..а это харьковчане!!#impossibl
Люблю и горжусь Донбассом!!

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

знаєте, з обговоерення статті розпочалась така жвава дискусія, я стільки дізналась,тест пройшла. Лєна, дякую Тобі за чарівний пендель мені - поштовх до самоосвіти#g_haha#

Відповісти

Повернутись до “Розмови про різне”