Основні засоби

Товари, ОЗ, НМА, капітальні інвестиції
Lar4ik
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 501
З нами з: 27 березня 2013, 08:55
Дякував (ла): 312 разів
Подякували: 205 разів

Повідомлення Lar4ik »

через 39 и каждый месяц частями спмсывать на расходы

Снежынка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1122
З нами з: 06 травня 2014, 17:57
Дякував (ла): 570 разів
Подякували: 83 рази

Повідомлення Снежынка »

Lar4ik писав:
09 лютого 2021, 16:58
через 39 и каждый месяц частями спмсывать на расходы
"право на користування" надається не на 12 міс, а кожного місяця по акту-рахунку
Не думаю, що через 39 зручно проводити.

Lar4ik
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 501
З нами з: 27 березня 2013, 08:55
Дякував (ла): 312 разів
Подякували: 205 разів

Повідомлення Lar4ik »

Вы на каждый месяц заключаете договор? Тогда да. Мы заключаем на год. Оплачиваем за год сразу. Ставим на 39, а по акту за месяц списывам

Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1226
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 628 разів
Подякували: 482 рази

Повідомлення Asia Svetlova »

Доброго всем дня! Подскажите, пожалуйста, очень срочно: если по МНМА на предприятии амортизация начисляется 50%-50%, то при выводе из эксплуатации административных, сбытовых и вообще всех МНМА, которые не производственное оборудование, амортизация которого относится на себестоимость продукции, на оставшиеся 50% стоимости нужно начислять НДС по 198.5? А если бы при вводе в эксплуатацию сразу начислили 100% амортизации, то никакого НДСа?

Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1030
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 213 разів

Повідомлення Орлов »

Asia Svetlova писав:
26 лютого 2021, 15:44
на оставшиеся 50% стоимости нужно начислять НДС по 198.5
Я такого в п. 198.5 не нашел :cry:
С уважением А.Орлов

dura Lex, sed Lex
(Закон суров, но это Закон)

Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1030
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 213 разів

Повідомлення Орлов »

Купили дырокол для бухгалтерии. Ожидали что использоваться он будет несколько лет. Поэтому повесили его на счет 112 "Малоцінні необоротні матеріальні активи" и начислили износ 50% Дт 92- Кт 132 "Знос інших необоротних матеріальних активів"
А дырокол через несколько месяцев согнулся и перестал работать.

Срок эксплуатации МНМА налоговым кодексом не установлен (ст. 138.3.3). Доначислили еще 50% износа Дт 92 - Кт132 и затем списали Дт132 - Кт112 "Дырокол"

Почему и в какой момент появляется желание начислить НДС? :g_hospital:
С уважением А.Орлов

dura Lex, sed Lex
(Закон суров, но это Закон)

Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1226
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 628 разів
Подякували: 482 рази

Повідомлення Asia Svetlova »

Орлов писав:
27 лютого 2021, 11:04
Купили дырокол для бухгалтерии. Ожидали что использоваться он будет несколько лет. Поэтому повесили его на счет 112 "Малоцінні необоротні матеріальні активи" и начислили износ 50% Дт 92- Кт 132 "Знос інших необоротних матеріальних активів"
А дырокол через несколько месяцев согнулся и перестал работать.

Срок эксплуатации МНМА налоговым кодексом не установлен (ст. 138.3.3). Доначислили еще 50% износа Дт 92 - Кт132 и затем списали Дт132 - Кт112 "Дырокол"

Почему и в какой момент появляется желание начислить НДС? :g_hospital:
у ЗIР (підкатегорія 101.04) податківці зазначають, що у разі списання МНМА, придбаних з ПДВ для
використання в оподатковуваних операціях, податкові зобов'язання з ПДВ на підставі п. 198.5 ПКУ:
— нараховуються, якщо вартість таких МНМА не включається до вартості іншої готової продукції, операції з
постачання якої підлягають оподаткуванню;
— не нараховуються, якщо вартість таких МНМА включається до вартості іншої готової продукції, операції з
постачання якої підлягають оподаткуванню.
Тобто під час перевірок податківці будуть наполягати на такому варіанті оподаткування.
Телефонувала вчора на гарячу лінію ДФС в надії, що ця ідіотська позиція змінилась. Ні, не змінилась-треба донараховувати. На питання: чи можна трактувати включення в вартість товарів, що продаються адміністративних МНМА в тому сенсі, що розраховуючи продажну ціну товарів, ми повинні розрахувати націнку так, щоб вона покрила ВСІ витрати підприємства( і собівартість товару, і адміністративні, і збутові и т.д. витрати), сказали, що вони не можуть так трактувати і порадили звернутись за ІПК.

Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1030
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 213 разів

Повідомлення Орлов »

Странная позиция налоговой. Недоработка :evil: . Почему только МНМА? Надо все, что списывается в дт92 и дт93 облагать НДС

Более серьезный ответ будет позже :hi:
С уважением А.Орлов

dura Lex, sed Lex
(Закон суров, но это Закон)

Снежынка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1122
З нами з: 06 травня 2014, 17:57
Дякував (ла): 570 разів
Подякували: 83 рази

Повідомлення Снежынка »

Коли бухгалтер наводить порядок в програмі:

Є ОЗ які з амортизовані в 0,00, або досягли ліквідаційної вартості і далі амортизація ненараховується.
Чи можливо використовувати далі такі ОЗ, які нормально працюють.?
Буду вдячна за практикуючий досвід!

Снежынка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1122
З нами з: 06 травня 2014, 17:57
Дякував (ла): 570 разів
Подякували: 83 рази

Повідомлення Снежынка »

Снежынка писав:
02 березня 2021, 16:53
Коли бухгалтер наводить порядок в програмі:

Є ОЗ які з амортизовані в 0,00, або досягли ліквідаційної вартості і далі амортизація ненараховується.
Чи можливо використовувати далі такі ОЗ, які нормально працюють.?
Буду вдячна за практикуючий досвід!
https://i.factor.ua/ukr/journals/buh911 ... 10052.html
Нульові ОЗ та їх ЛВ. Спеціально переоцінювати і, відповідно, наново визначати ЛВ повністю замортизованих об’єктів ОЗ, але ще придатних для експлуатації не потрібно. Переоцінка — справа добровільна. І проводиться виключно за рішенням підприємства, з усіма обов’язковими обліковими наслідками для цієї процедури, обумовленими в п. 17 П(С)БО 7.

Якщо залишкова вартість об’єкта ОЗ — нуль, то, щоб уникнути претензій, достатньо збільшити строк його експлуатації. Це не призведе до перерахунків минулих періодів, але дозволить обґрунтовано використовувати об’єкт ОЗ у сьогоденні та майбутньому.

Знайшла собі відповідь :empathy:

Відповісти

Повернутись до “Облік товарів, активів”