Комплектация товара

Товари, ОЗ, НМА, капітальні інвестиції
Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »

Agatha писав:Колеги, така ситуація.
Імпортували комплект. В інвойсі написано:
набір хірургічний- од.виміру комплект-ціна 1000 євро
і деталізація:
скальпель-1 шт- без ціни
ножниці-1 шт.-без ціни
зажими-1 шт.-без ціни
Відповідно, покупцю оформили ВН так само: ціна за комплект і комплектуючі без ціни. Код УКТЗЕД вказано по кожній позиції.
Зареєструвати в ЄРПН ПН не можу: пише, що потрібно ціну за кожну позицію.
як бути
Чи потрібно в податковій накладній зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД при здійсненні операції з постачання запчастин, отриманих в результаті розібрання імпортованого товару/ОФ?
Відповідь:
Коротка:
Враховуючи те, що платником ПДВ постачаються запчастини, отримані в результаті розібрання імпортованого товару/основного фонду, то при складанні податкової накладної за операцією з постачання таких запчастин платник податку в графі «код товару згідно з УКТ ЗЕД» податкової накладної вказує код таких запчастин.
Повна:
Відповідно до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів:
а) у паперовому вигляді;
б) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов’язковим.
У податковій накладній в окремих рядках зазначаються обов’язкові реквізити, зокрема, код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України), номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України.
Враховуючи те, що запчастини, отримані в результаті розібрання імпортованого товару/основного фонду, то платником ПДВ при складанні податкової накладної за операцією з постачання таких запчастин в графі «код товару згідно з УКТ ЗЕД» податкової накладної вказує код таких запчастин.

Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »

Исходя из логики данного выше разъяснения получается, что надо каждую деталь отдельно показывать...В НН отразить и комплект и каждую составляющую, понятное дело, что не получится.

То есть набор просто не отражать в налоговой. Составить акт, вычленить цену каждой составляющей.

Хотя я бы лично составила акт на укомплектацию и везде писала бы (и в расходной и в налоговой) набор (в том числе ......), на общую сумму...Код УКТ ЗЭД подобрать именно под набор...Не думаю, что там много вариантов.
Странно, что Вам так брокер растаможил. По идее на каждую позицию без цены не должны были растамаживать. Просто перечислить их в скобках после набора хирургического, под один УКТ ЗЭД, то есть позиция одна - набор, один УКТ ЗЭД.

Agatha
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1570
З нами з: 21 вересня 2011, 02:46
Дякував (ла): 571 раз
Подякували: 805 разів

Повідомлення Agatha »

Helen_Marlen писав: Странно, что Вам так брокер растаможил. По идее на каждую позицию без цены не должны были растамаживать. Просто перечислить их в скобках после набора хирургического, под один УКТ ЗЭД, то есть позиция одна - набор, один УКТ ЗЭД.
Так і розмитнили. На одній сторінці ВМД написано : Набір хірургічний і комплект, комплектація:..... і перелік комплектації. І код УКТВЕД один і той самий.
Для покупця принциповий момент мати ціну за комплект і деталізацію без вказання цін по складових комплекта. А в такому вигляді зареєструвати ПН неможливо. В результаті ПН зареєстрована так: комплект хірургічний- комплект-ціна, без деталізації складових.
То есть набор просто не отражать в налоговой. Составить акт, вычленить цену каждой составляющей.
Думаю, так неправильно. У мене комплект складається з 72 позицій, крім того підстава для оприбуткування імпортних товарів- ВМД.

Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »

То, что первый вариант не верен на все 100% я тоже понимаю...Просто интересно, как налоговая видит себе выписку НН на каждую позицию по частям при разборке ОС - все это по цене будет очень условно, согласно внутреннего акта, видимо...

Насчет Вашей ситуации.
Я бы на всякий случай закрепила бы право на "набор" в акте укомплектования...
Вообще, я сперва подумала, что разные УКТ ЗЭД получились на составные части набора..Поэтому и удивилась, как так удалось брокеру.

Agatha
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1570
З нами з: 21 вересня 2011, 02:46
Дякував (ла): 571 раз
Подякували: 805 разів

Повідомлення Agatha »

Мене хвилює, чи не буде розходження в номенклатурі товару між ПН і ВН підставою для зняття ПК в покупця. Мені ПЗ не знімуть, а от ПН можуть визнати недійсною.

Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »

Agatha писав:Мене хвилює, чи не буде розходження в номенклатурі товару між ПН і ВН підставою для зняття ПК в покупця. Мені ПЗ не знімуть, а от ПН можуть визнати недійсною.

Если беспокоит..Может сделать договор, к нему спецификацию, в которой прописать все, что входит в набор...(то есть в комлпект).
Тогда расходную переделать на набор (без указания детального каждое составной), согласно спецификации. В таком случае накладные и налоговая будут совпадать...
Ну, и акт укомплектации внутренний комиссией составить и подписать (на всякий случай).

Мне тоже не нравится, когда накладная и налоговая не совпадают по номенклатуре, даже если это за счет артикула..Но это мелочь, как-то убеждаю себя, что прокатит.






Agatha
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1570
З нами з: 21 вересня 2011, 02:46
Дякував (ла): 571 раз
Подякували: 805 разів

Повідомлення Agatha »

В такому випадку ВН не буде співпадати з інвойсом, в якому є деталізація. Що в лоб, що по лбу.
Більше імпортувати комплектами не будемо.

Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »

Agatha писав:В такому випадку ВН не буде співпадати з інвойсом, в якому є деталізація. Що в лоб, що по лбу.
Більше імпортувати комплектами не будемо.
У меня в жизни никогда не совпадает РН и инвойс...Чего только в инвойсах не встретишь...Для меня главное - АРТИКУЛ...


Сегодня перевели так, завтра по другому. Если это тот же товар, то у меня единое название для него в 1 С...И главное для меня - артикул...
И я названия никогда не меняю, если там в инвойсе чего-то не совсем-то написано, а артикул аналогичный прошлым поставкам.

ЗаИр
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 908
З нами з: 13 лютого 2012, 09:29
Дякував (ла): 124 рази
Подякували: 39 разів

Повідомлення ЗаИр »

Подскажите, пожалуйста, как правильно оформить документы в случае:
Мы купили Товар - Доска - 1500 пог.м., и продаем этот товар, но наименования расписываем Доска 5м - 700 пог.м, Доска 6м - 100 пог.м и так далее, в сумме общий метраж 1500 пог.м. Как это отразить в учете и документах, чтобы не бло потом нюансов(#wall#

N_ikolaevna
Мастер
Мастер
Повідомлень: 56
З нами з: 28 травня 2014, 15:41
Дякував (ла): 134 рази
Подякували: 7 разів

Повідомлення N_ikolaevna »

ЗаИр писав:Подскажите, пожалуйста, как правильно оформить документы в случае:
Мы купили Товар - Доска - 1500 пог.м., и продаем этот товар, но наименования расписываем Доска 5м - 700 пог.м, Доска 6м - 100 пог.м и так далее, в сумме общий метраж 1500 пог.м. Как это отразить в учете и документах, чтобы не бло потом нюансов(#wall#
А можете в комплектации использовать части этой доски? У Вас проведется документ? И по остаткам выйдет то, что Вы хотите?

Например создать комплекстацию из 0,45 Доска 1500 пог.м. и получить 1 доска 700 пог.м.
и т.д пока из доски в частях в сумме 1 целой не получите столько досок, какие Вам нужны.

Или попросите программистов, чтоб подогнали Вашу программу для такого случая: берется 1 доска - и из нее выходят несколько досок.

Відповісти

Повернутись до “Облік товарів, активів”