Об'єднана декларація по єдиному податку та ЄСВ для 1—3 груп (ФОП)

Нова звітність, яка подається, починаючи зі звітних періодів 2021 року
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13649
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14113 разів
Подякували: 27887 разів

Повідомлення Яков »

Відповідно до п.296.2 ст.296 ПКУ:
Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 статті 295 цього Кодексу, а також відомості про суми єдиного внеску, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників.
Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.

Відповідно до п.296.3 ст.296 ПКУ:
Платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.
Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи) у складі податкової декларації платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року подають також відомості про суми єдиного внеску, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників.

Відповідно до пп.296.5.1 п.296.5 ст.296 ПКУ:
Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи - підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом.
При цьому у податковій декларації окремо відображаються обсяг доходу, оподаткований за ставками, визначеними для платників єдиного податку першої та другої груп, обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків, обсяг доходу, оподаткований за новою ставкою єдиного податку, обраною згідно з умовами, визначеними цієї главою, авансові внески, встановлені пунктом 295.1 статті 295 цього Кодексу.

Подання податкової декларації у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, звільняє таких платників від обов'язку подання податкової декларації у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду.

Додаток 1 з ЄСВ подається та заповнюється фізичними особами — підприємцями — платниками єдиного податку 1 - 3 груп, відповідно до пунктів 296.2 та 296.3 ст. 296 ПКУ глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України та які, є платниками єдиного внеску відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Додаток 1 з ЄСВ НЕ подається та не заповнюється зазначеними платниками, за умови дотримання ними вимог, визначених частинами четвертою та шостою статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», що дають право на звільнення таких осіб від сплати за себе єдиного внеску.
Такі особи можуть подавати Додаток 1 виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Форми податкових декларацій платника єдиного податку 1 — 3 груп затверджені Наказом Мінфіна 19.06.2015 року № 578
(у редакції наказу Міністерства фінансів України 09.12.2020 року № 752)

Податкові декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця подаються за формами, затвердженими цим наказом, за податкові звітні періоди 2021 року.

⏬ Скачать форму с сайта ВР: ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця

В форме имеются грамматические ошибки, а также 2 ошибки в Додатке 1 (по ЄСВ):
1. в таблице ОПЯТЬ напортачили и в графе 4 указали формулу: (графа 3 х графа 4) вместо верной (графа 2 х графа 3)
2. в подписи Додатка 1 указано: "Фізична особа – платник податку" вместо верного "Фізична особа – платник єдиного внеску"
(ЄСВ – не податок!)


⏬ Скачать форму, обработанную для приложения Microsoft Excel
⏬ Скачать форму, обработанную для приложения Adobe Acrobat Reader
Зображення

Снежана Sne
УченикУченик
Повідомлень: 6
З нами з: 24 серпня 2020, 10:16
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Снежана Sne »

Здравствуйте,ФОП получила б/л в апреле по бер.и родам. В апреле отправила Деку+Дод1 Звитну+Довидкова за 4 мес. с начислениями по ЕСВ. Пенсионным не принята. Подскажите как правильно заполнить,может кто уже сдавал?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13649
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14113 разів
Подякували: 27887 разів

Повідомлення Яков »

Снежана Sne писав:
21 квітня 2021, 12:13
Здравствуйте,ФОП получила б/л в апреле по бер.и родам. В апреле отправила Деку+Дод1 Звитну+Довидкова за 4 мес. с начислениями по ЕСВ. Пенсионным не принята. Подскажите как правильно заполнить,может кто уже сдавал?
Если верно формировали в периоде "місяць" "квітень" 2021 и все остальные поля и отметки указали верно:
в поле 2 за місяць указали 4, в поле Додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб... проставили отметку;
В додатке тоже указали "Звітна" и "Довідково", в п. 4 в поле для "місяць" указали 4, в п.5 проставили отметку в поле призначення матеріального ..., в п. 7 указали КВЕД, в п.8 указали 01.01.2021-30.04.2021, в п. 8.1 указали 6 и заполнили в таблице начисления за январь-апрель, то отметки проставили верно, и, значит, ПФУ не научился принимать отчёты с "Довідково"
Зображення

Снежана Sne
УченикУченик
Повідомлень: 6
З нами з: 24 серпня 2020, 10:16
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Снежана Sne »

Спасибо! Я еще раз все проверю,я период на ЕН , не поставила,в сноске внизу написано только для тех,кто прекращает деят-ть,я еще сомневалась. Огромное спасибо,все остальное стоит,попробую ещё раз сдать.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13649
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14113 разів
Подякували: 27887 разів

Повідомлення Яков »

Снежана Sne писав:
21 квітня 2021, 17:15
Спасибо! Я еще раз все проверю,я период на ЕН , не поставила,в сноске внизу написано только для тех,кто прекращает деят-ть,я еще сомневалась. Огромное спасибо,все остальное стоит,попробую ещё раз сдать.
Такого в Додатке нет, сноски такой к Додатку тоже нет.
НИКОГДА единщик не мог сдать тогда ещё Додаток 5 без указания периода на ЕН (в полных месяцах): что "обычный" по итогам года или ликвидационный, что для призначення пенсии в середине года
Зображення

sparrow
ПрофиПрофи
Повідомлень: 32
З нами з: 30 квітня 2012, 08:19
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення sparrow »

Дякую за повідомлення. Я ФОП на 2 групі без найманих працівників і закриваю свою ФОП і для цього мені потрібно подати Декларацію по ЄСВ і форму єдиному податку. Я заповнила старі форми, а вони їх не приймають. Написали на дверях податкової, що з 1 квітня у скриньку треба подавати нові форми. Зокрема F0103405. У них (у податковій, де роблять копії) купити ці форми не можливо, бо все закрите через локдаун.

У нас тут у форумі для завантаження подані старі форми.

Я пішла на сайт мінфіну шукати нові форми, а там її немає, висять старі https://tax.gov.ua/data/material/000/10 ... deklar.htm
Я завантажила, конвертувала в потрібний мені файл і виявилось що стара.

Електронної звітності в мене немає і немає можливості зробити електронного ключа.

Де знайти нову форму? У бухгалтерських відео бачу лише зразки і фрагменти і приклади заповнення тих речей, які мене не стосуються навіть (у мене немає найманих працівників).

Гугл дає старі форми.
HELP!!!

Аватар користувача
Андрій61
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1879
З нами з: 24 липня 2017, 15:44
Дякував (ла): 340 разів
Подякували: 884 рази

Повідомлення Андрій61 »

sparrow писав:
29 квітня 2021, 16:14
Дякую за повідомлення. Я ФОП на 2 групі без найманих працівників і закриваю свою ФОП і для цього мені потрібно подати Декларацію по ЄСВ і форму єдиному податку. Я заповнила старі форми, а вони їх не приймають. Написали на дверях податкової, що з 1 квітня у скриньку треба подавати нові форми. Зокрема F0103405. У них (у податковій, де роблять копії) купити ці форми не можливо, бо все закрите через локдаун.

У нас тут у форумі для завантаження подані старі форми.

Я пішла на сайт мінфіну шукати нові форми, а там її немає, висять старі https://tax.gov.ua/data/material/000/10 ... deklar.htm
Я завантажила, конвертувала в потрібний мені файл і виявилось що стара.

Електронної звітності в мене немає і немає можливості зробити електронного ключа.

Де знайти нову форму? У бухгалтерських відео бачу лише зразки і фрагменти і приклади заповнення тих речей, які мене не стосуються навіть (у мене немає найманих працівників).

Гугл дає старі форми.
HELP!!!
А щас КАРАНТИН! И без ключа ничего не происходит...............
There are no "state money", there are only taxpayer money.
Margaret Thatcher.
Не буває ніяких "державних грошей", бувають лиш гроші платників податків.
Маргарет Тетчер.

sparrow
ПрофиПрофи
Повідомлень: 32
З нами з: 30 квітня 2012, 08:19
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення sparrow »

А його немає, і що тепер? Краше підкажіть, де знайти форму?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13649
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14113 разів
Подякували: 27887 разів

Повідомлення Яков »

sparrow писав:
29 квітня 2021, 16:14
У нас тут у форумі для завантаження подані старі форми.
Честно говоря, не совсем понятно. Не там гуглите и не то ищите. :roll:
Я ведь выложил выше в ПЕРВОМ сообщении НОВЫЕ формы (ещё 11 февраля): в pdf, в Excel (качал с ВР, а потом переделывал в удобную для заполнения форму). Не нравятся эти формы? — качайте с сайта ВР, ссылка тоже есть.
Можете скачать форму с сайта налоговой: https://cabinet.tax.gov.ua/form/view/F0103405
Зображення

Аватар користувача
Андрій61
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1879
З нами з: 24 липня 2017, 15:44
Дякував (ла): 340 разів
Подякували: 884 рази

Повідомлення Андрій61 »

sparrow писав:
29 квітня 2021, 17:17
А його немає, і що тепер? Краше підкажіть, де знайти форму?
В нашей области налоговая бумажные отчёты НЕ ПРИНИМАЕТ!
Статистика -принимает (стоит ящик -туда кидают...) .................
There are no "state money", there are only taxpayer money.
Margaret Thatcher.
Не буває ніяких "державних грошей", бувають лиш гроші платників податків.
Маргарет Тетчер.

Відповісти

Повернутись до “Об’єднана звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, з ЄСВ та єдиного податку”