Налог на репатриацию в декларации по прибыли

ScAudit
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 972
З нами з: 30 грудня 2013, 10:49
Звідки: Київ
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 647 разів
Контактна інформація:

Повідомлення ScAudit »

Иго писав:Наше предприятие выплатило проценты Кипрской компании. В конвенции сказано: 1. Проценти, що виникають у Договірній Державі і сплачуються резиденту іншої Договірної Держави, можуть оподатковуватись у цій іншій Державі[/b], якщо такий резидент є особою - фактичним власником таких процентів.[/b]2. Однак такі проценти можуть також оподатковуватись у Договірній Державі, в якій вони виникають, і відповідно до законодавства цієї Держави, але якщо особа - фактичний власник процентів є резидентом іншої Договірної Держави, податок, що стягується таким чином, не повинен перевищувати 2 відсотків від загальної суми процентів. Спосіб застосування цих обмежень встановлюється компетентними органами Договірних Держав за взаємною домовленістю.

По какой ставке необходимо уплатить налог на репатриацию?
2%
Иго писав:Ставка не превышает 2%. Почему не 0%.?
см. ниже по линке или по тексту
Иго писав:кто такие компетентные органы?
ст 3 Конвенції Україна - Кіпр.
i) термін "компетентний орган" означає, у випадку України - Міністерство фінансів України або його повноважного представника, та у випадку Кіпру - Міністра фінансів або його повноважного представника;
Иго писав: справка у нас есть о том что нерезидент явл-ся нерезидентом страны , с которой заключен догор. Нужно ли мне платить этот налог вообще?
да

http://scaudit.com.ua/index.php/ru/know ... uments/216

Пункт 1.
Цим пунктом підтверджується право країни резиденції оподатковувати проценти, які виникають в країні джерела. Згідно з цим пунктом проценти будуть оподатковуватись у тій Державі, резидентом якої є їх фактичний власник.
Виключенням є випадок, коли проценти відносяться на рахунок постійного представництва в країні джерела.

Пункт 2
Держава джерела також може оподатковувати проценти, фактичним власником яких є резидент іншої Держави, але це право обмежене певною, встановленою у відповідній Конвенції ставкою оподаткування.
Ставки оподаткування процентів, встановлені у кожній конкретній чинній Конвенції, наведені у додатку.
Положення пунктів 1 та 2 цієї статті не можуть трактуватися як такі, що надають платнику податку право вибору, в якій саме з двох договірних держав буде здійснюватися оподаткування одержаного доходу.
Відповідно до положень пунктів 1 і 2 цієї статті обидві країни, і країна, що є джерелом доходу, і країна, резидентом якої є особа, що одержує проценти, мають право оподатковувати такий вид доходу.
Відповідно до положень пункту 2 країна, в якій виникають проценти, має право на оподаткування цих процентів, але це право обмежується встановленою у відповідній Конвенції ставкою оподаткування.
При цьому, відповідно до положень пункту 1 країна-резиденція особи, що одержує проценти, також має право на оподаткування таких процентів за ставками свого внутрішнього законодавства, але з урахуванням податку, сплаченого в країні, що є джерелом доходу (стаття 23 «Усунення подвійного оподаткування»).

Иго
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 23
З нами з: 22 грудня 2014, 13:43
Дякував (ла): 7 разів

Повідомлення Иго »

Спасибо огромное за посты, ваша информация очень мне помогла. А подскажите, чем я рискую, если не заявлю в декларации этот налог. Дело в том что мы вообще его не уплатили вовремя. И сейчас платить не будем. Все равно штраф начислят за неуплату. Как лучше поступить , что выгоднее?? Поделитесь опытом пожалуйста

ScAudit
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 972
З нами з: 30 грудня 2013, 10:49
Звідки: Київ
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 647 разів
Контактна інформація:

Повідомлення ScAudit »

Иго писав:Спасибо огромное за посты, ваша информация очень мне помогла. А подскажите, чем я рискую, если не заявлю в декларации этот налог. Дело в том что мы вообще его не уплатили вовремя. И сейчас платить не будем. Все равно штраф начислят за неуплату. Как лучше поступить , что выгоднее?? Поделитесь опытом пожалуйста
странно что вы платить не собираетесь ))) 2% налога на репатриацию - это не 15 % и больше , можно и оплатить.

если вы оплатите не вовремя впервые (может не сейчас,а позже, когда появится возможность) - штраф за несвоевременную оплату 25% (ст 127) + пеня.
если оплатить до конца года и в декларации правильно отобразить начисления, то иногда налоговики забывают проверять даты оплаты репатриации или 3 года поверки не будет, а по лицевому у них это не видно.

если не отобразите в декларации = налоговое обязательство определит налоговый орган - 25 % по ст 123 НКУ.

Ольга24
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 715
З нами з: 05 квітня 2012, 03:23
Дякував (ла): 270 разів
Подякували: 349 разів

Повідомлення Ольга24 »

Удерживать ли налог на репатриацию с предоставленных услуг по анализу своей продукции (мы даем пробирку нерезиденту, а он дает нам заключение о то, что наша продукция не имеет вредных веществ) ?
Место поставки услуг у нерезидента-поставщика.

Ольга24
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 715
З нами з: 05 квітня 2012, 03:23
Дякував (ла): 270 разів
Подякували: 349 разів

Повідомлення Ольга24 »

Ольга24 писав:Удерживать ли налог на репатриацию с предоставленных услуг по анализу своей продукции (мы даем пробирку нерезиденту, а он дает нам заключение о то, что наша продукция не имеет вредных веществ) ?
Место поставки услуг у нерезидента-поставщика.
Нашла ответ :
Доход будет получен нерезидентом не на территории Украины, поэтому и налогов в Украине не будет. Но помните, что подтверждением факта осуществления хозяйственной операции является первичный документ, который должен быть составлен при осуществлении хозоперации, а если это невозможно — непосредственно по ее окончании (п. 1 ст. 9 Закона о бухучете). Место составления документа должно засвидетельствовать, что услуга фактически оказывалась за пределами территории Украины.

По общему правилу выплаты нерезиденту за оказанные услуги (выполненные работы) будут относиться к доходам в виде выручки или прочих видов компенсации стоимости оказанных резиденту услуг (работ) от такого нерезидента. Поэтому, согласно пп. «й» п. 160.1 НКУ, такие суммы не облагаются налогом дополнительно ни у источника выплаты, ни за счет нерезидента. Но в отношении налогообложения некоторых других видов доходов, полученных нерезидентом с источником их происхождения из Украины от оказанных услуг, есть исключения. Так, услуги инжиниринга и рекламные услуги (при их оказании на таможенной территории Украины) облагаются налогом на прибыль в соответствии со ст. 160 НКУ.

oscolok
Гений
Гений
Повідомлень: 300
З нами з: 06 квітня 2011, 00:50
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 10 разів

Повідомлення oscolok »

Доброго дня!

Знову питання про податок на репатріацію % по кредиту від неризидента (Кіпр).
Ось що надала податкова.
Я схильний не платити цей податок так як всі довідки є.
Ваша думка?

На жаль, чітка відповідь на запитання, з яким Ви звернулись, відсутня в Базі знань.
Однак, відповідь на Ваше запитання щодо (Який порядок оподаткування виплати доходів нерезиденту у разі застосування норм міжнародних договорів?) на нашу думку, міститься в наступних відповідях, розміщених в Базі знань:
1. Які доходи нерезидента із джерелом їх походження з України оподатковуються податком на доходи нерезидента та за якою ставкою? (номер категорії - 102, підкатегорії – 102.12)
Уніфікована відповідь:
Відповідно до п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 –VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними ст. 141 ПКУ. Для цілей п. 141.4 ст. 141 ПКУ такими доходами є:
а) проценти, дисконтні доходи, що сплачуються на користь нерезидента, у тому числі проценти за позиками та борговими зобов’язаннями, випущеними (виданими) резидентом;
б) дивіденди, які сплачуються резидентом;
в) роялті;
г) фрахт та доходи від інжинірингу;
ґ) лізингова/орендна плата, що вноситься резидентами або постійними представництвами на користь нерезидента - лізингодавця/орендодавця за договорами оперативного лізингу/оренди;
д) доходи від продажу нерухомого майна, розташованого на території України, яке належить нерезиденту, у тому числі майна постійного представництва нерезидента;
е) прибуток від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, деривативів або інших корпоративних прав, визначений відповідно до розд. ІІІ ПКУ;
є) доходи, отримані від провадження спільної діяльності на території України, доходи від здійснення довгострокових контрактів на території України;
ж) винагорода за провадження нерезидентами або уповноваженими ними особами культурної, освітньої, релігійної, спортивної, розважальної діяльності на території України;
з) брокерська, комісійна або агентська винагорода, отримана від резидентів або постійних представництв інших нерезидентів стосовно брокерських, комісійних або агентських послуг, наданих нерезидентом або його постійним представництвом на території України на користь резидентів;
и) внески та премії на страхування або перестрахування ризиків в Україні (у тому числі страхування ризиків життя) або страхування резидентів від ризиків за межами України;
і) доходи, одержані від діяльності у сфері розваг (крім діяльності з проведення лотереї);
ї) доходи у вигляді благодійних внесків та пожертвувань на користь нерезидентів;
й) інші доходи від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв’язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.
Згідно з п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПКУ резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у п.п. 141.4.3 - 141.4.6 п. 141.4 ст. 141 ПКУ) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

2. Як застосовуються норми договорів про уникнення подвійного оподаткування при виплаті нерезидентам доходів з джерелом походження з України? (номер категорії - 140, підкатегорії - 102.12)
Уніфікована відповідь:
Відповідно до п. 103.1 ст. 103 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) застосування правил міжнародного договору України здійснюється шляхом звільнення від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, зменшення ставки податку або шляхом повернення різниці між сплаченою сумою податку і сумою, яку нерезиденту необхідно сплатити відповідно до міжнародного договору України.
Особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.
Застосування міжнародного договору України в частині звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку дозволяється тільки за умови надання нерезидентом особі (податковому агенту) документа, який підтверджує статус податкового резидента (п. 103.2 ст. 103 ПКУ).
Бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу для цілей застосування пониженої ставки податку згідно з правилами міжнародного договору України до дивідендів, процентів, роялті, винагород тощо нерезидента, отриманих із джерел в Україні, вважається особа, що має право на отримання таких доходів.
При цьому бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу не може бути юридична або фізична особа, навіть якщо така особа має право на отримання доходу, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого доходу (п. 103.3 ст. 103 ПКУ).
Підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених п. 103.5 і 103.6 ст. 103 ПКУ, особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (далі - довідка), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України (п. 103.4 ст. 103 ПКУ).
Довідка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України (п. 103.5 ст. 103 ПКУ).
Особа, яка виплачує доходи нерезидентові у звітному (податковому) році, у разі подання нерезидентом довідки з інформацією за попередній звітний податковий період (рік) може застосувати правила міжнародного договору України, зокрема щодо звільнення (зменшення) від оподаткування, у звітному (податковому) році з отриманням довідки після закінчення звітного (податкового) року (п. 103.8 ст. 103 ПКУ).
У разі неподання нерезидентом довідки відповідно до п. 103.4 ст. 103 ПКУ доходи нерезидента із джерелом їх походження з України підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства України з питань оподаткування (п. 103.10 ст. 103 ПКУ).

p_o_d_a_t_k_u
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 144
З нами з: 04 жовтня 2012, 01:43
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 48 разів

Повідомлення p_o_d_a_t_k_u »

ScAudit писав:
Иго писав:
если вы оплатите не вовремя впервые (может не сейчас,а позже, когда появится возможность) - штраф за несвоевременную оплату 25% (ст 127) + пеня.
пеня точно??? по какой статьи??? мы сами ее высчитваем???

Ellen
ПрофиПрофи
Повідомлень: 43
З нами з: 25 жовтня 2011, 08:51
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Ellen »

Доброе время суток, коллеги! Подскажите как правильно заплатить налог на репатриацию при такой ситуации: мы получили от нерезидента(Кипр) займ, в 2012г, а в 2016г выплатили нерезиденту % за пользование займом за 2012-2015гг. При этом с 2014г действует Конвенция, по которой налог на репатриацию составляет 2%. Мы перечислили налог 2% на выплаченные %, но только за 2014,2015гг
Вопросы:
1. надо ли было платить налог за 2012-2013гг???
2. налог на репатриацию надо отразить в приложении ПН строка 23 к декларации по прибыли и всё? другую отчетность надо сдавать?
Буду благодарна за ответы. #rtfm#

Ellen
ПрофиПрофи
Повідомлень: 43
З нами з: 25 жовтня 2011, 08:51
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Ellen »

никто налог на репатриацию не платит??? очень нужна помощь !!! Повторю вопрос:
Подскажите как правильно заплатить налог на репатриацию при такой ситуации: мы получили от нерезидента(Кипр) займ в 2012г, а в 2016г выплатили нерезиденту % за пользование займом за 2012-2015гг. При этом с 2014г действует Конвенция, по которой налог на репатриацию составляет 2%. Мы перечислили налог 2% на выплаченные %, но только за 2014,2015гг
Вопросы:
1. надо ли было платить налог за 2012-2013гг???
2. налог на репатриацию надо отразить в приложении ПН строка 23 к декларации по прибыли и всё? другую отчетность надо сдавать?
Буду благодарна за ответы.

Postpred
Гений
Гений
Повідомлень: 451
З нами з: 24 грудня 2014, 15:31
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 265 разів

Повідомлення Postpred »

Ellen писав:никто налог на репатриацию не платит??? очень нужна помощь !!! Повторю вопрос:
Подскажите как правильно заплатить налог на репатриацию при такой ситуации: мы получили от нерезидента(Кипр) займ в 2012г, а в 2016г выплатили нерезиденту % за пользование займом за 2012-2015гг. При этом с 2014г действует Конвенция, по которой налог на репатриацию составляет 2%. Мы перечислили налог 2% на выплаченные %, но только за 2014,2015гг
Вопросы:
1. надо ли было платить налог за 2012-2013гг???
2. налог на репатриацию надо отразить в приложении ПН строка 23 к декларации по прибыли и всё? другую отчетность надо сдавать?
Буду благодарна за ответы.
1.% по кредиту от нерезидента облагаются этим налогом по ставке 15% либо по ставке, согласно конвенции. В Вашем случае как я понимаю: за 2012-2013 гг налог на репатриаюцию 15%, за 2014-15 гг по ставке 2%.
2.Все верно. Уплаченный налог отражается в Приложении ПН и в строке 23 Деки. В приложении ПН внизу не забудьте указать конвенцию, согласно которой Вы оплачивали налог по ставке 2%.

Відповісти

Повернутись до “ЗЕД”