ПОДАТКОВА ПЕРЕВІРКА

irina2101
Оракул
Оракул
Повідомлень: 260
З нами з: 31 січня 2012, 22:42
Дякував (ла): 155 разів
Подякували: 32 рази

Повідомлення irina2101 »

Добрый день! Получили "письмо счастья" про неправомірне визначення податкового кредиту по одному, из наших контрагентов.
Запрашивают море документов (заверенные копии) начиная с марта 2017 года по август 2020. Правомерен ли такой запрос? Или на него не распространяется требование 1095 дней? Спасибо.

aleniki
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 13
З нами з: 31 липня 2011, 13:37
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення aleniki »

Всем привет.
Ситуация такая: прошла плановая документальная выездная проверка. Заканчивается вторая неделя после ее окончания, но мы до сих пор не видели акта. Мы сами не предпринимаем попыток выяснить судьбу акта, проверяющие тоже молчат. По ПКУ нет сроков, в течение которых они обязаны нас ознакомить с актом. Есть сроки его зарегистрировать.
Поделитесь соображениями на этот счет.

oksana1967
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 16 серпня 2021, 21:28

Повідомлення oksana1967 »

Добрый вечер. Проходили проверку в 2019году. С актом никто нас не ознакомил. Курьерской доставкой акт шел к нам полтора месяца. Отправили "типа" во время. Подскажите, пожалуйста, ваше предприятие стояло на 2021 год в плане проверок или у вас незаконченная проверка 2020 была?

Лева
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 19 лютого 2015, 09:38

Повідомлення Лева »

ФОП на загальній системі закрився в реєстратора 22.02.2019р.,податки всі заплатили, потім здали всі ліквідаційні: по ЄСВ-7.03; майнову декл.-15.03.2019.Сьогодні отримали лист від податкової про те, що вони виявили розбіжність між поданою декларацією про майн.стан і доходи за 2018,2019рр з показниками звітів реєстраторів розрах.. операц. По їх даних в моїй декларації наприклад за 2018р дохід 200298грн, а по РРО-190000грн Перевірила в кабінеті платника - в моїй декларації в додатку дохід-190000грн, також це повторюється і за 2019р.Де вони взяли інші цифри не розумію, других декларацій по ФОПу немає. При цьому податкова вимагає надати всю документацію за 2018-19рр на перевірку, щоб "виявити правильність нарахування та своєчасності сплати податків"!!! Повний маразм - в стані розрахунків з бюджетом все проплачено, немає заборгованості на сьогодні. Придумали "липову"причину, щоб зробити перевірку? Що їм відповісти, чи не відповідати? Документи точно не хочу збирать і везти. Прошу підскажіть як "красиво" від податкової відбитись???

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13648
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14112 разів
Подякували: 27886 разів

Повідомлення Яков »

Лева писав:
30 вересня 2021, 21:43
ФОП на загальній системі закрився в реєстратора 22.02.2019р.,податки всі заплатили, потім здали всі ліквідаційні: по ЄСВ-7.03; майнову декл.-15.03.2019.Сьогодні отримали лист від податкової про те, що вони виявили розбіжність між поданою декларацією про майн.стан і доходи за 2018,2019рр з показниками звітів реєстраторів розрах.. операц. По їх даних в моїй декларації наприклад за 2018р дохід 200298грн, а по РРО-190000грн Перевірила в кабінеті платника - в моїй декларації в додатку дохід-190000грн, також це повторюється і за 2019р.Де вони взяли інші цифри не розумію, других декларацій по ФОПу немає. При цьому податкова вимагає надати всю документацію за 2018-19рр на перевірку, щоб "виявити правильність нарахування та своєчасності сплати податків"!!! Повний маразм - в стані розрахунків з бюджетом все проплачено, немає заборгованості на сьогодні. Придумали "липову"причину, щоб зробити перевірку? Що їм відповісти, чи не відповідати? Документи точно не хочу збирать і везти. Прошу підскажіть як "красиво" від податкової відбитись???
Попробуйте подать вначале F1301803 Запит щодо отримання вiдомостей з Державного реєстру фiзичних осiб - платникiв податкiв про суми/джерела виплачених доходiв та утриманих податкiв в електронному виглядi за 2018 год, за 2019 год, когда получите ответ — станет понятней
Зображення

Spok
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 643
З нами з: 16 вересня 2014, 22:10
Звідки: Маріуполь
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 428 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Spok »

Лева писав:
30 вересня 2021, 21:43
ФОП на загальній системі закрився в реєстратора 22.02.2019р.,податки всі заплатили, потім здали всі ліквідаційні: по ЄСВ-7.03; майнову декл.-15.03.2019.Сьогодні отримали лист від податкової про те, що вони виявили розбіжність між поданою декларацією про майн.стан і доходи за 2018,2019рр з показниками звітів реєстраторів розрах.. операц. По їх даних в моїй декларації наприклад за 2018р дохід 200298грн, а по РРО-190000грн Перевірила в кабінеті платника - в моїй декларації в додатку дохід-190000грн, також це повторюється і за 2019р.Де вони взяли інші цифри не розумію, других декларацій по ФОПу немає. При цьому податкова вимагає надати всю документацію за 2018-19рр на перевірку, щоб "виявити правильність нарахування та своєчасності сплати податків"!!! Повний маразм - в стані розрахунків з бюджетом все проплачено, немає заборгованості на сьогодні. Придумали "липову"причину, щоб зробити перевірку? Що їм відповісти, чи не відповідати? Документи точно не хочу збирать і везти. Прошу підскажіть як "красиво" від податкової відбитись???
Проведение документальной проверки, это обязательный элемент закрытия. Только не "требуют привезти", а Приказ на проведение проверки, направление и выездная документальная проверка. Так что можете им ответить что предоставите все документы в ходе проведения выездной документальной проверки.

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Spok писав:
01 жовтня 2021, 11:40
Лева писав:
30 вересня 2021, 21:43
ФОП на загальній системі закрився в реєстратора 22.02.2019р.,податки всі заплатили, потім здали всі ліквідаційні: по ЄСВ-7.03; майнову декл.-15.03.2019.Сьогодні отримали лист від податкової про те, що вони виявили розбіжність між поданою декларацією про майн.стан і доходи за 2018,2019рр з показниками звітів реєстраторів розрах.. операц.

Код: Виділити все

[code]По їх даних в моїй декларації наприклад за 2018р дохід 200298грн, а по РРО-190000грн Перевірила в кабінеті платника - в моїй декларації в додатку дохід-190000грн, також це повторюється і за 2019р.Де вони взяли інші цифри не розумію, других декларацій по ФОПу немає. При цьому податкова вимагає надати всю документацію за 2018-19рр на перевірку, щоб "виявити правильність нарахування та своєчасності сплати податків"!!! Повний маразм - в стані розрахунків з бюджетом  все проплачено, немає заборгованості на сьогодні. Придумали "липову"причину, щоб зробити перевірку? Що їм відповісти, чи не відповідати? Документи точно не хочу збирать і везти.
[/code] Прошу підскажіть як "красиво" від податкової відбитись???
Проведение документальной проверки, это обязательный элемент закрытия. Только не "требуют привезти", а Приказ на проведение проверки, направление и выездная документальная проверка. Так что можете им ответить что предоставите все документы в ходе проведения выездной документальной проверки.
По отриманому листу я б відписалась що все правильно у звітах. відписатись потрібно! А от щодо надання документів, то
Вам повинні були вислати оригінал Наказу про перевірку рекомендованим листом. І в ньому можуть накосячити з обов'язковими даними, так що і там буде час для переписки, якщо до цього дійде.
Щодо виїздної перевірки у відписці, я б не була так категорична, бо ДФС має право проводити перевірки ФОП в приміщенні ДФС, а ФОП зобовязаний надати копії під опис (не оригінали), при цьому присутність ФОП не обовязкова.
Відписувалась би рекомендованим. я б дотягла до граничної дати відповіді, а от тут боюсь помилиться: якщо десь приплели ст.78 ПКУ в листі, то строк відповіді - 10 календарних днів; якщо просто запит згідно ст.73 ПКУ (я чомусь схиляюсь до цього, бо 73.2.4 (п.3) " виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків") то строк відповіді 30 календарних днів. Поки отримають, поки через канцелярію пройде, поки начухаються в який відділ направити через начальника ДФС, дивись - і час потягнеться, а там недалеко і сплив строку перевірки за 2018 рік. Хоча строки перевірки і не передбачені після закриття ФОП, але ж 2018 Ви ще не закривались, я думаю, що для 2018 року ще можна вести відлік часу для перевірки 3 роки з дати подання звіту.
Та і лист уважно перечитайте. ст.73 ПКУ надає перелік необхідної інформації в запиті та обов'язкові дані. повинен бути оригінал.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13648
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14112 разів
Подякували: 27886 разів

Повідомлення Яков »

Я почти уверен, что расхождение действительно есть, например: по РРО "пробили" 190000грн; в декларации указали 190000грн, а по безналу зашло ещё 10298грн. Вот и получилось 200298грн за год. Это вариант 1.
Вариант 2: по РРО "пробили" 190000грн; в декларации указали 190000грн, и контрагенты в 1ДФ указали выплаты с ознакой 157 ещё 10298грн. Вот и получилось 200298грн за год. Эти 10298грн (или часть из них) могли быть как безнал, так и нал, который не пробили через РРО.
Вариант 3: по РРО "пробили" 190000грн; в декларации указали 190000грн, и контрагенты в 1ДФ указали выплаты с ознакой 157 ещё 10298грн, причём покупали товар/услуги как обычные физлица: у ФОПа эти 10298грн "сидят" в 190000грн, а контрагенты "добавили" ещё 10298. Вот и получилось 200298грн за год, хотя фактически должно было быть 190000грн.
Вариант 4: по РРО "пробили" 190000грн; в декларации указали 190000грн, и контрагенты в 1ДФ указали с ошибочной ознакой 157 ещё 10298грн (а на самом деле эти доходы получил не ФОП, а физлицо). Вот и получилось 200298грн за год.
Вариант 5: по РРО "пробили" 190000грн; в декларации указали 190000грн, но 10298грн прошли через РРО, в самом конце периода: например 30.12.2017, а зашли на р/с в январе 2018. Могло "получиться" якобы 200298грн за 2018 год.
Поэтому, самое первое, что бы я сделал: подал бы F1301803 Запит щодо отримання вiдомостей з Державного реєстру фiзичних осiб - платникiв податкiв про суми/джерела виплачених доходiв та утриманих податкiв в електронному виглядi за 2018 год, за 2019 год
Пример
"Мой" ФОП сдал декларацию (я её составлял). Проходит полгода или год — звонят с налоговой о расхождении, например, на 100 тысяч. Сделал запросы, увидел расхождение, переспросил у ФОПа про эту разницу в конкретном квартале года, сказал ему КТО выплачивал эти 100 тысяч. Выяснилось, что это была продажа транспотр. средства как физлицом, с уплатой ПДФО и ВЗ. Звоню бухгалтеру фирмы, её ответ: "ну он ведь ФОП!" Фирма в области, бухгалтер приходит на работу раз в месяц, при этом тупит, считая, что раз человек ФОП, то все доходы, которые выплачиваются ему, нужно показывать с озн. 157. Перезвонил директору и сказал, чтобы срочно исправляли... Короче, исправили месяца через 2!

Ещё один пример: ФОП (посторонний) имел недвижимость, но сдавал её в аренду как физлицо. Арендаторы удерживали ПДФО (ВЗ ещё не было), как ФОП он сдавал "пустые" декларации, в которых указывал только доход физлица, в т.ч. от сдачи в аренду; ЕСВ с "нулями" по ФОПовской деятельности по майновой декларации в то время можно было не платить. ФОП решил закрыться. И тут выясняется, что кто-то из арендаторов года за 4 до закрытия указал не "106" ознаку (тогда такая ознака была при выплате доходов физлицу за "аренду" недвиж.), а 157. По ПДФО у налоговой претензий не было из-за сроков давности. А из-за ЕСВ получилось, что он, указав "ноль" в декларации, — не платил ЕСВ, но "как бы" должен был платить, т.к. доход у него был НЕнулевой.
Казалось бы сроки по 1ДФ прошли и вроде с ЕСВ отчёт не связан был, но если не исправлять ошибку в ознаке дохода, то получилось бы, что ФОПу нужно подавать "исправленные" декларации НЕ с нулями, по акту проверки платить ЕСВ и штраф по ЕСВ... ФОП нашёл того арендатора, который подал уточнёнку (и у которого возникли "проблемы" при подаче из-за того, что прошло больше 3 лет)...
Зображення

Spok
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 643
З нами з: 16 вересня 2014, 22:10
Звідки: Маріуполь
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 428 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Spok »

Nelli-Nelli писав:
02 жовтня 2021, 16:26
Spok писав:
01 жовтня 2021, 11:40
Лева писав:
30 вересня 2021, 21:43
ФОП на загальній системі закрився в реєстратора 22.02.2019р.,податки всі заплатили, потім здали всі ліквідаційні: по ЄСВ-7.03; майнову декл.-15.03.2019.Сьогодні отримали лист від податкової про те, що вони виявили розбіжність між поданою декларацією про майн.стан і доходи за 2018,2019рр з показниками звітів реєстраторів розрах.. операц.

Код: Виділити все

[code]По їх даних в моїй декларації наприклад за 2018р дохід 200298грн, а по РРО-190000грн Перевірила в кабінеті платника - в моїй декларації в додатку дохід-190000грн, також це повторюється і за 2019р.Де вони взяли інші цифри не розумію, других декларацій по ФОПу немає. При цьому податкова вимагає надати всю документацію за 2018-19рр на перевірку, щоб "виявити правильність нарахування та своєчасності сплати податків"!!! Повний маразм - в стані розрахунків з бюджетом  все проплачено, немає заборгованості на сьогодні. Придумали "липову"причину, щоб зробити перевірку? Що їм відповісти, чи не відповідати? Документи точно не хочу збирать і везти.
[/code] Прошу підскажіть як "красиво" від податкової відбитись???
Проведение документальной проверки, это обязательный элемент закрытия. Только не "требуют привезти", а Приказ на проведение проверки, направление и выездная документальная проверка. Так что можете им ответить что предоставите все документы в ходе проведения выездной документальной проверки.
По отриманому листу я б відписалась що все правильно у звітах. відписатись потрібно! А от щодо надання документів, то
Вам повинні були вислати оригінал Наказу про перевірку рекомендованим листом. І в ньому можуть накосячити з обов'язковими даними, так що і там буде час для переписки, якщо до цього дійде.
Щодо виїздної перевірки у відписці, я б не була так категорична, бо ДФС має право проводити перевірки ФОП в приміщенні ДФС, а ФОП зобовязаний надати копії під опис (не оригінали), при цьому присутність ФОП не обовязкова.
Відписувалась би рекомендованим. я б дотягла до граничної дати відповіді, а от тут боюсь помилиться: якщо десь приплели ст.78 ПКУ в листі, то строк відповіді - 10 календарних днів; якщо просто запит згідно ст.73 ПКУ (я чомусь схиляюсь до цього, бо 73.2.4 (п.3) " виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків") то строк відповіді 30 календарних днів. Поки отримають, поки через канцелярію пройде, поки начухаються в який відділ направити через начальника ДФС, дивись - і час потягнеться, а там недалеко і сплив строку перевірки за 2018 рік. Хоча строки перевірки і не передбачені після закриття ФОП, але ж 2018 Ви ще не закривались, я думаю, що для 2018 року ще можна вести відлік часу для перевірки 3 роки з дати подання звіту.
Та і лист уважно перечитайте. ст.73 ПКУ надає перелік необхідної інформації в запиті та обов'язкові дані. повинен бути оригінал.
Что бы провести проверку в налоговой, нужно согласие предпринимателя. Если он дурень притащит документы, то его сначала проверят без приказа, затем если найдут нарушения будут качать, с учетом что вся первичка у них на руках. Только выездная!

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Spok писав:
02 жовтня 2021, 21:15

Что бы провести проверку в налоговой, нужно согласие предпринимателя. Если он дурень притащит документы, то его сначала проверят без приказа, затем если найдут нарушения будут качать, с учетом что вся первичка у них на руках. Только выездная!
я вибачаюсь, а виїздна куди? до ФОПа що закрився додому?
Так, на майбутнє запитую, собі на замітку :oops:

Відповісти

Повернутись до “Перевірки, штрафи”