«Єдиний внесок для роботодавців: нарахування, доплати та мінімалка...»

Питання по ЄСВ
Denis@@@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1853
З нами з: 08 листопада 2013, 21:07
Дякував (ла): 905 разів
Подякували: 106 разів

Повідомлення Denis@@@ »

oksanasmm писав:
02 лютого 2024, 10:20
Яков писав:
02 лютого 2024, 10:08
oksanasmm писав:
02 лютого 2024, 09:20
Доброго дня шановні , підкажіть будь ласка , працівник на підприєсмтві працює 4 одини, він же ФОП (ЄСВ за себе платить) чи потрібно донараховувати йому ЄСВ на підприємстві????Дякую
Якщо працює за осн. місцем роботи, не особа з інвал., то так. Потрібно. А він, як ФОП за себе не буде сплачувати ЄСВ
Дуже дякую. Бо бачу здавали звіт за 3 кв. без донарахування до мінім. От халепа прийдеться коригувати та доплачувати. Дякую

Добрий день. В мене схожа ситуація. Працівник працював в одному підприємстві за основним місцем з повною занятістю та сплатою ЄСВ та в іншому підприємстві за сумісництвом.

В червні він звільнився з основного місця роботи та відкрив ФОП 3 группа (платить ЄСВ (думає)). А за сумісництвом залишився працювати.
Які його діїї з роботою за сумісництвом та сплатою ЄСВ? Звільнятися з сумісництва ? Переходити на цьму місці по основному місцю?

Аватар користувача
Analityk
ПрофиПрофи
Повідомлень: 36
З нами з: 30 квітня 2024, 11:05
Подякували: 16 разів

Повідомлення Analityk »

Denis@@@ писав:
19 червня 2024, 16:00
oksanasmm писав:
02 лютого 2024, 10:20
Яков писав:
02 лютого 2024, 10:08
Якщо працює за осн. місцем роботи, не особа з інвал., то так. Потрібно. А він, як ФОП за себе не буде сплачувати ЄСВ
Дуже дякую. Бо бачу здавали звіт за 3 кв. без донарахування до мінім. От халепа прийдеться коригувати та доплачувати. Дякую

Добрий день. В мене схожа ситуація. Працівник працював в одному підприємстві за основним місцем з повною занятістю та сплатою ЄСВ та в іншому підприємстві за сумісництвом.

В червні він звільнився з основного місця роботи та відкрив ФОП 3 группа (платить ЄСВ (думає)). А за сумісництвом залишився працювати.
Які його діїї з роботою за сумісництвом та сплатою ЄСВ? Звільнятися з сумісництва ? Переходити на цьму місці по основному місцю?
При оформленні сумісника роботодавець не повинен вимагати у нього документи про наявність основного місця роботи. Не просто не повинен, а не має права вимагати таких документів, оскільки це не передбачено чинним законодавством (ст. 24 і 25 КЗпП).
Простіше кажучи, трудове законодавство не містить обов’язку роботодавця за сумісництвом перевіряти, чи є у працівника основне місце роботи (лист Мінсоцполітики від 25.05.2015 р. № 198/06/186-15). Тобто роботодавець фактично має повірити працівнику на слово.

Звісно, для душевного спокою можна попросити працівника надати інформацію про його основне місце роботи. До речі, так рекомендує робити й Держпраці. За її роз’ясненнями, під час оформлення на роботу за сумісництвом потенційний роботодавець може попросити засвідчену за основним місцем роботи копію трудової книжки та довідку з основного місця роботи із зазначенням годин, графіків робочого часу. КЗпП цього, звісно, не вимагає, але це допоможе правильно побудувати графік роботи такого сумісника і переконатися, що в нього є основне місце роботи (див. роз’яснення на сайті Держпраці у Дніпропетровській обл. dp.dsp.gov.ua/news-1909.html).
Зверніть увагу: попросити, а не вимагати. Тож працівник має законне право таку інформацію не надавати.

Буває й так, що працівник звільнився з основного місця роботи, але продовжував працювати за сумісництвом. У такому разі головне — не панікувати! Трудове законодавство не встановлює жодної відповідальності для роботодавця, якщо сумісник не повідомив його про звільнення з основного місця роботи. Ба більше, й у працівника немає обов’язку повідомляти такого роботодавця про звільнення з основного місця роботи (лист Мінсоцполітики від 09.06.2017 р. № 294/0/22-17/134).
Інша річ, що за відсутності в працівника основного місця роботи може постати питання про правильність нарахування ЄСВ. Адже податківці, на відміну від роботодавця, мають можливість перевірити, де працівник отримує доходи. Тому вони можуть запідозрити приховування основного місця роботи через оформлення працівника як сумісника. А потім вимагатимуть доплатити ЄСВ — нарахувати мінімальний страховий внесок за кожен місяць. Тож, щоб довести свою правоту, роботодавцю краще відразу запастись усіма можливими доказами того, що у працівника є основне місце роботи. Нагадуємо, що вимогу по сплату ЄСВ з МЗП виконує роботодавець, в якого працівник працевлаштований за основним місцем роботи. Тому за зовнішнього сумісника ЄСВ платимо з фактичного доходу.

Інна123
ПрофиПрофи
Повідомлень: 38
З нами з: 14 квітня 2021, 10:10
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Інна123 »

Добрий вечір . Підкажіть , будь ласка, якщо працівник протягом місяця відпрацював наприклад 10 робочих днів і 10 робочих місяців перебував у щорічній відпусці та заробітна плата разом становить 7945 грн. Чи робимо ми донарахування ЄСВ? Дякую.

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18794
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2052 рази
Подякували: 10345 разів

Повідомлення Popen »

Інна123 писав:
09 липня 2024, 22:54
Добрий вечір . Підкажіть , будь ласка, якщо працівник протягом місяця відпрацював наприклад 10 робочих днів і 10 робочих місяців перебував у щорічній відпусці та заробітна плата разом становить 7945 грн. Чи робимо ми донарахування ЄСВ? Дякую.
Якщо в місяці відпрацьовано хоч 1 день, ЄСВ донараховується...

Інна123
ПрофиПрофи
Повідомлень: 38
З нами з: 14 квітня 2021, 10:10
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Інна123 »

Popen писав:
10 липня 2024, 06:28
Інна123 писав:
09 липня 2024, 22:54
Добрий вечір . Підкажіть , будь ласка, якщо працівник протягом місяця відпрацював наприклад 10 робочих днів і 10 робочих місяців перебував у щорічній відпусці та заробітна плата разом становить 7945 грн. Чи робимо ми донарахування ЄСВ? Дякую.
Якщо в місяці відпрацьовано хоч 1 день, ЄСВ донараховується...
Підкажіть, будь ласка, а якщо це інвалід? Чи є по ним доплата? Дякую.

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8537
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1892 рази
Подякували: 6498 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

Інна123 писав:
Вчора, 13:57
Спойлер
Popen писав:
10 липня 2024, 06:28
Інна123 писав:
09 липня 2024, 22:54
Добрий вечір . Підкажіть , будь ласка, якщо працівник протягом місяця відпрацював наприклад 10 робочих днів і 10 робочих місяців перебував у щорічній відпусці та заробітна плата разом становить 7945 грн. Чи робимо ми донарахування ЄСВ? Дякую.
Якщо в місяці відпрацьовано хоч 1 день, ЄСВ донараховується...
Підкажіть, будь ласка, а якщо це інвалід? Чи є по ним доплата? Дякую.
https://ck.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/606001.html

Відповісти

Повернутись до “Єдиний соціальний внесок”