Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Забули доплатити звільненому зарплату: чи потрібно розраховувати компенсацію за затримку В одному з попередніх номерів ми розглянули питання про те, чи потрібно роботодавцеві самостійно розраховувати компенсацію в розмірі середнього заробітку за затримку остаточного розрахунку при звільненні*. Сьогоднішня стаття — це свого роду продовження попередньої. Читач запитав: чи потрібно розраховувати середній заробіток за затримку, якщо остаточний розрахунок з працівником був, але потім виявилося, що йому щось недоплатили. І чи потрібно в цьому випадку нараховувати компенсацію за затримку виплати заробітної плати і як її розрахувати?
  • Строковий трудовий договір і вагітність Однією з підстав для припинення строкового трудового договору є закінчення строку його дії. Чи мають вагітні співробітниці імунітет від такого звільнення? Як правильно діяти роботодавцеві, щоб і закон не порушити, і себе не скривдити? Верховний Суд у недавньому рішенні від 16 травня 2018 року у справі № 759/19440/15-ц якраз відповів на ці запитання. Давайте і ми з вами розберемося.
  • Вихідна допомога чорнобильцю: (3 + 1) чи тільки 3? Працівник є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеною до 1 категорії. 4 жовтня 2017 року він буде звільнений у зв’язку зі скороченням штату (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП). У якій сумі слід виплатити йому вихідну допомогу при звільненні?
  • Кадрова азбука: звільнення незгідного Гризти граніт «звільнювальної науки» ми з вами почали в минулому номері «Бухгалтер 911». Сьогодні пропонуємо вам продовжити її вивчення і поговорити про звільнення працівника, не згідного зі зміною істотних умов праці.
  • Відпустка для догляду за дитиною до 3 років: є запитання і є відповіді Цю сторіночку нашого видання ми вирішили присвятити матусям і відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. Приєднуйтеся! Буде цікаво.
  • Вихідна допомога: комар носа не підточить Працівник звільняється. Тобто в день звільнення з ним необхідно провести остаточний розрахунок. В окремих випадках, разом зі «стандартними» зарплатою та компенсацією за невикористані дні відпустки, працівнику слід розрахувати та нарахувати вихідну допомогу при звільненні. Про неї ми з вами сьогодні й поговоримо.
  • Звіт з ЄСВ: працівниця звільнилася у відпустці до 3 років Працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, вирішила звільнитися за власним бажанням. У такому разі, як правило, у бухгалтерів виникають однотипні запитання щодо заповнення Звіту за формою № Д4. Що ж, у нас є на них відповіді.
  • Відрахування за дні відпустки при звільненні: відображаємо в ЄСВ-звіті Працівниця звільняється з основного місця роботи 16 березня 2016 року. При проведенні остаточного розрахунку було виявлено, що вона надміру використала 10 календарних днів щорічної основної відпустки. У цій відпустці вона перебувала з 14 грудня 2015 року по 8 січня 2016 року. Сума відпускних за невідпрацьовані дні відпустки склала 1700,00 грн. Як такі суми відобразити у звіті з ЄСВ?
  • Звільняємо працівника, який не став до роботи Два місяці тому ми оформили нового працівника (видано наказ, внесено запис до трудової книжки). Однак у встановлений строк він так і не почав виконувати трудові обов’язки. Тепер він з’явився. Як правильно звільнити такого працівника?
  • Відображаємо дату прийняття/звільнення у формі № 1ДФ Графи 6 і 7 Податкового розрахунку за формою № 1ДФ заповнюють тільки у випадках прийняття/звільнення фізичної особи. Та й те за умови, що у звітному періоді йому було нараховано дохід (п. 3.7 Порядку № 4*). Практика показує, що дата може не потрапити до Звіту, а може «засвітитися» в ньому і за декількома рядками для працівника. Про це й поговоримо.
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться