Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • «Солдати підприємства» у ЄСВ-звітності На підприємстві є працівники, які проходять строкову військову службу, а також військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. За ними зберігаються місце роботи (посада) і середній заробіток. Чи потрібно на такий середній заробіток нараховувати ЄСВ? Як відображати його у Звіті з ЄСВ?
  • Даєш компенсацію за «солдатів ФОП»! Дочекалися! Нарешті ВРУ прийняла, а Президент підписав Закон України «Про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо працівників, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період» від 12.11.2015 р. № 801-VIII! Що в нім такого чудового? Зараз усе розповімо!
  • Якщо середній заробіток став компенсацією Підприємство справляло ЄСВ із середнього заробітку мобілізованого працівника та подавало звіти на його компенсацію. У звітах з ЄСВ за січень — травень 2015 року такий заробіток у таблиці 6 відображався з кодом категорії застрахованої особи «1». Чи потрібно тепер в поточному звіті з ЄСВ коригувати його з кодом категорії застрахованої особи «48», оскільки гроші за ці місяці відшкодовані з бюджету?
  • Невиконання гарантій стосовно «солдат підприємства»: штрафи зросли Що загрожує роботодавцю за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу? Хто притягатиме до відповідальності?
  • Мобілізований демобілізований Демобілізованого працівника знову мобілізували. Чи правомірно це? Чи повинне підприємство зберігати за повторно мобілізованим працівником місце роботи та посаду? Чи потрібно йому виплачувати середню зарплату за період мобілізації і чи буде вона компенсуватися з бюджету? Розбираємося!
  • Середній заробіток мобілізованих та ЄСВ: «відразу ні» Підприємство нараховує, виплачує середній заробіток мобілізованим працівникам, а потім отримує його компенсацію з бюджету. Чи потрібно в цьому випадку справляти ЄСВ із сум середнього заробітку мобілізованих, а потім при отриманні компенсації сторнувати раніше нараховані суми внеску?
  • Якщо отримали компенсацію мобілізованим за січень і лютий Підприємство отримало з бюджету компенсацію середнього заробітку мобілізованого працівника за січень і лютий 2015 року. Як відсторнувати надмірно нараховані податки/внески/збори та показати це у звітності — читаємо далі.
  • Донарахування ЄСВ до МЗП, якщо працівника мобілізували Працівника мобілізували в середині звітного місяця. Тому цього місяця йому буде нараховано заробітну плату за фактично відпрацьовані дні та середній заробіток у зв’язку з призовом під час мобілізації. Чи потрібно дотримуватися вимоги про ЄСВ з мінзарплати?
  • Нові гарантії «солдатам підприємства»: усе досконаліше... Приводом для розвитку нескінченної теми «Солдатів підприємства» став Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» від 14.05.2015 р. № 433-VIII (далі — Закон № 433), що набув чинності з 11.06.2015 р. Що нового нагарантували наші законодавці «солдатам підприємства» і що тепер з цим робити їх роботодавцям? Розбираємося!
  • Компенсація середнього заробітку мобілізованих: «А ДФСУ проти...» Так-так, вам не здалося. Знову йдеться про середній заробіток мобілізованих працівників. Що ж поробиш, якщо і з появою кабмінівського порядку компенсації податківці продовжують «розбурхувати» нас своєю позицією щодо порядку оподаткування цієї виплати. Що цього разу?
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться