Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Розрахунок і виплата орендної плати на паї: реалії-2019 Питання нарахування та виплати орендної плати за земельні паї актуальне для багатьох виробників сільгосппродукції. Як визначають розмір виплати, належної орендодавцю паю, якими податками/зборами її оподаткувати та як правильно відобразити це в бухобліку та податковій звітності? Цим питанням присвячена стаття, що пропонується до вашої уваги.
  • Податок на майно («нерухомий», плата за землю): що у ФОП? У частині майнових податків такого виду платника, як фізособа-підприємець, не передбачено. Стосується це як податку на нерухомість, так і плати за землю. Тому в частині розрахунку зобов’язань із цих податків ФОП прирівняні до звичайних фіз­осіб. Але є одне досить важливе «але».
  • Підприємець-орендар у квартирі єдиноподатника Єдиноподатник групи 2 займається інтернет-торгівлею зі своєї квартири (площа 60 м2). Частину квартири він вирішив здати в оренду (за договором) іншому єдиноподатнику (групи 3). Чи можна так робити? Які нюанси? Чи потрібно подавати при цьому форму № 20-ОПП? Якою має бути мінімальна орендна плата за 1 м2 квартири? Розбираємося!
  • Платіжка на ПДФО та військзбір: заповнюємо правильно Підприємець орендує приміщення у громадянина. Щомісяця виплачує йому орендну плату за вирахуванням ПДФО та військзбору. Як правильно заповнити поле «Призначення платежу» у платіжці на перерахування цих податків? Як правильно заповнити Звіт за формою № 1ДФ?
  • Купівля нерухомості: «розгрібаємо» проблеми із землею Купили нерухомість — і миттю як з «рогу достатку» посипалися запитання. Що із землею під нею? Чия вона? Як переходять права на землю? Хто і що повинен за неї платити? Що платити, якщо документи ще не оформлені: земельний податок чи орендну плату (якщо це земля державної або комунальної власності)? Давайте разом покопаємося у зазначених земельних питаннях.
  • Орендна плата за держ-ком-землю vs витрати ФОП-ЗС Орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності має дві іпостасі: з одного боку — це загальнодержавний податок, а з іншого — договірний платіж. У зв’язку з цим запитання: чи має право ФОП-ЗС уключати її до витрат, адже ПКУ формально не вважає витратами ФОП сплачені податки, та натомість повною мірою визнає такими витрати на оплату оренди. Тут, як завжди, є дві думки держорганів: хороша та погана. Причому хороша з’явилася нещодавно. Про це й поговоримо.
  • Земельні новини: граничний розмір орендної плати та нова дека Є дві новини. Законом № 577* унесено зміни до ст. 288 ПКУ в частині «граничної планки» для орендної плати за земельні ділянки держ- і комунальної власності. Ще одне «земельне» нововведення — затверджено нову декларацію з плати за землю. Обидві ці події і пропонуємо розібрати детальніше.
  • З орендної плати військовий збір не утримуємо Підкажіть: чи справляється військовий збір з орендної плати, що виплачується фізособі?
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться