Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


25.09.16
2948 14 Печатать

Володимир Гройсман: Скасування державного регулювання цін на продукти харчування - є антикорупційним кроком

Пілотний проект зі скасування державного регулювання цін на продукти харчування є антикорупційним кроком, який дозволить подолати один з інструментів тиску на бізнес. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами у п'ятницю.

"Ми прибираємо ще одну перепону, яка завжди була інструментом тиску на бізнес в роздрібній мережі торгівлі", - заявив Володимир Гройсман, коментуючи затвердження Кабінетом Міністрів пілотного проекту щодо скасування державного регулювання цін на продукти харчування, який почнеться 1 жовтня 2016 року і закінчиться 1 січня 2017 року.

На думку Прем’єр-міністра, регулювання цін на продукти харчування було ще однією годівницею для корупціонерів-чиновників, які ходили торговельними мережами і вимагали з них хабарі.

"Приходили, знаходили одну гривню, більше чи менше, і починали їх карати величезними штрафами, величезними санкціями. Це антикорупційний крок, який я думаю, буде правильно сприйнятий українським бізнесом. Якщо бізнес зрозуміє, що ми добросовісно підійшли до того, щоби не давати тиснути на бізнес, я думаю, що реакція бізнесу має бути адекватна. Але якщо хтось захоче зловживати, ми тоді будемо реагувати жорстко", - зауважив він.

Рішення про скасування державного регулювання цін на продукти харчування запроваджено як пілотний проект, щоби протягом трьох місяців подивитися та проаналізувати реакцію ринку. "Я переконаний у тому, що ситуація буде абсолютно нормальною. Якщо і будуть коливання, то я просив би їх не плутати із сезонними коливаннями цін", - наголосив Голова Уряду.

Коментуючи вірогідність підвищення цін на продукти харчування після такого рішення Уряду, Володимир Гройсман зазначив: "Хотів би подивитися в очі цим експертам. Якщо і буде якесь зростання, то тільки, можливо, від того, що будуть якісь сезонні коливання. Зараз аналітика показує, що у цей сезон великих коливань немає".

Він навів приклад аналітики, яка показує, що там, де ціни на продукти харчування регулюються, вони є вищими, ніж там, де ціни не регулюються.

Рішення щодо регулювання цін на продукти харчування були затверджені всередині 90-х років та змінені у 2007 році, зауважив Володимир Гройсман.

По материалам КМУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Shadow
26.09.16 09:50

а по мне, так наоборот в пользу олигархов этот закон.а для населения ударит по карману и очень сильно.

Ответить
  • Вася
26.09.16 10:39

А что было регулирование? Цены на продукты были законодательно ограничены?

Ответить
  • Любава
28.09.16 12:57

Вася, ви мабуть цього просто не аналізували. Але всі до регулювання пристосовувались хто як міг. Соціальні сорти хлаба випікали тільки обрані, які отримували борошно по смішним цінам, а всі інші зробили рецептури складними, тільки щоб не звязуватись з державою. А на борошно, цукор, олію, крупи, мясо молочку була 15 % націнка, яку хто як міг так і обходив. І це все по справжньому регулював ринок.

Ответить
  • ???
26.09.16 11:15

сахар,хлебобулочные,сигареты и пр.

Ответить
  • ***
26.09.16 11:34

Все очень печально.То что цены полезут вверх нет никаких сомнений и сезонность здесь ни при чем.У кого сколько совести хватит

Ответить
  • Віктор
27.09.16 10:29

***, А ще не забувайте про "домовленості" продавців щодо встановлення "особливих" цін на ряд важливих продуктів (олія, цукор, хліб, ПММ тощо). Результат таких домовленостей ми бачили і не раз. АМКУ в даному випадку практично нічого не "вирішує".

Ответить
  • бурундук
26.09.16 12:42

В чем заключается коррупция, если регулировали наценку НЕ БОЛЬШЕ 15 %. При проверке вставляли фитиля еще того ( особо при резких скачках цен мониторили конкретно). А теперь как это уменьшит коррупцию? Как? Страна абсурдных решений и балаболов

Ответить
  • Киев
26.09.16 19:34

бурундук, это легко обходилось всегда. Некоторые из наших коллег будут избавлены от лишней головной боли, а некоторые чиновники - от дополнительного дохода. А цены...неужели кто-то верит в альтруизм бизнесменов, которые торговали социальными продуктами себе в убыток???

Ответить
  • бурундук
27.09.16 12:48

Киев, все всегда обходиться в этой стране легко. Куда не ткнись-"везде Эвропа". Так о чем тогда вообще говорить?

Ответить
  • ***
26.09.16 13:54

А повышение минимальных цен на табак и алкоголь - останется?Косвенные налоги с населения через оплату акцизных марок, стоимость которых уже дороже самого товара.

Ответить
  • Н-да
26.09.16 15:45

Когда закончиться их "пилотный" проект тогда и пенсий уже некому будет платить,

Ответить
  • bundes
26.09.16 16:56

Я смотрю, премьер не особо и старается разнообразить свои выступления. У него всё "антикорупцiйнi кроки" - и газ по 7 тис., и отказ от госрегулирования цен.

Ответить
  • bundes
26.09.16 16:58

Ну и да, конечно же всё для нашего блага)))

Ответить
  • галушка
26.09.16 23:53

так-с... ожидаем уменьшение цен на гречку,.. Интересно как Гройсман прокомментировал цену в 50 грн/кг за гречку, кто её вообще регулирует ...

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям