Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


24.10.16
3534 5 Печатать

Другий листок непрацездатності, реорганізація підприємства, відсутність даних про страховий стаж і розрахунок лікарняних

ФСС із ТВП у листі від 07.06.2016 р. № 5.2-32-924 пояснив окремі аспекти оплати листків непрацездатності.

1. У застрахованої особи страхові випадки розпочинаються з дня видачі листка непрацездатності (установлення тимчасової непрацездатності), тобто перший день непрацездатності по іншому захворюванню, який збігся з останнім днем хвороби за попереднім захворюванням, є початком нового страхового випадку.

Зважаючи на вкладене, а також на те, що допомога по тимчасовій непрацездатності є компенсацією втрати зарплати й подвійного надання такої допомоги за один і той же період не передбачено, допомога по тимчасовій непрацездатності повинна надаватися з першого дня страхового випадку. Тобто за другим страховим випадком, у разі хвороби працівника, допомога по тимчасовій непрацездатності надається з першого по п'ятий день тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, а із шостого — за рахунок коштів ФСС із ТВП.

2. Якщо після реорганізації підприємства дія трудового договору з працівником подовжується, то до розрахункового періоду, у разі настання страхового випадку в такого працівника, повинні включатися місяці перебування його в трудових відносинах до реорганізації підприємства.

3. Незважаючи на наявність у застрахованої особи страхового стажу понад 8 років, набутого до 01.01.2011 р., у разі відмови цієї застрахованої особи надати роботодавцю інформацію про 6-місячний страховий стаж у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку, отриману від територіального органу ПФУ, страхувальник-роботодавець повинен обмежити розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності відповідно до норми ч. 1 ст. 19 Закону № 1105. Після надання застрахованою особою зазначеної інформації страхувальнику-роботодавцю в нього з'явиться підстава щодо незастосування вказаного обмеження та здійснення донарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої зарплати працівника.

По материалам Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • 0123456
24.10.16 09:45

что-то я не поняла ответа по первому вопросу...кроме того, что раз заболевание другое, то второй лист не считается продолжением первого, а значит первые пять дней оплачивает работодатель. Но что насчет совпадающих дней?

Ответить
  • Лиля
24.10.16 10:14

0123456, по первому больничому оплачиваются дни до дня совпадения (подвійного надання такої допомоги за один і той же період не передбачено). День совпадения относят ко второму больничному

Ответить
  • Хо-хо не ха-ха
25.10.16 15:28

Лиля, теперь врачи, при таком случае, будут специально выписывать новый листок в последний день болезни по старому листку.

Ответить
  • 0123456
24.10.16 09:49

т.е. если прошла реорганизация и новое предприятие является правоприемником старого (т.е. располагает всей информацией) и даже более того факт увольнения сотрудника не было, то все равно нужно подтверждать стаж бумажкой от ПФУ? как всегда...

Ответить
  • Лиля
24.10.16 10:17

0123456, бумажка из ПФУ нужна только если вы не знаете сколько стажа он заработал за 12 месяцев. А по второму вопросу они написали все правильно. При реорганизации трудовые отношения могут продолжиться. Если чела не увольняли, то нет оснований отбрасывать период работы до реорганизации.Про бумажку из ПФУ они говорят в п. 3 это это совсем другая история и к реорганиции не относится

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям