Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


31.12.16
27715 33 Печатать

Зміни в оподаткуванні доходів фізичних осіб

30 грудня 2016 року Президентом України був підписаний Закон від 21.12.2016 № 1797-VIII Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні, який набирає чинності з 1 січня 2017 року. 

Законом внесено ряд змін до порядку оподаткування доходів фізичних осіб.  Наведемо основні з них:

- розмір добових, які не потребують документального підтвердження та не оподатковуються ПДФО для відряджень у межах території України встановлюється у розмірі не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон - не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день.

- встановлено оподаткування у половинному розмірі загальної ставки (18%), тобто за ставкою 9%, пасивних доходів у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток

- надано платнику податку права розстрочення сплати протягом трьох років суми податкового зобов’язання, нарахованого на суму боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит);

- не включення до оподатковуваного доходу сум, сплачених будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів на здобуття освіти, підготовку чи перепідготовку студента або працівника але не вище трьохкратного  розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи;

- знято обмеження щодо розміру суми сплаченої за навчання що  дозволяється для  включення до податкової знижки платника податку або членів його сім’ї першого ступеня споріднення;

- надано право фізичній особі на звернення до контролюючого органу щодо отримання консультативної допомоги при заповненні річної податкової декларації; 

- розширено обов'язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника податку на батьків – щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною;

- розширено перелік осіб – отримувачів благодійної допомоги на лікування та медичне обслуговування платника, які є членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення, законними представниками дитини, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги;

- збільшено з 12 до 24 місяців термін, протягом якого отримувач може використовувати цільову благодійну допомоги, надану на лікування без оподаткування такої суми ПДФО;

- звільнено від оподаткування ПДФО доходів від здавання (продажу) брухту чорних металів (за кодом 7204 згідно з УКТ ЗЕД);

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Фоп
01.01.17 11:27

Вот теперь звживут ФОПы!!! Вздохнут полной грудью...

Ответить
  • А боль шевики кто
01.01.17 12:42

Ргеволюционные изменения, о котогых всё время твегдили большевики, свегшились.

Ответить
  • МММ
01.01.17 14:17

Такое ощущение, что это правительство работают на уничтожение украинского народа. С такими статками как у них, разве они смогут понять простого предпринимателя, обычных людей, которые ели сводят концы с концами? Мониторить они будут заработную плату, а если не положена полная единица работника на предприятии, что тогда? С каждым днем разочаровываешься в этом правительстве. Очень обидно, что за счет обычных людей такие реформаторы набивают себе карманы. И сколько можно это терпеть люди добрые?

Ответить
  • Александр
02.01.17 10:11

Каждый народ достойный той власти которую он выбрал.

Ответить
  • Виола
08.01.17 05:11

Александр, Вы что.правда верите в то .что народ выбирает власть .

Ответить
  • ааа
02.01.17 17:53

Александр, вы правы-бачили очl, що купували

Ответить
  • 1
02.01.17 10:17

Кто был никем, тот стал ничем.

Ответить
  • Тетяна
03.01.17 10:09

"- збільшено з 12 до 24 місяців термін, протягом якого отримувач може використовувати цільову благодійну допомоги, надану на лікування без оподаткування такої суми ПДФО"....... Тепер неоподатковану допомогу можна отримати один раз в два роки. Я правильно зрозуміла?

Ответить
  • Леся
03.01.17 10:30

Тетяна, відтепер цю допомогу ФО може викоритовувати не 1 рік без оподаткування, а 2 роки.

Ответить
  • НС
03.01.17 10:20

А меня особенно умилило вот что:"звільнено від оподаткування ПДФО доходів від здавання (продажу) брухту чорних металів (за кодом 7204 згідно з УКТ ЗЕД)".Кто-то что-то будет сдавать срочно-так ему отд.льготу? Опять начнут воровать металл всюду....

Ответить
  • UA-Kyiv-Acc
10.01.17 09:46

НС, и к Вашему сведению, сдача цветного была освобождена, а черный освобождают сейчас. И это шаг правильный, так как люди не будут сдавать лом в гаражи, а в специализированные точки приема. Раньше металлоломный рынок весь был в тени, так как людям не было смысла идти сдаваться в спец.точки, так как с них драли налогов по полной, а шли в гаражи. Теперь все освобождено. Очень много людей сдают лом, для кого-то это доп.заработок, для кого-то освобождение гаража или балкона.

Ответить
  • UA-Kyiv-Acc
10.01.17 09:40

НС, если Вы далеки от металлоломного бизнеса, то не стоит вставлять свои 5 копеек

Ответить
  • Шампанья
03.01.17 10:32

НС, як на мене, то влада повинна була давно взяти цей бізнес під свій контроль, тим паче, що йде війна, і метал дуже потрібен. І ціну б встановили як із Роттердама!

Ответить
  • bundes
03.01.17 12:15

Странно, почему никто не пишет, что теперь основная масса работников теряет право на ПСП?

Ответить
  • Админ
03.01.17 12:25

bundes, вот про соцльготу https://buhgalter911.com/news/news-1024938.html

Ответить
  • Lena
03.01.17 13:15

А свои-то дивиденды, доходы с акций облагают ПДФО в половинном размере!!!!

Ответить
  • Нина
03.01.17 16:45

Мало того что этим бандитским администрированием НДС вытянули деньги из оборота(при регистрации НН необходимо пополнить деньгами счёт НДС "нигде в мире такого маразма нет"), так они ещё и ЗАСТАВЛЯЮТ бизнес платить минимальную зпл и налоги с этой зпл! Производству точно конец!

Ответить
  • Елена
04.01.17 09:57

скажіть будь ласка, ПДФО з дивідендів за 2015 - 2016 рік діє ( с 1 січня 2017 р. ) нова вже 9 % ставка для перерахування до бюджету чи за минулі роки треба - 18% ПДФО ? Підприємство є платником податку на прибуток.

Ответить
  • с/х бух
04.01.17 11:22

Елена, 9% для платників, що не є платниками податку на прибутокТ.е., если я правильно понимаю, этим могут воспользоваться юрики-единщики 3,4 гр.

Ответить
  • Елена
04.01.17 11:55

с/х бух, спасибо

Ответить
  • Juliya
04.01.17 11:13

Елена, для плательщиков налога на прибыль так и осталось 5% и воен.сб 1,5%, 9% это если предприятие на едином

Ответить
  • Елена
04.01.17 11:55

Juliya, спасибо !

Ответить
  • 1111
04.01.17 10:25

А кто знает почему в Кабинете плательщика налогов исчезли переплаты по ПДФО и Единому? на конец года было больше тысячи на каждом-сейчас ноль!!!

Ответить
  • ***
04.01.17 12:55

1111, З кабінету до кишені....

Ответить
  • 1111
04.01.17 13:03

***, так я в шоці, завтра до податкової з платіжними дорученнями піду, подивлюсь що вони скажуть

Ответить
  • Nati
04.01.17 20:20

1111, зайдите в сам налог, они переплату перенесли на 01.01.17 в сальдо рахунку, во всяком случае у меня так.

Ответить
  • 1111
04.01.17 21:34

Nati, дякую, так воно і є

Ответить
  • Елена
04.01.17 10:43

не совсем поняла ставка 9% с дивидендов начисленных учредителям (физ лицам) предприятия платещика налога на прибыль

Ответить
  • Алекса
04.01.17 12:37

Елена, как я поняла, там речь о дивидендах, "нарахованих нерезидентами" и прочими... "які не є платниками податку на прибуток"

Ответить
  • Елена
04.01.17 12:40

Алекса, спасибо

Ответить
  • Сомали отдыхает
04.01.17 12:43

Проще за пример взять налоговую систему Сомали. Производства нет, законных заработков нет. Пиратство. Единственный налог - 5% с продаж всего. А то у нас полстраны читатели НКУ, полстраны писатели НКУ. Типа все при деле.

Ответить
  • Странно
05.01.17 12:37

Так Сомали в руинах и полная нищета, Вы тоже так хотите?

Ответить
  • Азалия
04.01.17 14:30

Елена,я понимаю,что 9% НДФЛ,если получены дивиденды от иностран.компаний и наших благотворительных фондов,а вот входят сюда единщики-под вопросом.

Ответить