Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


06.01.17
9194 39 Печатать

Ніна Южаніна про податкову реформу

Напередодні новорічних свят просила професійну спільноту детально ознайомитися зі змінами до Податкового кодексу і тільки потім робити висновки. Закон України № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (колишній законопроект № 5368) та інші закони, якими вносяться зміни до податкового законодавства, опубліковано 31 грудня 2016 р.

Кілька днів спостерігаю за тлумаченням нових норм на різноманітних ефірах і, скажу відверто, розчарована. Складається враження, що багато хто з експертів (в тому числі з депутатського корпусу) законів або не читали, або «грав-грав — до мене не дійшло», тобто читали по верхах, а зрозуміти навіть не намагалися, або ходять по ефірах просто «щоб пам’ятали».

Так, говорять про підвищення акцизів і, як наслідок, подорожчання алкогольних і тютюнових виробів. Взагалі підвищення акцизів на індекс споживчих цін — природній процес, тому апелювати до того, що це впливає на незахищені верстви населення, навряд чи можна, хоча акцизну політику України треба вибудовувати на декілька років вперед. А що мало би бути помічене, та залишилося поза увагою, — так це скасування звітів про обсяги придбання та реалізації цієї продукції в роздрібній мережі (форми № 1-РТ, 1-РА), із обов’язком подання яких суб’єкти малого підприємництва мучилися більш ніж півроку; встановлення більш економічно обгрунтованого розміру плати за ліценцію на право оптової торгівлі для малих крафтових пивоварень.

Пишуть про механізм блокування податкових накладних з ПДВ як беззаперечне зло для бізнесу, не уточнюючи, що блокуватимуться ті з податкових накладних, які якраз і є злом і призводять до втрат бюджету. І вже точно забуваючи про інше важливе нововведення: наявність зареєстрованої в СЕА податкової накладної є достатньою підставою для надання права на податковий кредит, без жодних додаткових документів.

Нарікають на масове закриття так званих «сплячих» підприємців на загальній системі оподаткування у зв’язку з запровадженням необхідності сплачувати 704 грн. ЄСВ, так само, як досі це робили спрощенці з нульовою діяльністю. Ця норма покликана впорядкувати кількість людей, які реально займаються бізнесом, і спонукати тих, хто не здійснює діяльність, до закриття. Також у контексті сплати ЄСВ ми маємо, зрештою, думати про пенсійну реформу і безпосередньо про наповнення Пенсійного фонду.

Буквально вчора я спілкувалася з ФОПами в сільській місцевості і була подивована тим, як вони після надання конкретних пояснень усвідомлюють проблематику. Звичайно, не можна ставити в один ряд підприємців, що працюють у містах і селах. Таке порівняння неоднозначно сприймається в середовищі самих підприємців, але при цьому політикани, піклуючись про сільських, надають величезну перевагу тим, хто міг би сплачувати податки, працюючи в містах.

Дуже здивована також матеріалами в пресі, де читачів попереджають про візит податківців до кожного в оселю через нібито появу норм щодо підтвердження фізичними особами законності походження власних статків. А посилаються при цьому на законопроект про податкову аміністію №4713, який було як подано до парламенту, так і невдовзі відкликано, а новий законопроект щодо одноразового декларування у Верховній Раді ще навіть не зареєстровано.

Але ж аналіз подається платникам податків із такою ненавистю, що кожен насправді може сприйняти ці неіснуючі норми на власну адресу. Це відверте маніпулювання думкою громадян.

Ще раз звертаюся до колег. Замалюватися в ефірі з черговим «усе пропало» не складно, відповідальності за це не буде, але аудиторія, яка дослухається до ваших думок, буде введена в оману. Тож будьте відповідальні перед слухачами-глядачами-читачами, давайте говорити професійною мовою.

І хочу висловити вдячність експертам, які об’ єктивно аналізують ухвалені зміни до Податкового кодексу. Навіть коли наші думки не збігаються, ви даєте можливість хоча б замислитися над тим, що не так, і рухатися далі, зважаючи на вашу професійну думку.

Вітаю всіх із прийдешнім Різдвом Христовим! Нехай Бог береже вас і ваші родини! Зі святом!

По материалам Ніна Южаніна офіційний сайт

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Юра Г.
06.01.17 02:49

Вітаю всіх із прийдешнім Різдвом Христовим! Нехай Бог береже вас і ваші родини! Зі святом! ....................... якщо автор вважає, що у нас єдина надія на БОГа - то у мене надія, що ВІН не позбавить розуму українців, і ми разом позбавим себе від ............

Ответить
  • Владимир
06.01.17 07:40

Знаете, как сделать народу "хорошо"? Нужно сделать ещё хуже, а потом вернуть всё как было.

Ответить
  • Олександр
06.01.17 17:57

Владимир, згоден на всі 100. Особливо щодо звітів 1-РА,1-РТ.Це було звичайне шкідництво."геноцид" особливо малого бізнесу. Велика заслуга Южаніної.Продан.Острікової та інших у відміні цих ганебних звітів(до речі не вони їх придумали).А мерзотники з Мінфіну? Кари за це не понесли.далі "працюють" та видумовують ще якісь мерзості для СПД які створюють національний продукт України.Яресько,Макеєва,Данилюк-це ГАДДЄ,яке заслуговує розтрілу та похованню в безіменних ямах.

Ответить
  • Киев
06.01.17 08:30

Класс...принять закон как обычно - формулировки расплывчатые, дать время порезвиться (заработать) консультантам, а потом - налогоплательщики не так поняли...Нет четких формулировок (иногда есть на это причины) -ОФИЦИАЛЬНОЕ разъяснение должно быть в тот же день.

Ответить
  • Lora
06.01.17 09:03

Суцільне лицемірство: все, щоб народу було добре. Як би не так! А блокування податкових - це взагалі механізм регулювання податкового кредиту з боку податкової.

Ответить
  • koty
06.01.17 09:29

"...механізм блокування податкових накладних з ПДВ як беззаперечне зло..."- беззаперечне зло, ибо нет: четкого механизма, нет параметров, нет ничего, кроме субъективной точки зренияфискала - мы нагадим, а потом, ежели чо, извинимся??

Ответить
  • Кузя
06.01.17 10:03

Совершенно очевидно что от блокировок пострадает масса порядочных налогоплательщиков и их партнеров. Да и идея СЭА совершенно извратится. В ручном режиме нужно отлавливать реальные скрутки и левые вбросы НДС, которые и при действующем алгоритме СЭА очевидны, но в ГФС делают вид что не знают о ком речь. Нет наказания за массовые нарушения в совершенно конкретных отделениях налоговых. Механизм проверок, опять же должен быть эффективен. Реальные суды и посадки как представителей конвертов, так и получателей левого НДС, с конфискацией имущества. Уверенна, что когда оружие направлено на конкретную цель, а не дергается во все стороны, рискуя убить невиновных, то это дает больший эффект. Пока силы будут брошены на проверку сотен честных, криминал будет работать на старых проверенных схемах. Если неоплаченный НДС умудрялись впихнуть, то уж какую-то скрутку и подавно. Так что да, определенное и ничем не оправданное зло эта блокировка.

Ответить
  • Гоша
06.01.17 09:34

Какое фарисейство от реформатора. Вместо того чтобы упростить работу ФОП на ОСН, расширить базу отнесения затрат на расходы. Создать условия для расширения деятельности ФОП нам заявляют -"...Нарікають на масове закриття так званих «сплячих» підприємців на загальній системі оподаткування у зв’язку з запровадженням необхідності сплачувати 704 грн. ЄСВ, так само, як досі це робили спрощенці з нульовою діяльністю. Ця норма покликана впорядкувати кількість людей, які реально займаються бізнесом, і спонукати тих, хто не здійснює діяльність, до закриття. Також у контексті сплати ЄСВ ми маємо, зрештою, думати про пенсійну реформу і безпосередньо про наповнення Пенсійного фонду....". Так чего же они добиваются - расширить деятельность ФОП или всех закрыть?

Ответить
  • Елена
06.01.17 09:57

Изменения должны приниматься не за 3 дня до нового года и не нужно уже в принятые в первом чтении законы вносить свои "хотелки", тогда и эксперты и бизнес нормально бы воспринимали изменения. А так нашей власти,народ ни такой достался, их не так понимает. За 2016 год полный провал по реформе ЕСВ, так пусть прежнее правительство и ответит за свои действия своими миллионами, которые задекларировали. А по результатам 2017 года нынешние реформаторы, пусть ответят своими кошельками, как отвечает бизнес. На следующий год уж точно бы принимали изменения, продуманные и на основании серьезных экономических расчетов. Как принимали налоговые изменения в 2016 году это позор страны.

Ответить
  • 11
06.01.17 10:15

Вспоминаю Налоговый компромисс!!! На хрена это было делать если потихоньку возвращаемся к старому . Кричали ,что все будет по честному с НДС,

Ответить
  • КККК
06.01.17 10:21

А что это она так начала оправдываться? У кого руки чистые в оправданиях не нуждаются. На этот раз "Эксперты" виноваты, что не так комментируют. Госпожа Южанина - законы надо писать так, чтобы смысл для всех был один и не подлежал многочисленным трактовкам.

Ответить
  • Светлана
06.01.17 10:37

Зашла на первоисточник - сайт Южаниной. Очень хотелось оставить ответ на это "обращение к профессиональному сообществу". Нет возможности оставить комментарии - такая трусость и нежелание слышать и понимать, что в действительности происходит у этого самого профессионального сообщества. Государство в наглую занимается вымогательством, и еще пишет при этом обращения, что "мы не так это поняли"!!! А как понимать сбор, который не имеет никакой базы обложения и начисляется на воздух?! Стыд и позор!!!

Ответить
  • koty
06.01.17 10:59

Светлана, есть facebook, я оставила свои комменты.

Ответить
  • Економіст
06.01.17 11:18

koty, Даремно стараєтесь . Южаніна ваші коменти не читає .адже під жодним коментом не має її реакції. І ще в одному з інтервю вона призналась ,що їх не читає щоб не портити собі настрій ,Та й коменти для неї не авторитет ,вона слухає тільки американську торгову палату і МВФ.

Ответить
  • Мария
06.01.17 10:42

"Пишуть про механізм блокування податкових накладних з ПДВ як беззаперечне зло для бізнесу, не уточнюючи, що блокуватимуться ті з податкових накладних, які якраз і є злом і призводять до втрат бюджету" - а судьи кто? Кто и как будет определять, какие налоговые накладные - зло, а какие - добро?)) Это просто еще один очень удобный механизм для коррупции.

Ответить
  • LP
06.01.17 14:17

складывается впечатление, что возможность оставлять комментарии к статьям не для обсуждения новости/изменений, а служит "агитационной трибуной". ссылки на "экспертов" не называя фамилий, высказывания типа : "техническая ошибка- поэтому 18%", "перерыв на 3 месяца без ЕН и ЕСВ"... очевидно - люди вообще понятия не имеют о чем пишут, хотят просто позлить.

Ответить
  • Оксана
06.01.17 10:53

" Не так ее поняли". Стыдобище, понаписывали такого, что за 10 дней ни один эксперт разобраться не может. Она сама хоть знает,сколько юрик единоналожник должен платить НДФЛ за дивиденты- 9 или 18%. Все в пьяном угаре принимали. А теперь экспертам ничего не остается как говорить " по закону вроде как 9% , но там есть техническая ошибка- поэтому 18% " КЛАСССС......

Ответить
  • Алена
06.01.17 11:12

Меня волнует один вопрос отчет отменили или нет " А що мало би бути помічене, та залишилося поза увагою, — так це скасування звітів про обсяги придбання та реалізації цієї продукції в роздрібній мережі (форми № 1-РТ, 1-РА), із обов’язком подання яких суб’єкти малого підприємництва мучилися більш ніж півроку;" налоговая так и не ответила, что отменили поэтому опять сдаем и мучаемся, кто должен отвечать за эти качели, задолбали, ругаться нельзя, но слов нет только мат!

Ответить
  • Економіст
06.01.17 11:35

Влада призналась .що блокування ПН потрібне для того щоб впливати на виконнання плану по цьому доходу. Адже з впровадженям СЕА фіскали втратили можливість виконувати план податкових надходжень по ПДВ за рахунок переплат..,тепер заборонили відключати електроннку .також 9 стан. Тому і придумали просту схему -без заморок блокувати реєстрацію ПН.Схема буде діяти наступним чином -дивлячись що виконання плану під зривом (в основному в кінці місяця) блокується реєстраці ПН з великою сумою ,Продавець мусить включити цю Пн в Декларацію .а покупець не зможе. Поки доведеться законність Пн настане наступний місяць. Блокування буде проходити ще по одній причині -щоб впливати на неслухняних для керівницва податкової платників і збереження корупційних надходжень.

Ответить
  • Бух17
07.01.17 15:30

Економіст, да, похоже на возврат налоговой нагрузки.

Ответить
  • КУ-КУ
06.01.17 21:23

Економіст,согласна с этим!Дожили! мне звонят с налоговой как в прошлые времена и требуют убрать какую нибудь накладную, что бы к уплате было больше!!! это неслыханно!!!

Ответить
  • Ой
06.01.17 11:55

Уважаемая Нина! Все никак не могу понять, разъясните, как ФЛП получая 4000 грн в месяц, с которых нужно заплатить ЕСВ +ЕН 904, заплатить коммунальные, особенно в зимний период, может жить...??? А ведь это не все расходы... Иногда был перерыв на 3 месяца без ЕН и ЕСВ, а сейчас???? Легко рассуждать человеку, который из своего кармана не платит 22% ЕСВ........

Ответить
  • koty
06.01.17 11:58

Коллеги, разъясните, пожалуйста, если ФЛП получил за м-ц доход в размере 2900,00, он все равно должен уплатить исходя из 3200?

Ответить
  • Юра Г.
06.01.17 12:30

koty, Последнее время я начинаю сомневаться в своей адекватности, но дословно читая закон, ВЫ НЕ ИМЕЕТЕ ПРАВА ПОЛУЧАТЬ ДОХОД МЕНЕЕ 3200, ВЫ ОБЯЗАНЫ ОПЛАТИТЬ ДА 3200, В ВАШЕМ СЛУЧАЕ КУПИТЕ У СЕБЯ ЧТО ЛИБО, ИЛИ ПОМОЙТЕ ПОСУДУ И ЗАПЛАТИТЕ СЕБЕ ДО 3200, ЧТО БЫ ВЫПОЛНИТЬ ТРЕБОВАНИЕ ЗАКОНА, А ЛИШЬ ЗАТЕМ ПЛАТИТЕ НАЛОГИ И СБОРЫ.

Ответить
  • Ира
09.01.17 13:40

Юра Г., подскажите, пожалуйста, это вы о чем, есть ФЛП на едином без наемных, у него то есть работа, то очень мало, а то и вообще шиш. Вы о каких ФЛП пишете? Об ФЛП на ОС? Можно поподробней, пожулйста.

Ответить
  • Мирра
06.01.17 12:08

koty, Да

Ответить
  • І я скажу
06.01.17 12:24

Я вже сьогодні не можу відправити ЗВІТ про ПДВ (додаток2 , тобто відшкодування). Податкова сказала (3 січня) телефонуйте в кінці неділі.... ВЖЕ зупинили прийом (технічні ПРИЧИНИ) - РУЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТА ПРОВОДЯТЬ ТІ ПОДАТКОВІ, ЯКІ НЕОБХІДНІ.... Так було в минулому році в грудні, а тоді сказали, що через. тех збій пропали бази..... НЕМАЄ СЛІВ...

Ответить
  • Юра Г.
06.01.17 12:36

Вопрос знатокам, включая автора, Южанину. Депутаты ВР жалуются, что они выплачивают премию своим помощникам, так как у них маленькая зарплата. Должны ли депутаты ВР с сумы премии, выплаченой помощникам платить НДФЛ, военный сбор в пенсионный фонд 20%. Должны ли заплатить штраф, по новому закону президента, если сумму премии не указали и налоги не уплатили. Кто должен отрафать в данном случае сумму премии в форме 1-ДР.

Ответить
  • 111
06.01.17 13:12

Увидел в заголовке фамилию южанина, открыл и сразу перелистал к комментам, ихний бред читать -настроение портить... ещё б продан перед Рождеством опубликовали... с праздником!

Ответить
  • masha
06.01.17 15:12

штрафы за несвоевременную регистрацию НН будем со всех НН и те, которые неплательщикам и на себя выписали? Хорошо ей там сидеть рассуждать, да Закон не то, что "сырой" он ВООБЩЕ НЕ ЧИТАЕМ. Ну, нельзя так писать законы. А спецрежим по с-х НДС. Вообще кто-нибудь что нибудь понял? ЗАДОЛБАЛИ!!!!!!!!!! ..

Ответить
  • ValPetry
06.01.17 20:38

Ніну підпустили до корита! Ще півроку тому вона інші пісні співала, - шкода!...Колегам щасливого Різдва, та хай Бог дає своє благословення адекватним бухгалтерам та їхнім сім`ям!

Ответить
  • Зина
06.01.17 21:22

Все хорошо... А как же быть с сезонщиками? КАЖДЫЕ полгода открываться и закрываться?

Ответить
  • svit
06.01.17 22:06

у мене , це все шобло викликає просто ненависть.

Ответить
  • Алекс
06.01.17 22:48

Вона така здивована на все. Мабудь з дубу впала.

Ответить
  • Наталья
07.01.17 01:21

Друзья,в какую извините,Европу мы идем,заблудились наверное.Больше года решаем сложнейший вопрос (очевидно образования не хватает нашей Раде для его решения) какой доход ставить во 2 разделе формы 1ДФ,общий или только тот,который облагается военным сбором ?Вопрос действительно СЛОЖНЕЙШИЙ.Бланк по ЕСВ поменяли,вся страна "на ушах",бухгалтера две недели не спали не ели.Сложно даже представить в каком же периоде его начать применять? Теперь новое издеватель-ство,Договор о признании электронной подписи подписан,квитанция 2 получе-на,а отчеты НЕ ПРИНЯТЫ,причина "Можливо,припинено дію Договру".Это как понимать 04.01.17 подписали Договор,а 05.01.17 уже в односторон-нем порядке расторгли? И это ФОПу 1 гр. к которому и придраться нет причины,ни НДС,ни первички.Я думаю в Европе таких д.......... очень ждут.

Ответить
  • уф!
09.01.17 16:09

Натали, вы порядок заполнения 1дф читали вообще? Указываете суму общего дохода, в чем проблема вообще? По есв это из-за квитанций? Кого то тогда оштрафовали? У ДФС есть техподдержка, звоните к ним и спрашивайте, вы вообще знали, что 1я квитанция это ручная работа девочек из ДФС? Это они проверяют отчет и отправляют 1ю квитанцию, если вам горел отчет то МОЖНО было их попросить по человечески принять Договор чтоб вы могли отправить отчет. Я такое делала. Все мы люди, и в госструутурах тоже люди, научитесь, банально - общаться, и вам никто не откажет в помощи (хотя не буду отрицать, что бывают гады и гадюки,)

Ответить
  • Нефоп
07.01.17 20:05

Если ФОП давал 1000 грн. дохода в месяц, проще закрыться. Ну да, что такое 1 000 это завтрак в "Ришелье" для таких писателей Законов. А ФОПы на схемах с оборотом останутся.

Ответить
  • Мона
08.01.17 12:11

Южанина вдруг с досадой осознала, что их ненавидят. И действительно, с чего бы?

Ответить