Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


08.01.17
3891 7 Печатать

Порівняння граничної суми готівкових розрахунків в Україні та інших державах

Слід зазначити, що у світі не існує єдиного критерію, який обсяг граничної суми готівкових розрахунків є найбільш ефективним. Необхідно враховувати рівень розвитку економіки, доходів населення, їх звичок, інфраструктури для використання електронних платіжних засобів тощо.

Так, у деяких країнах Європи, де існують подібні обмеження на готівкові розрахунки (Греція, Іспанія, Італія) розмір обмеження на готівкові розрахунки наближений до розміру середньомісячної заробітної плати в країні. Тоді як у Франції, Португалії та Бельгії гранична сума готівкових розрахунків менша від середньомісячної заробітної плати. А в Польщі обмеження на готівкові розрахунки становить майже чотири середньомісячні зарплати.

В Україні співвідношення граничної суми готівкових розрахунків до середньомісячної заробітної плати становить 9,86. Це означає, що пересічному українцю потрібно майже 10 місяців накопичувати заробітну плату, не витрачаючи кошти на інші цілі, щоб придбати товар, дорожчий за 50 000 гривень, та перетнути межу граничного обмеження на готівкові розрахунки.

Національний банк України наголошує, що понад 90% щоденних витрат громадян є меншими за поріг у 50 000 гривень.

Відповідно встановлення граничної суми розрахунків готівкою на рівні 50 000 гривень не повинно завдати значних незручностей громадянам, оскільки не зачіпатиме їх щоденних покупок.

По материалам НБУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Алефтина
08.01.17 13:02

НЕ сравнивайте Украину с европейскими странами. Вы же не сравнивайте наши доходы. Кроме того вы уже и некоторые страны Европы в необузданном идиотизме перегнали.

Ответить
  • Shadow
08.01.17 13:27

пипец как задолбали эти "эксперды" сравнивать налоги, расходы, жкх и т.д. с другими странами из Европы. ЗП сравните и все остальные сравнения отпадут сами по себе

Ответить
  • Олег
09.01.17 11:43

Shadow, статью не читаем, а комментарии пишем? Здесь именно соотношение до доходов рассматривают, если не понимаете о чем речь, так лучше промолчите.

Ответить
  • Shadow
09.01.17 16:23

Олег, и второй пост смотрите мой, я там написал почему у них в наличке мало рассчитываются.

Ответить
  • Shadow
09.01.17 16:21

Олег, ну и посмотрите, по странам ЗП с двумя звездочками, а в низу примечание, что по 15 году данные. т.е. платеж 50000 сейчас, а данные по ЗП устаревшие?

Ответить
  • Shadow
08.01.17 13:32

добавлю, если в приведенных выше странах наличкой меньше рассчитываются, то это означает только одно. там нормальная банковская система и жители тех стран уверены в банках. а у нас верить банкам-себя не уважать. да и далеко ходить не надо. все е-декларанты с и их миллионной наличкой, в банки почему то не торопятся отнести ее.

Ответить
  • злой бух
10.01.17 12:49

следуя их логике следующее ограничение будет около 5 тыс. грн.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям