Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


11.01.17
11078 5 Печатать

Податкові консультації – 2017

Відповідно до Закону України від 21 грудня 2016 р. № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», який опубліковано в газеті «Голос України» від 31.12.2016 № 251, внесено зміни в правила надання індивідуальних податкових та узагальнюючих консультацій. Зміни наберуть чинності з 1 квітня 2017 року.

По-перше, буде зменшено термін для надання відповіді контролюючим органом на звернення платника податків з 30 до 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення.

Окрім того, уповноважена особа органу, який цю консультацію надає, може прийняти рішення про продовження строку розгляду звернення, але не більше 10 календарних днів, та письмово повідомити про це платнику податків.

По-друге, чітко визначено обов’язкові реквізити такого звернення у письмовій формі:

  • найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи,
  • податкову адресу,
  • номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;
  • код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
  • зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;
  • підпис платника податків;
  • дата підписання звернення.

На звернення платника податків, що не відповідає цим вимогам, податкова консультація не надається, а надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України «Про звернення громадян».

По-третє, за вибором платника податків індивідуальна податкова консультація надається в усній або письмовій формі.

При цьому, індивідуальна податкова консультація, надана в письмовій формі, обов’язково повинна містити:

  • назву – податкова консультація;
  • реєстраційний номер в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій;
  • опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, зазначених у зверненні платника податків;
  • обґрунтування застосування норм законодавства;
  • висновок з питань практичного використання таких норм законодавства.

Індивідуальна податкова консультація, надана в письмовій формі, підлягає реєстрації в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій та розміщенню на офіційному веб-сайті ДФС, без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків, коду згідно з ЄДРПОУ (реєстраційного номера облікової картки) та його податкової адреси.

Усі платники матимуть безоплатний та вільний доступ до даних єдиної бази індивідуальних податкових консультацій на офіційному веб-сайті ДФС України.

Змін щодо надавачів індивідуальних податкових консультацій не відбулося. В усній формі консультації надаватимуть контролюючі органи та державні податкові інспекції, а у письмовій формі - контролюючі органи в АР Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональні територіальні органи, центральний органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Щодо узагальнюючих податкових консультацій, то їх надаватиме Мінфін. Вони підлягатимуть оприлюдненню на офіційному веб-сайті Мінфіну протягом 5-ти календарних днів з дня їх надання.

Податкові консультації, які будуть надані у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), звільняють платника податків від відповідальності (включаючи фінансову), за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, вчинені до 31 грудня 2017 року (включно).

З 1 січня 2018 року індивідуальна податкова консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31.03.2017 року (включно), не підлягатиме застосуванню.

По материалам ГУ ДФС у Львівській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Вики
11.01.17 08:57

а смысл тогда в них?

Ответить
  • Шоу
11.01.17 09:50

зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;Це шедевр! Потролити ДФС.

Ответить
  • /+/
11.01.17 10:52

По-перше, буде зменшено термін для надання відповіді контролюючим органом на звернення платника податків з 30 до 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення.------------------------но можно продлить еще-----------оперативность поражает. А слабо 10 дн. как нам дают ??????????

Ответить
  • Гоша
11.01.17 17:30

Практика показывает, что, как правило, в индивидуальных податковых консультациях, "специалисты" ГНИ на поставленный вопрос дают ответ методом переписывания пунктов налогового кодекса. И естественно применить такую консультацию для работы практически не возможно. Относительно узагальнюючих податкових консультацій (УПК), то большинство имеют противоречивый характер. К примеру была такая УПК- ФОП зарегистрирован по месту жительства - а приватизированной квартире. По выводу ГНИ, он использует такую квартиру в пидприемницкой деятельности и не может пользоваться льготой по налогу на недвижимость (в Киеве - 60 кв. метров). Или такой "жедевр" творчества ГНИ - Если ЮЛ для проезда в транспорте сотрудников покупает проездные билеты на месяц, то это благо для сотрудников , которое надо облагать НДФЛ. Или, если оператор мобильной связи предоставляет клиенту бесплатные минуты для связи, то это благо для клиента и его надо облагать НДФЛ

Ответить
  • Гоша
11.01.17 17:34

Вот свежий пример "шедевра" УПК- это в сегодняшних инф. Бухгалтер 911 -"... ГФСУ в письме от 05.01.2017 г. № 104/6/99-99-13-02-03-15 сообщила: в случае если юридическое лицо компенсирует своему наемному работнику стоимость топлива, использованного во время выполнения трудовых обязанностей, то сумма указанной компенсации подлежит обложению НДФЛ и военным сбором как дополнительное благо на основании пп. «г» п. 164.2.17 НКУ. В свою очередь, такая сумма компенсации не является базой начисления ЕСВ...."

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям