Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.02.17
20911 17 Печатать

Щодо застосування/незастосування коригувань фінансового результату

Чи може платник податку на прибуток визначати об’єкт оподаткування без коригування фінансового результату до оподаткування (прибутку) на різниці, визначені р. ІІІ ПКУ, якщо його річний дохід за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень?

Відповідно до п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу.

Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Якщо у платника, який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, в будь-якому наступному році річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує двадцять мільйонів гривень, такий платник визначає об’єкт оподаткування починаючи з такого року шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ.

Для цілей п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПКУ до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за правилами бухгалтерського обліку, включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Чи має право платник, у якого дохід не перевищує двадцять мільйонів гривень, та який у податковій декларації з податку на прибуток підприємства за звітний податковий рік проставив позначку про прийняття рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці, у наступному звітному році здійснювати коригування фінансового результату?

Відповідно до п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років, в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Якщо у платника, який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, в будь-якому наступному році річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує двадцять мільйонів гривень, такий платник визначає об’єкт оподаткування починаючи з такого року шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ.

Слід зазначити, що обмежень щодо зміни прийнятого рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці платником податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків) визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, нормами ПКУ не передбачено.

Отже, платник податку на прибуток, який використовував право на незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), не може у наступному звітному році визначати у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств об’єкт оподаткування шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, якщо дохід платника податку на прибуток за такий рік не перевищує двадцять мільйонів гривень.

Якщо дохід платника податку на прибуток за такий рік перевищує двадцять мільйонів гривень, такий платник зобов’язаний застосовувати всі різниці передбачені розд. ІІІ ПКУ при визначенні об’єкта оподаткування.

Роз’яснення щодо застосування податкових різниць платниками податку на прибуток розміщені в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі в підкатегорії 102.02 (zir.sfs.gov.ua).

По материалам ГУ ДФС у Львівській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • UA-Kyiv-Acc
09.02.17 10:20

мы в 2016 превысили 20 млн. вообще не знаю - с чего начать(( напишите, пожалуйста, опытные бухи, так ли страшен волк, как его рисуют?!

Ответить
  • не удержалась
09.02.17 14:51

UA-Kyiv-Acc, не поздно ли вы спохватились? 09.02.17?

Ответить
  • Мария
09.02.17 15:13

не удержалась, а чего поздно срок сдач для года до 28.02.17г.Это в 2017г. сдача поквартально.

Ответить
  • Маргарита
09.02.17 15:55

У меня обратная ситуация. Небольшое предприятие- доход 500тыс. За прошлый год другой бухгалтер сдала декларацию с расчетом разниц. Ищу информацию- как мне отказаться от разниц при сдаче декларации за 2016. (судя по НКУ - там прописано 1 раз принимается решение).

Ответить
  • Вячеслав
10.02.17 11:15

Маргарита, подайте уточнюючу декларацію за 2015 рік БЕЗ рішення про застосування різниць.

Ответить
  • ГБ(Главбух)
10.02.17 08:40

Маргарита, имеете право отказаться. Для этого в деке за год в самом конце перед подписью директора есть табличка там пишите: "На підставі наказу № ___ від 31.12.2016 року, прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці згідно до п.п. 134.1.1" Если решение не принимали, то вы это можите сделать в любой момент при условии, что ваш доход меньше 20 мил в год, но если в последующих периодах превысите, то тогда от разниц не уйти и уже навсегда. Такую же консультацию мне дали и на горячей линии ДФС

Ответить
  • Олеся
09.02.17 21:31

Добрый вечер!!! Извините вопрос не по теме, но может кто то сталкивался с такой ситуацией и может дать совет. Сегодня при заполнении годовой декларации за 2016 г. единщика 3 группа (5% от дохода),нашла ошибку в деке за 9 месяцев 2016 г., строка 6; 8; 11; 12-заполнены правильно, а 13 и 14 перепутаны местами,т.е. в 13 должна быть сумма 8986,00 грн., а 14 сумма 2806,00 грн., а сдана наоборот в 13-2806,00 грн.,14-.8986,00 грн.Подскажите пожалуйста что делать?

Ответить
  • ГБ(Главбух)
10.02.17 08:41

Олеся, за 9 месяцев сделать корректировку, а за год сдать правильно, тогда цифры сойдутся.

Ответить
  • Новичок
10.02.17 11:45

Подскажите, когда граничный срок подачи декларии по прибыли за год?

Ответить
  • Олеся
10.02.17 13:26

ГБ(Главбух) Спасибо за ответ!!!Только я не поняла, под словом сдать корректировку т.е. уточненку? Еще вопрос, за год я уже сдала с правильными цифрами и что теперь?

Ответить
  • АРФА
10.02.17 13:32

Маргарита, Вячеслав Вам посоветовал правильно, а ГБ(Главбух) - ошибается. Решение о неприменении разниц принимается один раз на все годы и обратного пути нет. Только через уточненку за 2015г.

Ответить
  • Денис
10.02.17 14:54

Здравствуйте! Извините, что не совсем по теме. У меня есть одно малое предприятие в котором в 2016 году деятельности вообще небыло. В налоговой сказали, что деку по прибыли пустую можно не сдавать (п.49.2). В статистику пришел, чтоб сдать годовой баланс, а они начали на меня кричать - почему не сдавал квартальные. И, что, если я микропредприятие, то должен был в прошлом году написать им об этом в отдельном письме. А теперь мне нужно за каждый квартал сделать финотчетность и заплатить штраф за несдачу. Кто-нибудь сталкивался с таким? Где написано, что, если микропредприятие, то в статистику об этом надо писать письмо!

Ответить
  • АРФА-LДенису
10.02.17 15:53

НИГДЕ

Ответить
  • Денис
10.02.17 18:12

АРФА-LДенису, Спасибо! Значит не надо штраф платить! Это они на понт берут?

Ответить
  • Ксенія
10.02.17 19:40

Добрий вечір. Чи потрібно в декларації за 2016 знову вказувати, що принято рішення про незастосування різниць (у декларації за 2015 рік ми вказували)?Дякую

Ответить
  • Мирра
11.02.17 10:07

Ксенія, нет

Ответить
  • Илона
01.02.18 14:00

Доброго дня! Підприємство було створено в серпні 2016 року, діяльність здійснювало тільки в жовтні-листопаді 2016, дохід всього 900 тис. Річну декларацію здали без відмітки про незастосування коригувань. За 2017 рік дохід всього 3 млн. грн. Амортизваія всього 4000 грн. ніяких різниць нема=0. Чи є сенс ставити цю відмітку в декл.за 2017?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям