Отключить рекламу

Подпишитесь!


16.04.14
654 0 Печатать

Обложение особым налогом и его уплата по операциям с деривативами, если стороной договора является физическое лицо

   ДПІ Шевченківського району ГУ Міндоходів у м. Києві нагадує, що дериватив – це стандартний документ, що засвідчує право та/або зобов’язання придбати чи продати у майбутньому цінні папери, матеріальні або нематеріальні активи, а також кошти на визначених ним умовах.
   
   Звертаємо увагу, що за умови залучення торговця цінними паперами при операції з деривативами, обов’язок щодо нарахування, утримання та сплати особливого податку до бюджету від імені та за рахунок особи з доходів, що виплачуються такій особі, а також ведення податкового обліку, подання податкової звітності контролюючим органам покладається на такого торговця. При цьому такий торговець здійснює подання податкової декларації за обидві сторони контракту із зазначенням відповідних сум доходу та податку.
   
   Якщо операції з деривативами проводяться без залучення торговця цінними паперами, то кожна із сторін має самостійно подати податкову декларацію до контролюючого органу та сплатити особливий податок до бюджету.
   
   Податковим агентом за біржовими та позабіржовими операціями, визначеними в підпункті 213.1.7 пункту 213.7 статті 213 Податкового кодексу, є відповідний торговець цінними паперами, включаючи банк, який здійснює такі операції на підставі договору і зобов’язаний нараховувати, утримувати та сплачувати акцизний податок до бюджету від імені й за рахунок особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм у порядку, передбаченому цим Кодексом.
   
   Відтак, податкова декларація з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операції з деривативами подається податковим агентом у встановлені Податковим кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку такий податковий агент.

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться