Отключить рекламу

Подпишитесь!


16.04.14
1262 10 Печатать

Какие первичные документы следует использовать для того, чтобы списать горючее для служебного легкового автомобиля?

   Ольга Ткаченко
   головний державний фінансовий інспектор
   відділу інспектування в аграрному комплексі
   Департаменту інспектування в агропромисловому комплексі
   та сфері використання природних ресурсів Держфінінспекції України

   
   Насамперед зауважимо, що ще понад два роки тому Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень» від 05.07.2011 № 3565-VI (далі – Закон № 3565) із тексту законів «Про автомобільний транспорт», «Про дорожній рух» та «Про міліцію» було вилучено посилання на подорожні листи. Отже, з моменту набрання чинності Законом № 3565 водії не зобов’язані його пред’являти працівникам Державтоінспекції під час перевезення чи службових поїздок, що передбачено абз. «а» пп. 2 п. 3 розділу І Закону № 3565 та п. 21 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про міліцію». Відповідно працівники ДАІ згідно зі ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та пп. 2 п. 1 розділу І Закону № 3565 не мають права штрафувати за те, що у водія немає подорожнього листа.
   
   Проте, незважаючи на ці зміни, тривалий час Типова форма первинного обліку роботи службового легкового автомобіля та Інструкція про порядок її застосування, затверджені наказом Держкомстату України № 74 від 17.02.98 (дані – Наказ 74), були чинними, що давало змогу бухгалтерам і далі використовувати їх для відображення в обліку витрат.
   
   Однак 16.04.2013 набрав чинності наказ Державної служби статистики України від 19.03.2013 № 95, відповідно до якого Наказ № 74 втратив чинність. При цьому у преамбулі цього наказу зазначено, що наказ від 19.03.2013 № 95 прийнято «з метою приведення нормативно-правових актів Державної служби статистики України у відповідність із чинним законодавством».
   
   Але це аніскільки не полегшує роботу бухгалтера, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 № 996-XIV (далі – Закон № 996) підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Тоді як згідно з п. 2.7 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну України від 24.05.95 № 88 (далі – Положення № 88), первинні документи складаються на бланках типових і спеціалізованих форм, затверджених відповідним органом державної влади.
   
   Водночас цим самим п. 2.7 Положення № 88 визначено, що документувати господарські операції можна з використанням виготовлених самостійно бланків, які мають містити обов’язкові реквізити чи реквізити типових або спеціалізованих форм.
   
   Зауважимо, що перелік таких обов’язкових реквізитів визначено ч. 2 ст. 9 Закону № 996, до яких належать: назва документа (форми); дата і місце складання; назва підприємства, від імені якого складено документ; зміст і обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
   
   Зважаючи на викладене, вважаємо за доцільне затвердити внутрішнім наказом по підприємству (установі, організації) форму подорожнього листа службових автомобілів, який можна буде використовувати для списання пально-мастильних матеріалів легкового службового авто й обліку роботи водія. При цьому можна відійти від його типової форми, яку скасовано, зокрема не заповнювати графи, передбачені для лікаря та механіка, оскільки для облікових цілей такі відомості ніякої ролі не відіграють. Головне, щоб у документі були всі обов’язкові реквізити первинного документа. Інакше для обліку він не підійде.

По материалам Державна фінансова інспекція
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Бух
17.04.14 10:04

Подскажите можно ли просто набирать информацию о км...при выезде..при возврате...на компьютере...цель поездки тоже набирать на компе...а не писать все вручную? Потом только ставить подпись водителя?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ЛВ
17.04.14 10:27

Бух, это должно быть оговоренно в приказе об учете работы транспорта и учете ГСМ, которым вы утвердите и саму форму учета, она может иметь вид " Ведомости" по еденицы транспортного средства, с содержанием даты, времени ,МОЛ, показателей спидометра, часов работы, движение по ГСМ, цель поездки, маршрут и прочее. Ведомость может быть дневная, недельная, ежемесячная- это на ваше усмотрение и приказа

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Джаконда
17.04.14 11:24

А где взять норми витрат палива на лето.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Завал
17.04.14 12:22

ДЖАКОНДА приказ Минтранса № 43

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ЛИ
17.04.14 12:23

Джаконда- Гугл Вам в помощь. В интернете они есть, от зимних отличаются только доп нормами на разогрев автомобиля.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • А
17.04.14 12:57

подскажите , ООО арендует авто у директора. можно ли его дорогу из дома на работу и обратно считать хоз.деятельностью и расходы на ГСМ поставить в ВР ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Джаконда
17.04.14 13:30

СПАСИБО!!!!!!!!!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • КХМ
17.04.14 17:07

А 17.04.2014 13:57:22 ИМХО нет, по идеи арендуемое авто, после окончание рабочего дня должно находится на территории предприятия или на стоянке. А так получается, что авто используется частным лицом в своих частных интересах, в нерабочее время.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Да УШ
17.04.14 22:12

а я приказом утвердила старую форму (потому потому что мне дешевле купить бланк, чем распечатать на принтьере), утвердила с оговорка пока не изш\гатовлена на предприятии своя форма блана ПЛ. И все. О таком варианте читала тут же в911 год назад.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • А
19.04.14 09:16

КХМ, спасибо ))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться