Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


27.05.17
2341 4 Печатать

Перспективи податку на виведений капітал обговорили експерти

Мінфін завершує роботу над законопроектом про податок на виведений капітал. Там визнають, що ідея має ряд суттєвих мінусів, і хочуть аби сам бізнес та експерти визначились із доцільністю запровадження такого податку. А деякі науковці вважають ідею апріорі утопічною, повідомляє ЗіБ.

Міністерство фінансів закінчує роботу над проектом закону про податок на виведений капітал і найближчим часом передасть його до Кабінету міністрів. Про це повідомила радник міністра фінансів, голова Проектного офісу реформ Яна Бугрімова під час Першого форуму з прямого оподаткування, організованого Асоціацією податкових радників спільно з Асоціацією адміністративних суддів, платформою Текслінк та Асоціацією адвокатів України.

«Не скажу, що це була ініціатива міністерства, але зобов’язання розробити такий проект містяться у змінах до Податкового кодексу, прийнятих у минулому році», - зазначила вона. Йдеться про п.5 закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (від 21.12.2016 № 1797-VIII). Відповідно до нього Кабмін має до 1 липня 2017 року розробити і внести до Верховної Ради проект закону щодо запровадження податку на виведений капітал.

Також Я.Бугрімова послалась на те, що прийняття цього проекту «підтримується досить великою кількістю бізнесу», відтак Мінфін останні 3 місяці працює над його написанням на базі раніше розробленого профільним комітетом ВР

проекту. І зазначила, що на даному етапі позиція експертів і бізнесу щодо введення чи не введення цього податку дуже важлива. Оскільки за великої кількості плюсів у нього є й суттєві мінуси.

Ідея полягає в тому, що податок стягується не в момент отримання прибутку за підсумками звітного періоду, а в момент розподілення. Тобто це фактично відкладений податок на прибуток, або свого роду кредит на розвиток бізнесу. Відповідно, об’єктом оподаткування буде виведений капітал у вигляді дивідендів – планується ставка 15%, та прирівняні що них платежі – 20%. Список останніх ще обговорюється, зокрема йдеться про операції із нерезидентами.

Очевидними ризиками запровадження нового податку є значні недонадходження до бюджету й відсутність джерел їх компенсації, можливі зловживання (створюватимуться схеми виводу капіталу без оподаткування) та неготовність боротись із ними податківців на даному етапі тощо. 

Професор кафедри фінансового права юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка Данило Гетманцев є «найбільш послідовним противником» податку на виведений капітал. «Не все, що гарно звучить, насправді добре на практиці. Комуністична ідея – «від кожного за його здібностями, кожному за його працею» теж гарна у Маркса на папері. Але про її реалізацію в нашій країні ми чудово знаємо», - аргументував він свою позицію.

Науковець зазначив, що ідея містить чисельні підводні камені, тому, на його думку, чесніше було б просто відмінити податок на прибуток на певний час, замість уведення «якогось складного механізму, який, за великим рахунком, недієздатний». 

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Юра Г.
27.05.17 03:56

Слухайте науку. Я не такий розумний, погоджуюсь, що податок на виведений капітал остаточно доб'є бізнес. А замість відміни на певний строк податку на прибуток, приведить норми обліку до тих стандартів, щоб замість голки, на котрій сидить багато обліковців (1С) могли застосовувати мирове надбання облікових систем, та врешті стати фахівцями, що дуже витребувані на мировому обліку.

Ответить
  • Кузя
28.05.17 22:10

Юра Г., бухучёт принципиально не отличается во всем мире уже столетия. Лучше двойной записи, активов и пассивов ничего пока не придумано . А в том что мы такие никому в мире не нужные "специалисты" не 1с виновата. Не она томозила развитие. А долгие годы равнения на налоговый учёт в извращённой интерпретации его ДПИшниками в ущерб бухгалтерскому. Да и спорный вопрос о нашей профотсталости , на самом деле, учитывая что налоговый учёт в Украине один из самых сложных в мире. И вот тут уж точно все остальные мировые умники от учёта нервно курят в сторонке:)

Ответить
  • адвокат
27.05.17 16:46

то что предлагают - это налог на расходы, который предполагает ведение дополнительного учета. Если бы предложили вместо налога на прибыль, увеличение налога на дивиденды это можно было бы поддержать, то предлагают облагать не только дивиденды, а и расходы, которые будут считаться "выведенным капиталом", все кто поняли в чем обман должны быть против этого налога!

Ответить
  • Мурка
29.05.17 12:21

Понятно, что идея еще "сырая", но, в общем, она мне нравится! Потому что больше соответствует реалям украинской модели ведения бизнеса - все сидят на оффшорах и меют возможность без налогов выводить средства. Конечно, все, кто так делает (а это большинство и среди них много властьимущих) - будут против. Но нужно дать возможность этой идее созреть, т.к. она имеет правильный вектор.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям