Отключить рекламу

Подпишитесь!


16.04.14
1236 8 Печатать

Временно продлено действие льготы по НДС на поставку зерновых и технических культур

   «Антикризовим законом» продовжено до 1 жовтня 2014 року дію пільги з постачання на митній території України та вивезення на експорт зернових та технічних культур товарних позицій 1001-1008, 1205 і 1206, крім сільгосппідприємств-виробників, покупців такої продукції у сільгоспвиробників та Аграрного фонду, якщо культуру придбано з ПДВ (п. 151 підр. 2 р.ХХ ПКУ).
   
   Одночасно зазнав змін порядок оподаткування експорту зернових та технічних культур. З 1 квітня 2014 року нульову ставку ПДВ мають право застосовувати лише експортери-виробники такої продукції, при умові вирощування продукції на землях сільськогосподарського призначення, яка знаходиться у їх власності або у постійному користуванні. Зазначені експортери мають право на відшкодування податкового кредиту. Всі інші постачальники (в тому числі і сільгоспвиробники, які виростили таку продукцію на орендованих землях) при реалізації її на експорт, ПДВ за нульовою ставкою не нараховують, не мають права на податковий кредит, а застосовують звільнення від ПДВ.

По материалам ГУ Міндоходів у Львівській області
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Mila
17.04.14 08:15

А почему ВРЕМЕННО и с лекарствами не подождать? А прям сегодня на вчера? Просто наказание для страны и людей -смена одних деятелей на других.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 12345
17.04.14 09:04

получается если предприятие купило у сельхозпроизводителя зерно с НДС в апреле, то оно может брать на налоговый кредит?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Мила
17.04.14 09:12

А почему до 1.10.2014 года? в п.151 підр.2 ПКУ написано временно до 1 января 2016 года ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Виктория-@
17.04.14 12:57

Т.е. если земля арендованая и с/х предпиятие выростило эту продукцию на этой арендованой земле, то при экспорте нулевая ставка не применяется , а "а застосовують звільнення від ПДВ." то с/х предприятие весь налоговый кредит ставит на убытки, ТАК?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Виктория-@
17.04.14 13:00

при умові вирощування продукції на землях сільськогосподарського призначення, яка знаходиться у їх власності або у постійному користуванні, Закон о продаже земли нет, вся земля арендована, а собственная на с/х предприятиях составляет примерно 5-10% в лучшем случае. ПОКРАЩЕННЯ. единственная отрасль которую не загробили, доб ют!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Александра
17.04.14 22:46

Мила 17.04.2014 10:12:29 А почему до 1.10.2014 года? в п.151 підр.2 ПКУ написано временно до 1 января 2016 года ? ************************* Вот более полная статья, в конце указаны причины: http://tr.minrd.gov.ua/media-ark/news-ark/142601.html Зернові та технічні культури: оподаткування ПДВ Тимчасово до 1 жовтня 2014 року від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників, а також крім постачання таких зернових та технічних культур Аграрним фондом у разі їх придбання з ПДВ. Операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, зазначених в абзаці першому цього пункту, звільняються від оподаткування ПДВ, крім вивезення сільськогосподарськими підприємствами - виробниками таких зернових та технічних культур, вирощених на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у їх власності або постійному користуванні на дату такого експорту. При формуванні податкового кредиту по придбаних та/або виготовлених необоротних активах, які одночасно використовуються в оподатковуваних і не оподатковуваних ПДВ операціях розподіл податкового кредиту згідно ст.199 Податкового кодексу не здійснюється, сплачені (нараховані) суми ПДВ по таких необоротних активах включаються до податкового кредиту. Норми цього пункту не застосовуються до операцій з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 згідно з Українським класифікатором зовнішньоекономічної діяльності і такі операції оподатковуються ПДВ у порядку, встановленому Податковим кодексом. До 1 жовтня 2014 року призупинено дію п. 197.21 ст. 197 Податкового кодексу щодо звільнення від оподаткування зазначених операцій. Такі зміни передбачені Законом України від 27 березня 2014 року № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Мила
18.04.14 07:37

Если наше предприятие занимаеться выращиванием зерновых культур на арендованных землях , но в пониминии ПКУ не являеться сельхозпроизводителем ( нет 75 % в ВД ) , то продукцию мы должны продавать в свете последних изменений с НДС или без.Кто с этим сталкивался отзовитесь !!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Мила
18.04.14 07:43

Я правильно понимаю , что п.197.21 ст.197 ПКУ переместился в п.151 разд..2 , тоесть льгота стала не постоянной , а временной ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться