Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.07.17
4436 4 Печатать

Час сплачувати податок на нерухоме майно

Фізичні особи, що мають у власності нерухомість, наразі отримують від фіскальних органів податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

«На сьогоднішній день по Вінницькій області сформовано та надіслано майже 39 тисяч податкових повідомлень – рішень по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Близько 30-ти тисячам громадянам визначено податкове зобов’язання з даного податку в розмірі 30,0 млн. грн.,» - зазначає начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський.

За словами посадовця місцеві бюджети отримають серйозний фінансовий ресурс, адже порівняно з минулим роком кількість платників зросла в двічі, а нарахована сума податку збільшилася втричі.

Податок нараховується за 2016 рік за нормами оподаткування, що встановлені минулоріч органами місцевого самоврядування, залежно від місця розташування та типів об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Нагадаємо, що база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, обчислюється на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. При цьому для фізичних осіб оподатковувані квадратні метри зменшуються: для квартир - на 60 кв. метрів; для житлових будинків - на 120 кв. метрів; для різних типів об'єктів житлової нерухомості - на 180 кв. метрів.

Проте, ці пільги не застосовуються, якщо площа об'єктів перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, тобто для квартир 300 кв. м., для будинків 600 кв. м. (для різних типів 900 кв. м.). Також не пільгуються об’єкти, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Крім того, додаткові пільги можуть встановлювати органи місцевого самоврядування, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів громадян.

По Вінницькій області ставки податку встановлені досить  різноманітні: найнижча 0,01 відс, а найвища 2 відс. відповідно. Також є сільські ради, які порахували за необхідне, встановити ставки податку у розмірі 0 відс. Тож найбільше за кожен надлишковий квардратний метр нерухомості фізична особа буде сплачувати 27,6 грн..

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до місцевих податкових інспекцій для проведення звірки даних щодо об'єктів нерухомості, їх площі, права на користування пільгою, розміру ставки податку та нарахованої суми податку. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, проводиться перерахунок.  

Сплатити ж податок платник повинен до місцевого бюджету за місцем розташування об'єктів оподаткування протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. За несвоєчасну сплату  застосовується штраф від 10 до 20 відсотків суми податкового боргу, а також пеня.

По материалам ГУ ДФС у Вінницькій області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Бух
09.07.17 18:00

Кто нибудь получал эти уведомления?

Ответить
  • оля
10.07.17 07:47

Пока что нет. И СлаваБогу

Ответить
  • ///
10.07.17 09:15

тоже не получала

Ответить
  • 745
11.07.17 15:15

Я получила, г. Одесса

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям