Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


02.08.17
4851 18 Печатать

Мінсоцполітики про перспективи впровадження пенсійної реформи

Чому потрібна пенсійна реформа?

В Україні 11,7 мільйона пенсіонерів, з яких 8 мільйонів (68 відсотків) отримують пенсію у мінімальному розмірі.

Тобто, фактично розмір пенсій не залежить від тривалості стажу роботи та заробітку, з якого особа сплачувала внески. Це ліквідує мотивацію людей працювати легально та сплачувати внески.

Сьогодні пенсії виплачуються більш ніж за 20 законами з різними «спеціальними» пенсіями (держслужбовцям, науковцям, прокурорам, суддям, депутатам, журналістам, вчителям тощо). Певні категорії пенсіонерів користуються привілеями, зокрема правом дострокового виходу на пенсію. Це позбавляє пенсійну систему принципу справедливості та створює значний фінансовий тиск на Пенсійний фонд України.

Правила нарахування пенсій не є прозорими та включають різноманітні коефіцієнти, доплати, надбавки та нерегулярну індексацію. Значна частина пенсійних виплат фактично не відноситься до страхових пенсій, як таких і є просто доплатою до пенсій до рівня прожиткового мінімуму окремим категоріям пенсіонерів.

Статистика свідчить, що на 1 пенсіонера припадає лише 1 працівник,  який регулярно сплачує внески до ПФУ. І це жодним чином не пов’язано з демографічною ситуацією – адже в Україні проживають 26 млн громадян віком від 18 до 60 років,  а страхові пенсійні внески постійно сплачуються лише за 10,5 млн осіб,  та ще за 1,5 млн сплачує держава. Отже тільки за 75% зайнятого населення роботодавці та держава сплачують внески, а 25% зайнятого населення взагалі не сплачує ЄСВ – вони працюють  у тіньовій економіці.

Мета пенсійної реформи

Законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№ 6614) пропонується внесення змін до 32 законодавчих актів. Закон має набрати чинності з 1 жовтня 2017 року – частково, а з  1 січня 2018 року – у повному обсязі.

Уже з 1 жовтня 2017 року завдяки механізму осучаснення підвищаться пенсії для 9 мільйонів осіб. Одночасно з цим буде відновлено виплату пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі.

Пенсійна реформа передбачає впровадження прозорих та зрозумілих правил визначення розміру пенсійних виплат. Так, за новими правилами на пенсію впливатимуть:

• середня заробітна плата застрахованої особи. При розрахунку пенсії до уваги береться персональна заробітна плата особи за всі періоди роботи, починаючи з 1 липня 2000 року.

• середня зарплата в Україні, з якої сплачено страхові внески, за даними Пенсійного фонду України, за попередні 3 роки (за 2014–2016 рр. – у розмірі 3764,4 грн (на сьогодні для 8,2 млн осіб пенсія розрахована за застарілим показником зарплати – 1198 грн за даними 2007 року);

• тривалість страхового стажу, протягом якого особа сплачувала пенсійні внески. Трудовий стаж до 2000 року враховується на рівні зі страховим;

Запровадження обов’язкової щорічної індексації пенсій з 2021  року, яка відбуватиметься шляхом збільшення (перерахунку)  середньої зарплати, з якої обчислено пенсію, не менш як на 50% зростання середньої зарплати за 3 попередні роки та не менш ніж на 50% зростання індексу споживчих цін за попередній рік. У 2019–2020 роках індексація пенсій здійснюватиметься за окремим рішенням Кабінету Міністрів України.

Відміна спеціальних пенсій – скасування особливих умов призначення пенсій для усіх, крім військовослужбовців та працівників підприємств з шкідливими умовами виробництва. Крім того, до 01.10.2017 буде підготовлено окремий законопроект про осучаснення пенсій військовим та протягом 6 місяців з дати прийняття закону розроблено законопроект про запровадження професійної пенсійної системи (для окремих категорій професій, які нині мають пільгові умови пенсійного забезпечення).

Пенсійна реформа забезпечує дотримання прав громадян з числа вразливих категорій

Зберігається право на достроковий вихід на пенсію для: матерів, які виховали 5 дітей або дітей з інвалідністю з дитинства (у 50 років); військових – учасників бойових дій (55 років); осіб з порушеннями деяких функцій росту (40/45 років); чорнобильців (із зниженням пенсійного віку).

Встановлюється квота для роботодавців на працевлаштування осіб, яким до настання пенсійного віку залишилось 10 і менше років (не менш як 1 особу в середньообліковій чисельності штатних працівників.

Передбачається виплата державної соціальної допомоги (в тому числі тимчасової для осіб, що досягли пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату) і доплат до рівня прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, – за рахунок коштів державного бюджету.

Ресурс для впровадження реформи

Джерелом фінансування підвищення пенсій з 1 жовтня 2017 року стануть додаткові надходження від запровадженого з 1 січня цього року подвоєного розміру мінімальної заробітної плати з 1 600 до 3 200 грн. Це дозволило збільшити надходження коштів від сплати єдиного внеску за 7 місяців 2017 року на 13,5 млрд грн, у тому числі до Пенсійного фонду на 11,5 млрд грн.

По материалам КМУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Олечка
02.08.17 08:01

Порахувала по формулі,яку представляє уряд,теперішню мінімальну пенсію чоловіка при робочому стажі 35 років,який зараз отримує її і ніякого підвищення я не знайшла.Кому це все пишуть,рахують?

Ответить
  • 987654321
02.08.17 08:35

Справедливости ради - моя персональная средняя зарплата за период с 2000г по момент выхода на пенсию! , а средняя по стране за последние 3 года. И потом справедливый коэффициент, типа 1. И опять льготы. Участникам АТО льготы. Тот писарем при штабе, а тот на передовой. Не верю я в справедливую пенсию. Во-первых ее не из чего платить, производства в стране нет, его уничтожили.А из торговли ВВП не создается.До что там говорить, так пар в гудок выпустила.

Ответить
  • Лана
02.08.17 08:47

Свежо предание......((((( Первый раз в 55 лет меня прокатили и сейчас подходит срок на пенсию, но вижу мне опять как "медному котелку..."

Ответить
  • Wonder woman
02.08.17 09:13

Мой отец вышел на пенсию в марте, ему посчитали пенсию по стрдней зарплате за три последних года, но с коэф. 1,35, теперь в октябре пересчитают отберут часть назад, потому как коэф. 1. Это нормально???? они заберут у тех, кто выходил на пенсию в последние пару лет и раскидают остальным по 100 грн. В голосах на выборах не потеряют - отобрали у одного, дадут десяти. Вот ругаем их, что они непрофессионалы. На самом деле, они гении. Это ж надо было так всех поиметь за три года еще и планировать второй срок на выборах!

Ответить
  • абв
02.08.17 11:11

Wonder woman, если пенсия с 01.10.2017 будет меньше, будут віплачивать старую, т.е. уменьшать не будут.

Ответить
  • Wonder woman
03.08.17 15:09

абв,ну, если так, то и хорошо, правда, я где-то читала четкую фразу, что при пересчете пенсии могут и уменьшиться

Ответить
  • 0123456
02.08.17 09:38

а мой отец выходил в 2013 году после 1,5 лет судов, а пенсию посчитали по зарплате 2007 года. Посмотрим.

Ответить
  • ТАНЯ
02.08.17 09:49

Почему нам втирают что сейчас не справедливый расчет а по новой реформе будет справедливо ? И ударение делается на стаж Я свою пенсию получила выше минимальной благодаря стажу И мне ее насчитывали по тегипковскому закону. Стаж на размер пенсии влиял и раньше, только величина этого стажа была меньше а не 35 как сейчас нам "покращують" Цель этой реформы одна: Даешь сокращение количества пенсионеров!

Ответить
  • БУХ
02.08.17 11:43

Почему против этого не митингуют? Разве эта реформа не влият на качество жизнь

Ответить
  • Амина
02.08.17 11:43

А у меня вопрос,на который я не нахожу ответа.Пишут,что будут брать средний зароботок за последние три года перед выходом на пенсию.А если перед пенсией три года не работал,но стаж для выхода в размере 35 лет есть,как будут считать?Кто поделится своими соображениями?

Ответить
  • Света
02.08.17 15:59

Амина, речь идет не о Вашей зарплате за три года ,а о средней зарплате по стране

Ответить
  • Амина
02.08.17 17:41

Света,да ,это будет коэфициент,который должны умножить на какую зарплату,если перед пенсией не работал человек?

Ответить
  • ИМХО
02.08.17 11:56

Странная реформа. Пенсионный фонд, как был пустой так и останется пустым))).Но хитрый гройсман нашел способ как к выборам стать хорошим. Грузите арбузы баржами. Типичный остап бендер )))

Ответить
  • олег
02.08.17 16:56

Прокурорам ,судьям и прочим проходимцам,которые получают от 30 до 200 тыс. грн пенсии уменьшить не могут т.к.закон не имеет обратной силы.А вот нам простым пенсионерам можно коэффициент стажа 1,35 уменьшить до 1.Нам можно не индексировать пенсии ,как положено по закону.Не надо нам реформу ,соблюдайте тот закон какой есть.А какой позор с субсидиями.Крутят и так и сяк.Говорят вот выбрали власть за гречку и получайте.А мы разве влияем на выборы?Они сами себя выбирают.И не унижайте народ ,мы за гречку не голосуем.Украина не частная ваша лавочка.Вас выбрали блюсти наши интересы.А вы уроды не достойны ни власти ,ни уважения.Ваши ужимки вызывают отврашение.

Ответить
  • Амина
02.08.17 17:43

Закон про выход на пенсию в 55 лет отменили и не смотрели,что он имеет обратную силу!!!

Ответить
  • бух2016
03.08.17 09:00

ну и ДОСТАЛО!!!! Почему нас так унижают, а мы молча головы склоняем??? Уже как рабы! Или черный юмор: "Сделай подарок государству - умри до пенсии", каждого устраивает??? Это уже не блокировка НН, которая касается узкий круг людей. Это касается КАЖДОГО граджанини Украины!!! Пока Рада в первом чтении приняла проект о таком убивающем пенсионном возрасте, выходить надо, и выступать ПРОТИВ!!!!! к их возвращениям с каникул!

Ответить
  • Шимон
03.08.17 10:03

При розрахунку пенсії до уваги береться персональна заробітна плата особи за всі періоди роботи, починаючи з 1 липня 2000 року. --------------А чому не береться до 2000, коли людина була більш працездатна?Трудовий стаж до 2000 року враховується на рівні зі страховим-----------------Дякуємо, благодійникі.Щоб у них була пенсія на рівні пенсії моєї жінки - інваліда, на ліках.

Ответить
  • Би61
03.08.17 10:07

Я считаю, что, наоборот, должно повысить градацию по стажу. например: 35лет-1,35; 40 - 1,5; 45 - 1,6; 50 - 1,75; 55 - 1,95; 60 - 2,25; выше 60 0 - 2,5.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям