Подпишитесь!


04.08.17
1581 0 Печатать

НБУ розширив можливості банків проводити власні операції з валютою на міжбанківському ринку

Національний банк України продовжує поступову лібералізацію валютного регулювання шляхом пом’якшення тимчасових адміністративних обмежень, послаблення яких не створює ризиків дестабілізації валютного ринку. Сьогодні Правління Національного банку вирішило розширити можливості банків для проведення власних операцій з іноземною валютою на міжбанківському ринку.

Для цього Національний банк підвищує розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют та банківських металів протягом одного робочого дня з 0.5% до 1.0% від розміру регулятивного капіталу.

"Це надасть банкам більш широкі можливості для управління своєю валютною ліквідністю, дозволить Національному банку зменшити присутність на валютному ринку, а також підвищить спроможність ринку в цілому самостійно шукати баланс", - пояснив заступник Голови Національного банку Дмитро Сологуб, виступаючи сьогодні під час прес-брифінгу з монетарної політики.

Як уточнив заступник Голови Національного банку Олег Чурій, внаслідок цього кроку банки зможуть збільшити максимальний ліміт нетто-купівлі валюти на міжбанківському ринку з поточного рівня приблизно 22 млн. дол. США до 44 млн. дол. США на день.

Також Національний банк уточнив умови купівлі валюти резидентами для здійснення розрахунків з нерезидентами за імпорт товарів або послуг, який здійснюється без їх увезення із-за кордону на територію України. Відтепер клієнти-резиденти зможуть купувати валюту не лише у тому випадку, коли така продукція використовується для власного споживання за межами України, а й для використання на підставі укладених договорів.

Ці кроки затверджено постановою Правління № 74 від 03 серпня 2017 року "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Вони набувають чинності з 04 серпня 2017 року.

По материалам НБУ
Теги:
Комментарии
В фокусе фото автора
Томашпольский Сергей ЕСВ с ФЛП за II квартал: как не переплатить? ...
49414 17
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд