Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


07.08.17
7428 16 Печатать

Кіберполіцією встановлено перелік компаній, які скористалися кібератакою для приховування злочинної діяльності та ухилення від сплати штрафних санкцій

Кіберполіція викрила чоловіка, що розповсюджував вірус «Petya.A».

Оперативники встановили, що мешканець міста Нікополь за допомогою розміщення в мережі інтернет безкоштовних відеороликів поширював серед користувачів шкідливе програмне забезпечення. Вже встановлено його причетність до інфікування близько 400 комп’ютерів та установлено перелік компаній, що використовували послуги даної особи для ,,псевдоінфікування” вірусом, приховування злочинної діяльності та ухилення від сплати штрафних санкцій державі. 

За місцем проживання зловмисника працівники кіберполіції провели санкціонований обшук. Зокрема, у результаті обшуку поліцейські вилучили комп’ютерну техніку за допомогою якого розповсюджувався комп’ютерний вірус під назвою «Petya.A». Крім того, працівники кіберполіції виявили файли із шкідливим програмним забезпеченням(ШПЗ). Під час їх опрацювання було підтверждено схожість цього ШПЗ з вірусом «Petya.A».

Під час спілкування з поліцейськими чоловік пояснив, що після хакерської атаки, яка відбулась у червні 2017 року, він завантажив вірус до свого аккаунту на файлообмінному сервері. Посилання на файл він завантажив до свого блогу(залишаючи коментарі під безкоштовним відео).

Оперативники кіберполіції встановили, що цей вірус користувачі мережі завантажили на свої комп’ютери близько 400 разів, таким чином інфікувавши власні технічні пристрої вірусом «Petya.A».

Окрім того, було встановлено перелік компаній, які вирішили скористатися загальнодержавною кібератакою та навмисно завантажували собі даний вірус для приховування своєї злочинної діяльності та ухилення від сплати штрафних санкцій державі. Заходи щодо притягнення керівництва даних компаній до відповідальності уже ведуться. 

По материалам Кіберполіція
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Юра Г.
07.08.17 01:25

ЗАЧЕМ?

Ответить
  • Шурик
07.08.17 02:18

"та навмисно завантажували собі даний вірус для приховування своєї злочинної діяльності та ухилення від сплати штрафних санкцій державі." - Даже очень интересно КАК ? Вот вам и Закон о не штрафах, любой вор-чиновник может на него ложить аж со смаком, неся конкретный бред. Так и кладут уже 100 лет на любые законы.

Ответить
  • Олександр Іванович
07.08.17 06:23

брехня,звичайно..то високопрофесійна злочинна група,що кілька місяців готовилась, то тепер геній-одинак.. І не соромно ж ляпати язиками..Зневага до людей,що читатимуть..

Ответить
  • Ольга
07.08.17 16:13

Олександр Іванович, от якби ті люди та ще й уважно читали те, що беруться коментувати(((

Ответить
  • eMelya
07.08.17 11:57

Олександр Іванович, при чому тут геній-одинак? готовий до роботи вірус можна завантажити з любої поштової скриньки, куди приходили інфіковні листи. Ще в травні була маса пошти з WannaCry. Просто ніхто не бачив необхідності ними скористатися і задля безпеки видаляли. А дехто побачив у цьому вигоду.

Ответить
  • 777
07.08.17 09:55

Олександр Іванович, Внимательно читайте весь текст, а не только название

Ответить
  • argent
07.08.17 08:42

Детский сад

Ответить
  • дуня
07.08.17 09:15

Странно, что не агент кремля и не сам Путин лично...Обычно во всех бедах Украины виноваты они)

Ответить
  • *****
07.08.17 11:42

трындец, понедельник утро, а уже обкурились

Ответить
  • Василиса
07.08.17 14:07

А помнится, утверждали, что украинцы в атаке вируса не при чем...

Ответить
  • 1
07.08.17 14:56

Вот оно что, Михалыч. В Никополе засело мировое зло :)

Ответить
  • Дана
07.08.17 15:26

полный атас........... нашли крайнего и на сайтах фото еще аппаратуры и помещения выложили.......какая брехня.............

Ответить
  • Ольга
07.08.17 16:10

Да читайте же вы внимательно, прежде чем комменты свои строчить и проверяйте "включено ли соединение" между мозгом и вашим языком (в виде клавиатуры) "Під час спілкування з поліцейськими чоловік пояснив, ЩО ПІСЛЯ ХАКЕРСЬКОЇ АТАКИ, ЯКА ВІДБУЛАСЬ У ЧЕРВНІ 2017 РОКУ, він завантажив вірус до свого аккаунту на файлообмінному сервері."

Ответить
  • Ольга
07.08.17 17:16

По-моему бред. Если бы он целенаправленно хотел помочь кому-то заразить комп, не светился бы в интернете и прислал в личку все материалы. Скорее всего один из тех любопытных компьютерщиков, которые хотели изучить, как вирус работает.

Ответить
  • eMelya
07.08.17 17:55

Ольга, наберите в поисковике "как получить вирус Петя" и сможете связаться с одним из таких "любопытных". Я за пару минут нашел человечка, который накопил несколько файлов с вирусом и сам лично проверял их на работоспособность. Связаться с ним просит в личку, но я не рискнул. Пост от 2.07.2017 может это его уже и подловили. Но видео то ещё живет, значит, либо киберполиция лопухнулась, либо таких "кулибиных" пруд пруди.

Ответить