Отключить рекламу

Подпишитесь!


29.10.17
2379 1 Печатать

Виграли у державну грошову лотерею: як оподаткувати ПДФО?

Головне управління ДФС у Київській області нагадує що основні засади державного регулювання лотерейної сфери в Україні, створення сприятливих умов для розвитку лотерейного ринку встановлено Законом України від 06.09.2012 р. № 5204-VI «Про державні лотереї в Україні» (далі – Закон № 5204-VI).

Приз (виграш) – кошти, майно, майнові чи немайнові права, які підлягають виплаті (видачі) гравцю у разі його виграшу в державну лотерею відповідно до оприлюднених умов її проведення (ст. 1 Закону № 5204-VI).
Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розд. IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (далі – ПКУ), до якого Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України», внесено зміни в частині оподаткування виграшів, призів.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді виграшів, призів (п.п 164.2.8 ПКУ).

Особливості нарахування (виплати) та оподаткування виграшів та призів регулюється п. 170.6 ПКУ, згідно з п.п. 170.6.1 якого податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати, надання) на його користь доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею чи в інші розіграші, є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату).

Відповідно до п.п. 170.6.2 ПКУ податковим агентом - оператором лотереї у строки, визначені ПКУ для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума податку, нарахованого за ставкою, визначеною п. 167.1ПКУ (18 %), із загальної суми виграшів (призів), виплачених за податковий (звітний) місяць гравцям у лотерею.

Крім того, податкові агенти - оператори лотереї у податковому розрахунку, подання якого передбачено п.п. «б» п. 176.2 ПКУ, відображають загальну суму нарахованих (виплачених) у звітному податковому періоді доходів у вигляді виграшів (призів) та загальну суму утриманого з них податку. При цьому у податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремого виграшу, суми нарахованого на нього податку, а також відомості про фізичну особу - платника податку, яка одержала дохід у вигляді виграшу (призу) (п.п 170.6.2 ПКУ).

Крім того слід зазначити, що під час нарахування (виплати) доходів у вигляді виграшів у лотерею або в інших розіграшах, які передбачають попереднє придбання платником податку права на участь у таких лотереях чи розіграшах, не беруться до уваги витрати платника податку у зв’язку з отриманням такого доходу (п.п. 170.6.4 ПКУ).

Доходи, зазначені у п. 170.6 ПКУ, остаточно оподатковуються під час їх виплати за їх рахунок (п.п 170.6.5 ПКУ).

Таким чином, дохід у вигляді виграшів (призів) у державну грошову лотерею включається до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 %.

По материалам ГУ ДФС у Київській області
Отключить рекламу
Комментарии
  • Сомневающийся
29.10.17 20:17

В изменениях к декларации ... отметил, что трижды выиграл в лотерею - 283 560 гривен, 134000 гривен и 153 485 гривен.Общая сумма выигрыша составляет 571' 045 гривен.Это разъяснение для него? :) 18%=102' 788грн (без учёта ВС)

Ответить
    Оценить
  • 6
  • 0
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться