Отключить рекламу

Подпишитесь!


31.10.17
5630 4 Печатать

Об отпуске по семейным обстоятельствам. Нужно ли четко указывать причину?

Нужно ли для получения отпуска без сохранения зарплаты по семейным обстоятельствам четко отмечать, какие именно конкретные семейные обстоятельства (например, ремонт в квартире) возникли?

Статьей 25 Закона «Об отпусках» перечислены обстоятельства, при которых работнику обязательно по его желанию предоставляется отпуск без сохранения зарплаты.

Согласно статье 26 Закона по семейным обстоятельствам и по другим причинам работнику может предоставляться отпуск без сохранения зарплаты на срок, обусловленный соглашением между работником и собственником или уполномоченным им органом, но не более 15 календарных дней в год.

Итак, отпуска без сохранения заработной платы можно условно разделить на два вида:

- такие, которые предоставляются работникам вследствие субъективного права, которое они имеют по закону, при этом перечень обстоятельств, при которых такие отпуска обязательно предоставляются, является исчерпывающим;

- такие, которые предоставляются по согласованию сторон, возможность предоставления и продолжительность которых определяется по согласованию сторон, при этом законодательством императивно их продолжительность ограничена 15 календарными днями в год.

Для получения отпуска по ст. 26 Закона работник в заявлении на имя работодателя о предоставлении такого отпуска должен указать семейные или другие обстоятельства, потребовавшие такого отпуска. Перечень этих причин законодательством не установлен, поскольку их важность зависит от конкретных обстоятельств, которые могут сложиться в жизни того или иного работника. Следовательно, решение предоставлять или не предоставлять работнику по той или иной причине такой отпуск относится к компетенции работодателя.

«Труд и зарплата» № 21 (1033)

По материалам Управление Гоструда в Хмельницкой области
Отключить рекламу
Комментарии
  • Ирина
31.10.17 09:50

Вас спросили, нужно ли указывать конкретные обстоятельства или просто "по семейным...", а не к чьей компетенции относится "решение предоставлять или не предоставлять работнику ... такой отпуск". Ничего не меняется... Похоже, вопросов не читаем, а просто публикуем то, что запланировали. А если приблизительно совпало - чтож, читателю повезло...

Ответить
    Оценить
  • 24
  • 0
  • вик
31.10.17 15:11

Ирина, ответили - нужно: "Для одержання вiдпустки за ст. 26 Закону працiвник у заявi .... має зазначити сiмейнi або iншi обставини, що спричинили потребу в такiй вiдпустцi"....... только чем обоснована необходимость расшифровки- не сказали. разве что дирику надо, + если с ним общение только в письменной форме :) на практике ведь с дириком сначала договариваются, а потом заяву пишут. вопрос - договориться

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • !
01.11.17 09:35

Жена захотела

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • АЯ
01.11.17 13:51

СТАТТЯ 25. ВІДПУСТКА БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ, ЩО НАДАЄТЬСЯ ПРАЦІВНИКОВІ В ОБОВ'ЯЗКОВОМУ ПОРЯДКУВідпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку: 1) матері або батьку, який виховує дітей без матері (в тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), що має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, - тривалістю до 14 календарних днів щорічно; 2) чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці, - тривалістю до 14 календарних днів; 3) матері або іншим особам, зазначеним у частині третій статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку; 4) ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", - тривалістю до 14 календарних днів щорічно; 5) особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, - тривалістю до 21 календарного дня щорічно; 6) пенсіонерам за віком та інвалідам III групи - тривалістю до 30 календарних днів щорічно; 7) інвалідам I та II груп - тривалістю до 60 календарних днів щорічно; 8) особам, які одружуються, - тривалістю до 10 календарних днів; 9) працівникам у разі смерті рідних по крові або по шлюбу: чоловіка (дружини), батьків (вітчима, мачухи), дитини (пасинка, падчірки), братів, сестер - тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад; інших рідних - тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад; 10) працівникам для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів; 11) працівникам для завершення санаторно-курортного лікування - тривалістю, визначеною у медичному висновку; 12) працівникам, допущеним до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, - тривалістю 15 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та назад; 13) працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, а також працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, - тривалістю, необхідною для проїзду до місцезнаходження вищого навчального закладу або закладу науки і назад; 14) сумісникам - на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи; 15) ветеранам праці - тривалістю до 14 календарних днів щорічно; 16) працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, - тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи; 17) працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, - тривалістю 12 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та у зворотному напрямі. За наявності двох або більше дітей зазначеного віку така відпустка надається окремо для супроводження кожної дитини. Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі, протягом четвертого року навчання надається за їх бажанням один вільний від роботи день на тиждень без збереження заробітної плати.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться