Отключить рекламу

Подпишитесь!


18.12.17
6257 0 Печатать

Переплата авансових внесків

"Вiсник. Офiцiйно про податки"

Підприємство з березня 2014 р. перераховувало до бюджету авансові внески з податку на прибуток за 2013 р. За підсумками І кварталу 2014 р. воно отримало збитки, тому з травня припинило нарахування таких внесків. На кінець 2014 р. у підприємства виникла переплата авансових внесків, сплачених у березні та квітні 2014 р. У зв’язку з тим що у 2014 — 2016 рр. воно мало збитки, таку переплату не було враховано у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток. Чи має право підприємство переплату авансових внесків, сплачених у 2014 р., зарахувати у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток у 2017 р.?

Ирина Романюк, главный государственный налоговый инспектор

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу (в редакції, що діяла до 01.01.2016 р.) платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників, у яких доходи, що враховувались при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищували 10 млн грн) мали щомісяця сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання декларації.

У декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженій наказом № 1213, чинним на той час, сума нарахованих авансових внесків відображалась у рядку 13.7 додатка ЗП до рядка 13 декларації та враховувалась у зменшення нарахованої суми податку на прибуток.

Перевищення суми сплачених щомісячних авансових внесків над сумою нарахованого зобов’язання з податку на прибуток за рік свідчило про наявність переплати, сформованої за рахунок нарахованих у такому році щомісячних авансових внесків.

Згідно зі змінами, внесеними наказом № 19 до бюджетної класифікації, затвердженої наказом № 11, облік надходжень авансових внесків та податку на прибуток здійснювався за окремими кодами бюджетної класифікації.

У зв’язку зі змінами до бюджетної класифікації, внесеними наказом № 651, рахунки за кодами бюджетної класифікації для сплати авансових внесків з податку на прибуток та податку на прибуток було об’єднано. З метою забезпечення виконання зазначених змін до описів алгоритмів контролю за податковими деклараціями було внесено відповідні доповнення, які впроваджено в ІС «Податковий блок».

Облік податку на прибуток та авансового внеску за одним кодом бюджетної класифікації автоматично об’єднав усі переплати в інтегрованих картках платників податку та відповідно врахував їх при оплаті поточних зобов’язань з цього податку і наявного податкового боргу в межах переплат.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Податковий кодекс — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ.

Наказ № 11 — наказ Мінфіну України від 14.01.2011 р. № 11 «Про бюджетну класифікацію». 

Наказ № 19 — наказ Мінфіну України від 17.01.2013 р. № 19 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації». 

Наказ № 651 — наказ Мінфіну України від 20.07.2015 р. № 651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації». 

Наказ № 1213 — наказ Мінфіну України від 28.09.2011 р. № 1213 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємства» (втратив чинність).

Отключить рекламу
Комментарии
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться