при подписке на рассылку
gift_icon

Податкова соціальна пільга. Відповіді на запитання

Чи потрібно юридичній особі застосовувати ПСП при нарахуванні ПДФО до заробітної плати у вигляді авансу?

  Податкова соціальна пільга застосовується до всієї заробітної плати за місяць, а не до її частини (авансу).

Якою податковою соціальною пільгою має право скористатися самотня мати?

 Самотня мати має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 ПКУ (у 2017 році – 1200,0 грн., у 2018 році – 1321,50 грн.), у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, за умови дотримання процедур, визначених п.п. 169.4.1 ПКУ та наданням відповідних підтверджуючих документів.

На яку ПСП мають право батьки, які утримують двох і більше дітей до 18 років?

 Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 ПКУ, у розрахунку на кожну таку дитину (у 2018 році – в розмірі 881 гривні).

Чи мають право на ПСП та у якому розмірі батьки, які мають двох дітей, одна з яких є дитиною-інвалідом?

    Платник податків при додержанні всіх вимог ст. 169 ПКУ має право на застосування двох пільг: на кожну дитину віком до 18 років, яка не є інвалідом, - по 100 відс. пільги (у 2017 році – 800,00 грн., у 2018 році – 881,00 грн.), та на кожну дитину-інваліда – по 150 відс. (у 2017 році – 1200,0 грн., у 2018 році – 1321,50 гривні).

Чи має право на підвищену ПСП студент та за яких умов?

   Якщо студент, отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується.
     У разі, якщо студент, який не отримує стипендію або отримує спонсорську стипендію та одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, то він має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150 %. при умові, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує у 2017 році – 2240 грн., у 2018 році – 2470 гривень.
     При цьому він повинен надати працедавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію з бюджету.

Чи мають право батьки на застосування ПСП, якщо протягом звітного року дитині або дитині-інваліду виповнилось 18 років?

   Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100 відс. суми пільги (у 2017 році – 800 грн., у 2018 році – 881 грн.) та у розмірі, що дорівнює 150 % суми пільги (у 2017 році – 1200,0 грн., у 2018 році – 1321,50 грн.) на дитину-інваліда. При цьому, податкова соціальна пільга надається до кінця року, в якому дитина досягає 18 років.

Чи має право на ПСП батько, який утримує трьох дітей віком до 18 років, але двоє з яких є його рідними та одна дитина дружини, яка не всиновлена?

Оскільки чоловік не усиновив дитину дружини від першого шлюбу, у нього не виникає обов’язку щодо її утримання. Тобто, він не має права у такому випадку на застосування податкової соціальної пільги на усиновлену дитину.
     Однак, такий платник при отриманні доходу у вигляді заробітної плати, розмір якої у 2018 році не перевищує 4940,0 грн. на місяць (2470,0 грн. х 2), та при додержанні всіх інших вимог ст. 169 ПКУ, має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 881,0 грн. у розрахунку на кожну свою дитину.

По материалам Категорія 103.08 "ЗІР"
Отключить рекламу
Комментарии
  • Бух2
10.01.18 08:50

Це що? консультація чи нагадування? Така ПСП не сміх, а гріх!

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • Ольга
19.01.18 10:59

Подскажите пожалуйста, работница имеет двух своих детей до 18 лет, а также является опекуном еще одного ребенка. Какую льготу и на скольких детей применять?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
ПРИЛОЖЕНИЕ
Календарь бухгалтера
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления