Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


17.01.18
9901 15 Печатать

Щодо алгоритму розрахунку показника ∑Перевищ

Фахівці ГУ ДФС у Закарпатській області роз’яснюють алгоритм розрахунку показника ∑Перевищ, зазначених платником податку, який згідно зі ст. 209 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) застосовував спеціальний режим оподаткування.

Функціонування СЕА ПДВ регламентовано статтею 2001 ПКУ.

Відповідно до п. 2001.З ПКУ складовою формули, що визначає суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування (далі - реєстраційна сума) в ЄРПН є показник ∑Перевищ – загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН.

Зазначений показник визначається як різниця між: сумами податкових зобов’язань за операціями з постачання товарів (послуг) та отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, та їх подальшого коригування згідно зі ст. 192 ПКУ, задекларованими платником у податкових деклараціях з ПДВ з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, та сумами податку, зазначеними платником податку в податкових накладних, що складені за такими операціями (в тому числі податкових накладних, які не видаються отримувачу, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України), та розрахунках коригування до них, зареєстрованих у ЄРПН.

Показник ∑Перевищ розраховується автоматично після прийняття звітності від платника податку, реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування та при обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума такого платника.

Отже причинами виникнення показника ∑Перевищ є:

1. не реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування;

2. порушення вимог ст. 187, п. 192.1 ПКУ при визначенні податкових зобов’язань з ПДВ;

3. помилки платників при включенні до декларації з ПДВ розрахунків коригування на зменшення податкових зобов’язань з ПДВ, зареєстрованих із запізненням (виключення в періоді складання, а не реєстрації, та навпаки) підлягає виявленню і коригуванню.

∑Перевищ «0verride209» – є сумою перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником податку, який згідно зі ст. 209 ПКУ до 01.01.2017 року застосовував спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, у поданих податкових деклараціях з позначкою «0121» / «0122»/«0123»/«130» за період з липня 2015 року по грудень 2016 року з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, в другій частині порядкового номера яких зазначений код «2» або «З», які були складені з 01.07.2015 по 31.12.2016 р. та зареєстровані в ЄРПН у період з 01.07.2015 р. по 15.01.2017 р..

Слід зазначити, що Законом України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» ст. 2001 ПКУ доповнено доповнити пунктом 2001.9 такого змісту:

«Якщо у платника податку загальна сума податкових зобов'язань, зазначених ним у поданих податкових деклараціях з урахуванням уточнюючих розрахунків до них, перевищує суму податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН (∑Перевищ), а сума, визначена пунктом 2001.3 ПКУ (∑Накл), є недостатньою для реєстрації таким платником податкової накладної або розрахунку коригування до такої податкової накладної за звітні періоди виникнення такого перевищення, платник податку має право зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в ЄРПН на суму податку, що дорівнює значенню показника ∑Перевищ, зменшеного на суму задекларованих до сплати податкових зобов’язань за періоди починаючи з 1 липня 2015 року (включаючи податкові зобов’язання, які були сплачені платником податку, та податкові зобов’язання, які не були сплачені платником податку) та збільшеного на значення показника ∑ПопРах незалежно від значення показника ∑Накл, визначеного відповідно до пункту 2001.3 цієї статті.

Платник податку має право зареєструвати в порядку, визначеному абзацом першим цього пункту, тільки податкові накладні за звітні періоди, в яких виникло перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН (∑Перевищ)».

У зв’язку з цим ДФС доопрацьовано програмне забезпечення СЕА ПДВ в частині обрахунку показника ∑Перевищ, який обраховується за кожний звітний період окремо.

По материалам ГУ ДФС у Закарпатській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Бух
17.01.18 04:40

". помилки платників при включенні до декларації з ПДВ розрахунків коригування на зменшення податкових зобов’язань з ПДВ, зареєстрованих із запізненням (виключення в періоді складання, а не реєстрації, та навпаки) підлягає виявленню і коригуванню" Что это значит? Если были у меня, как у поставщика, заблокированы минусовые РК, я должна была их включить в периоде выписки, а не ждать регистрации? Или после регистрации подать утрчненки по периоду выписки? 

Ответить
  • Виктория@
17.01.18 14:28

Бух,у меня такая же ситуация, я статью уже третий раз прочла, не могу понять!!!!!  ( Я с начало понимала, что при блокировке НН сумма с первой строчки переносится в ПЕРЕВИЩЕННЯ, а затем списывается-при раз блокировке.

Ответить
  • Виктория@
17.01.18 14:33

СТОП! ЭТО для спец режим сельхозникам ст 209 ее отменили с 01.01.2017г. ЯК В ЧАСНО!!!!

Ответить
  • бух
17.01.18 17:34

Виктория@,НН - понятно. речь именно о РК и о их пункте 3. У меня все РК, которіе покупатели регят с нарушенем срока - в єтих саміх перевищеннях. И разблокированніе тоже. И появляются они там после того, как я подаю деку и включаю их в периоде регитсрации. Так теперь надо включать в периоде іписки? через уточненки?

Ответить
  • ***
17.01.18 09:28

Отзовитесь, пожалуйста. Опять не приходят "Витяги", налоговые накладные не  втягиваются в Медок. Поставили вчера последнее обновление по Медку 10.01.210. Не могу понять - проблемы связаны с последним обновлением программы  или со шлюзом налоговой инспекции?

Ответить
  • Ольга
17.01.18 12:50

***,Третий день уже пытаюсь втянуть налоговые. Вчера и позавчера вытяги приходили, а НН - нет. Сегодня даже вытяг не приходит.

Ответить
  • Лорик
17.01.18 12:59

Ольга,***, и у меня такая же проблема. тоже обновилась до 210.

Ответить
  • Ольга
17.01.18 13:14

Лорик, Сейчас сделала следующее: в кабинете ЄРПН-выбираете дату-Експорт XML в zip, распаковіваете архив в нужную папку. Затем в Медке, в реестре первинних документів делаете импорт звітів. У меня получилось втянуть.

Ответить
  • Наташик
17.01.18 15:39

Ольга, а это ничего, что при импорте из зип-папки в НН нет регистрационных номеров?

Ответить
  • Ольга
17.01.18 17:01

Наташик,Вы же эти накладные в кабинете видете? Они зарегистрированы! Думаю связь наладится и подтянуться в нормальном виде НН, с киташками. А пока можно не ждать, а заполнять декларацию)))

Ответить
  • бух
17.01.18 09:39

у нас 1с звит, все приходит. даже деклапрация по ндс и есв вчера здано. правда, пришлось повторно отправить и все сразу прискакало. явно что-то не в медке

Ответить
  • Женя
17.01.18 10:32

у меня ничего не подтягивается из вытяга с момента нашествия Пети, прошу всех через "отправить контрагенту", сегодня не могу сформировать декларации по НДС, постоянно зависает, как это задолбало, годовой даже начать не получается из-за этих приколов по НДС и программ. В кабинет, тоже, через раз захожу, прыгаю с одного браузера на другой, где прорвусь

Ответить
  • Виктория@
17.01.18 14:22

єлектронній кабинет-вхід тимчасово обмежений!  порсілаю отчеті с СОНАТи ни одной квитанции. Простите за идиотский вопрос У всех такая ситуация ?

Ответить
  • Ия
17.01.18 14:24

Такая же картина , ответы на запросы через медок не приходят, нн не подтягиваются и в расчудесный кабинет ввойти не могу.Медок говорит, что это проблемы на шлюзе в ГНИ.

Ответить
  • любовь
18.01.18 13:18

как правильно отразить в декларации по НДС приложение 4-сумма к возврату с эл.счета на расчетный? 

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям