при подписке на рассылку
gift_icon
21.01.18
1743 6 Печатать

Бізнес не очікує значного зростання цін у 2018 році та планує нарощувати виробництво

Бізнес продовжує зберігати оптимістичні очікування відносно макроекономічної ситуації в Україні у 2018 році. Зокрема, зростання споживчих цін у цей період очікується на рівні 10.4% (у минулому кварталі – 10%). Одночасно керівники підприємств очікують на прискорення зростання обсягів виробництва товарів та послуг в Україні. Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Нацбанком у IV кварталі 2017 року.

 Як і у ІІІ кварталі, чотири з десяти респондентів прогнозують, що зростання споживчих цін у наступні 12 місяців не перевищить 9.0% або взагалі знизиться. Такі очікування бізнесу були обумовлені насамперед ситуацією на валютному ринку – 78% опитаних вважають це ключовим фактором. Цей чинник для бізнесу зберіг свою важливість на тлі погіршення девальваційних очікувань. Внаслідок посилення коливань обмінного курсу гривні в період проведення опитування (листопад-грудень 2017 року) частка респондентів, які очікують на послаблення національної валюти у наступні 12 місяців, зросла до 88.5% (з 79.4% у ІІІ кварталі).

 Водночас порівняно з попередніми опитуваннями у визначенні інфляційних очікувань посилився вплив рівня доходів населення і соціальних видатків бюджету.

 Сьомий квартал поспіль бізнес прогнозує активне зростання обсягів виробництва в цілому в Україні. Найбільш оптимістично налаштовані представники компаній переробної промисловості, торгівлі, компаній сегменту електроенергії та водопостачання, а також сільського господарства та переробної промисловості.

 Як наслідок, бізнес України продовжує очікувати високого рівня ділової активності – індекс ділових очікувань (ІДО) становить 115.2% (у ІІІ кварталі – 117.4%). Високі темпи зростання економічної активності зберігаються в основному завдяки підвищенню прогнозів щодо зростання загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва та збереженню високих показників щодо інвестиційних видатків на машини, обладнання та інвентар.

 Позитивні зрушення опитані відзначають і на рівні власних підприємств. Як і в п’яти попередніх опитуваннях, бізнес позитивно оцінює фінансово-економічний стан своїх підприємств. "Задовільним" або "добрим" свій фінансово-економічний стан вважає 88% опитаних. При цьому у наступні 12 місяців 76% респондентів очікують на поліпшення фінансово-економічного стану своїх підприємств.

 Однак, вперше з початку проведення опитувань підприємства відзначили свою неспроможність задовольнити неочікуване збільшення попиту за рахунок власних виробничих потужностей. Зокрема, найбільш відчутний дефіцит вільних потужностей у підприємств сільського господарства і торгівлі.

 Потреба підприємств у запозичених коштах залишається значною, найбільша – у підприємств добувної промисловості (баланс відповідей – 69%). Респонденти, які планують брати банківські кредити, надають перевагу національній валюті. Стримуючим фактором для залучення нових кредитів залишаються високі ставки. Одночасно другий квартал поспіль зростає частка респондентів, які планують залучати кошти за кордоном (8.3% порівняно з 7.4% у попередньому опитуванні).

Довідково.

Опитування проводилося з 03 листопада до 05 грудня 2017 року. В опитуванні взяли участь 670 підприємств із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників. Результати опитувань − це відображення лише думки респондентів-керівників підприємств України, а не оцінки Нацбанку.

По материалам НБУ
Отключить рекламу
Комментарии
 • Ирина
21.01.18 11:24

Даже не хочу  читать это все,  про оптимизм,  цены с нового года  уже  подскочили  прилично,  видно автор  живет уже на Марсе,  уважаемый  сходите  в магахин и на базар,  что делает с ценами рост доллара и фиктивное  повышение  минимальной з/пл,  это  бег  по кругу....

Ответить
  Оценить
 • 17
 • 0
 • Марина
23.01.18 11:23

Ирина,согласна , а с введение новых критериев блокировки налоговых , производство падет !!!!

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • данет
21.01.18 15:39

опитування керівників підприємств, проведеного Нацбанком у IV кварталі 2017 року.------Насмешили

Ответить
  Оценить
 • 2
 • 0
 • Керівник
21.01.18 18:12

Этот бред перестал вызывать даже эмоции. 

Ответить
  Оценить
 • 3
 • 0
 • Wonder woman
22.01.18 10:10

Неделю назад самая дешевая гречка в супермаркете стоила 17,00 грн, в субботу уже  стояла по 18,85 грн. Корм коту вот покупала. Пачка 3 кг стоила 550,00 грн, а в субботу купила за 604,00.... вот вам и 10% за год. Все, исчерпали лимит, роста цен больше не будет?

Ответить
  Оценить
 • 5
 • 0
 • Ксюша
24.01.18 11:23

Нарощувати виробництво. А бізнес не очікує зростання цін..   Всі вже доброго від цієї влади не очікують . 

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0