Отключить рекламу

при подписке на рассылку
27.01.18
2018 0 Печатать

Оподаткування доходу, отриманого у разі відчуження майна за договором довічного утримання

Яким чином оподатковуються доходи, отримані ФО - резидентом у разі відчуження нею нерухомого (рухомого) майна ФО - резиденту за договором довічного утримання та одержання взамін такого відчуження матеріального забезпечення (грошової компенсації)?

Якщо за договором довічного утримання відчужується (продається) нерухоме (рухоме) майно, то дохід фізичної особи – резидента (відчужувача) включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу згідно з окремими положеннями ст.ст. 172 - 173 ПКУ і оподатковується за 5 % ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Разом з тим, не підлягає оподаткуванню дохід відчужувача, отриманого за договором довічного утримання відповідно до п. 172.1 та абз. 1 п. 173.2 ПКУ.

У разі якщо за договором довічного утримання відчужувач отримує дохід у вигляді матеріального забезпечення (грошової компенсації) такий дохід на підставі п.п 164.2.20 ПКУ включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відчужувача та оподатковується за ставкою 18 %.

По материалам Категорія 103.04 "ЗІР"
Отключить рекламу
Комментарии