Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения

Спадщина чи подарунок, що оподатковані за нульовою ставкою, не включаються до податкової декларації

До загальногомісячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого або отриманого у подарунок майна у межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ПКУ.

Фізичні особи, які одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, які оподатковуються за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість такої спадщини (подарунку) до складу загальногорічного оподатковуваного доходу і  можуть не подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, - за умови відсутності інших підстав для подання декларації, – це передбачено п.п. 164.2.10, п. 174.3, п. 179.2 ПКУ.

По материалам ГУ ДФС у Київській області
Отключить рекламу
Комментарии
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
ПРИЛОЖЕНИЕ
Календарь бухгалтера
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления