при подписке на рассылку
gift_icon

НБУ осучаснив порядок здійснення операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах

Нацбанк оновив Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах (далі – Положення).

Метою прийняття оновленого Положення, яке регулює загальний порядок, умови надання та отримання банками гарантій і контргарантій та їх виконання, є :

  • відмова від використання паперових документів під час  оформлення банками та їх клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах;
  • адаптація його норми до міжнародної практики здійснення банками операцій за гарантіями;
  • урахування нових тенденцій на ринку та осучаснення регулювання операцій за гарантіями.

Нова редакція цього документу затверджена постановою Правління Національного банку України від 25.01.2018 р. № 5.

Його підготовка здійснювалася в рамках співпраці Нацбанку, Незалежної асоціації банків України і Міжнародної Торгової Палати над реалізацією проекту #Paperless, суть якого полягає в запровадженні електронного документообігу на етапах здійснення банками та їх клієнтами операцій за гарантіями.

Новаціями Положення є:

  • зменшення кількості паперових документів, які використовуються при оформленні уповноваженими банками та їх клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах;
  • використання електронних документів на всіх етапах здійснення уповноваженими банками та їх клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах;
  • зменшення кількості формальних інструкцій у порядку роботи з гарантіями;
  • адаптація порядку здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах до сучасної міжнародної практики здійснення операцій за гарантіями.
  • дотримання банками, які надають гарантії як забезпечення тендерної пропозиції відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", вимог  до забезпечення тендерної пропозиції, установлених нормативно-правовим актом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері публічних закупівель.

Норми Положення поширюється на усі банки – резиденти України, які беруть участь у здійсненні таких операцій.

Нагадаємо, що гарантія є одним із видів забезпечення виконання зобов'язання. За гарантією банк-гарант гарантує перед кредитором виконання боржником свого зобов'язання.

Постанова набирає чинності з 03.02.2018 р., крім норми про виконання вимог до забезпечення тендерної пропозиції *.

* абзац вісімнадцятий пункту 26 Положення набирає чинності з дня набрання чинності нормативно-правовим актом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері публічних закупівель, яким визначаються вимоги до забезпечення тендерної пропозиції.

По материалам НБУ
Отключить рекламу
Комментарии
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
ПРИЛОЖЕНИЕ
Календарь бухгалтера
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления