при подписке на рассылку
gift_icon
03.02.18
2666 1 Печатать

Нацбанк за 2017 рік направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 41 банку

Протягом 2017 року Нацбанк продовжував надавати правоохоронцям відомості, що можуть свідчити про організовану злочинну діяльність та використовуватися для виявлення, припинення та попередження такої діяльності, отримані під час здійснення перевірок з питань фінансового моніторингу та щодо дотримання валютного законодавства.

Так, станом на 01 січня 2018 року до правоохоронних органів надіслано 33 листи з інформацією про підозрілі фінансові операції клієнтів 41 банку.

Разом з тим у 2017 році НБУ з метою реалізації державної політики в сфері боротьби з організованою злочинністю проінформував правоохоронні органи про великомасштабні фінансові операції клієнтів трьох банків на загальну суму понад 200 млн грн, 28 млн дол. США та 7 млн євро.

Крім цього, впродовж 2017 року НБУ надіслав:

  • два повідомлення про підозрілі фінансові операції до Національного антикорупційного бюро України;
  • два повідомлення до Національної поліції України щодо підроблення індивідуальної ліцензії НБУ про відкриття рахунку за межами України та підроблення (документів, печаток, штампів) індивідуальної ліцензії НБУ на експорт банківських металів за межі України;
  • одне повідомлення до Національної поліції України стосовно здійснення валютних операцій з цінними паперами двома небанківськими фінансовими установами без генеральної ліцензії НБУ.

Слід зазначити, що частина підозрілих фінансових операцій, інформація про які була доведена правоохоронним органам у 2017 році, була виявлена працівниками НБУ під час перевірок, проведених у 2016 році.

Крім того, за даними статистичної звітності з питань фінансового моніторингу, яку подають банки до НБУ, протягом 2017 року банківські установи надали до Державної служби фінансового моніторингу України інформацію про понад 7,9 млн фінансових операцій, які підлягали фінансовому моніторингу. Це на 25 % більше, ніж за аналогічний період 2016 року (понад 6 млн).

Найбільшу кількість (понад 90%) складали повідомлення про фінансові операції з готівкою, а також про фінансові операції осіб, щодо яких банками встановлено високий ризик *.

Підвищити ефективність протидії схемним операціям банкам у 2017 році допомогла реалізація ризик-орієнтованого підходу під час планування та здійснення нагляду з питань фінансового моніторингу та проведення освітніх заходів для банків з цих питань.

* Зазначені ознаки фінансових операцій передбачені у статті 15 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

По материалам НБУ
Отключить рекламу
Комментарии
  • Ужас
03.02.18 14:07

звичайним людям руки викрутять в режиі онлайн, а тут - пропустили, провели, потім виявили і повідомили. А ті у свю чергу прокрутили - а потім зникли, згорнулися.... Чудово, оперативно, гарно!!! Ви ж там і кришували. Для чого нам їздити по ушам!!! Чи ви нас за дурних маєте?

Ответить
    Оценить
  • 5
  • 0