Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


05.10.18
36544 4 Печатать

Подання в електронному вигляді заяви-розрахунку та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам

З 01.10.2018 р. набрала чинності постанова правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 р. № 12 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України», та відповідно до якої у страхувальника з’явилася додаткова можливість надсилати заяву-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам із застосуванням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) до Фонду соціального страхування України.

Для подання заяви-розрахунку та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам із застосуванням ЕЦП до Фонду соціального страхування України страхувальник повинен укласти договір про подання електронних документів до Фонду соціального страхування України (далі – Договір) з робочим органом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Предметом цього Договору є визнання поданих страхувальником електронних документів Адресату відповідно до Порядку подання страхувальниками електронних документів до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 27.04.2011 р. № 23 (далі – Порядок № 23).

Спосіб подання документа визначається страхувальником на добровільних засадах. Подання електронного документа відповідно до цього Порядку надає страхувальнику право не подавати відповідні документи на папері. Водночас залишається можливість подавати заяву-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам у паперовому вигляді особисто до Фонду соціального страхування України.

Дія Договору поширюється на такі електронні документи:

- звіт Ф4-ФСС з ТВП за формою згідно із Порядком формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18.01.2011 № 4;

- заява-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за формами згідно із Порядком фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджені постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 р. № 12.

Для приймання електронних документів від страхувальників Фонд соціального страхування України використовує існуючу Автоматизовану інформаційну систему приймання електронних документів, яка використовувалася для приймання звіту Ф4-ФСС з ТВП.

Клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення для подання електронних документів до Фонду соціального страхування України страхувальник вибирає самостійно.

Спеціалізоване програмне забезпечення повинно забезпечувати:

- створення у визначеному уніфікованому форматі, завірення ЕЦП, передачу та контроль проходження електронних документів та квитанцій у системі електронного документообігу;

- здійснення автоматичного контролю за узгодженістю показників однієї та різних форм документів, які створюються страхувальником;

- автоматичне створення електронного конверта та включення до нього відомостей про документ та суб'єктів електронного документообігу, які дозволяють беззаперечно визначити достовірність наданого електронного документа без ознайомлення з його змістом;

- застосування суб'єктами електронного документообігу надійних засобів ЕЦП, що використовуються в системі електронного документообігу;

- шифрування електронного документа засобами, які мають позитивний висновок за результатами державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації;

- підтвердження ЕЦП, накладеного на електронний документ, електронний конверт та електронну квитанцію з використанням посиленого сертифіката ключа за допомогою надійних засобів цифрового підпису;

- зберігання (архівування) переданих електронних документів та квитанцій та можливість їх поновлення з архіву у разі втрати;

- експорт електронних документів та квитанцій на зовнішні носії (диски, дискети, карти пам'яті тощо), а також відтворення на папері.

Описи структур та форматів даних інформаційних вихідних файлів по формах заяви-розрахунку, повідомлення про виплату коштів застрахованим особам та квитанцій розробники клієнтського спеціалізованого програмного забезпечення для подання електронних документів можна отримати в департаменті інформаційних систем та електронних реєстрів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (e-mail: yrp@fssu.gov.ua, телефон: (044) 206-04-24).

Додатково повідомляємо, що у разі затвердження правлінням Фонду відповідних видатків на розробку прикладного програмного забезпечення у бюджеті Фонду на 2019 рік, виконавча дирекція Фонду запровадить у 2019 році електронні кабінети страхувальника та застрахованої особи.

Інформація по темі:

Затверджено примірний договір щодо подання електронних документів до Фонду соціального страхування

Як отримати допомогу з ФСС: нові правила з 1 жовтня

Основні положення нового порядку фінансування лікарняних

Заява-розрахунок для виплати матеріального забезпечення має бути подана роботодавцем упродовж 5 робочих днів

З 1 жовтня набула чинності система інформування роботодавцями про здійснення виплат застрахованим особам

По материалам Фонд соцстраха

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • 911
05.10.18 10:28

от я структуру соцстраха взагалі не розумію - у них регіональні управління якійсь неуправляємі - зразок примірного договору на ЕЦП розроблено ще в вересні а регіональні уже на основі "кози" досі не можуть зробити свої, заяви-розрахунки міняют щодня  то на одному листі то на двох то книжне орінтування то альбомне також продовжується епопея із флешками та платіжками, ау соцстрах найдіть  у себе в керівництві того в кого є хоть крихітні яйця - дайте регіональним добрячого копняка хай уже починають працювати як потрібно тиждень на розкачку у них був....

Ответить
  • Валентина
05.10.18 11:10

Не понимаю, почему нужно договор нести в ФСС в бумажном виде. К нему в том же бумажном виде сертификаты. Ведь уже много-много лет, договора в налоговую, пенсионный фонд, статистику можно подать в электронном виде. Что не так с ФСС? Почему у всех, везде, по любым операциям можно, а здесь какие-то проблемы... Мы же за этот срач деньги из бюджета выкладываем. Зачем? Ногами договора на электронное обслуживание носить?

Ответить
  • Иван
05.10.18 12:39

"Описи структур та форматів даних інформаційних вихідних файлів по формах заяви-розрахунку, повідомлення про виплату коштів застрахованим особам та квитанцій розробники клієнтського спеціалізованого програмного забезпечення для подання електронних документів можна отримати в департаменті інформаційних систем та електронних реєстрів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (e-mail: yrp@fssu.gov.ua, телефон: (044) 206-04-24)."
но можно и не отримати .. это уже как им захочется .. в итоге в одной программе оно есть потому что  "отримали" за $$$пасибо руководству департамента видимо, а в другой программе его нет потому что "ми хабарі не даєм" ( ну или от них сказали не брать и не давать форматы  соответственно)

Ответить
  • а у нас
05.10.18 17:37

Та що тут розуміти? Якщо ми всі будемо подавати заявки-звіти в електронному вигляді, відділення на місцях буде чекати доля відділів статистики - вище керівництво просто оптимізує чисельність відділень і їх просто не буде на місцях! І тут вже нам всім доведеться здавати заявки-звіти або із застосуванням електронного цифрового підпису, або їхати ХЗК!

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям