Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


04.11.18
7404 11 Печатать

Порядок повернення сплаченого збору до пенсійного фонду при купівлі квартири

Андрій Григоренко, юрист практики земельного права та інтелектуальної власності.

Багато українців, які купують житло, зіткнулися з необхідністю сплатити збір до Пенсійного фонду у розмірі 1 % від вартості об’єкта нерухомості.

Справа в тому, що, посвідчуючи договір купівлі-продажу, нотаріус у відповідності до ч. 8 ст. 49 Закону України «Про нотаріат» нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії, якщо особа, яка звернулася з проханням про вчинення нотаріальної дії, не внесла встановлені  законодавством  платежі, пов’язані з її вчиненням.

Сплата 1 % від вартості житла передбачена Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», а саме ст. 4 вказаного Закону.

Проте не всі знають, що п. 9 ст. 1 Закону передбачено, що платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

Оскільки нотаріуси не мають технічної можливості посвідчити договір купівлі-продажу без перевірки сплати збору до Пенсійного фонду України, такий збір просто необхідно сплатити. Проте, з огляду на неузгодженість національного законодавства, приклавши певних зусиль, сплачені грошові кошти у деяких випадках можна повернути.

Який же порядок повернення сплаченого до Пенсійного фонду України збору?

1. Перш за все, при сплаті збору у відділенні банку потрібно попросити видати два примірники квитанції, оскільки один примірник потрібно буде віддати нотаріусу, а другий знадобиться Вам для повернення сплачених грошових коштів.

2. Наступним кроком буде отримання в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно інформаційної довідки за ідентифікаційними для підтвердження придбання квартири вперше.

3. Отримавши інформаційну довідку, потрібно підготувати та направити на адресу відповідного управління пенсійного фонду лист з проханням повернути сплачені грошові кошти з посиланням на норму Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», відповідно до якої Ви звільняєтеся від сплати збору.

4. Отримавши відмову у задоволенні Вашого прохання або ж взагалі за відсутності відповіді управління пенсійного, потрібно звертатися до адміністративного суду з позовом про стягнення безпідставно отриманих грошових коштів. Потрібно пам’ятати, що з таким позовом можна звернутися протягом шести місяців з дати отримання відповіді листа управління пенсійного фонду.

Варто зазначити, що уже сформувалася позитивна судова практика щодо задоволення таких позовних вимог. Зазвичай, суди розглядають такі справи у порядку письмового провадження без виклику сторін, а тому вам не доведеться витрачати час на судові засідання.

Таким чином, повернути сплачений збір до пенсійного фонду при першій купівлі житла цілком реально, про що свідчить і судова практика: http://reyestr.court.gov.ua/Review/77423092, http://reyestr.court.gov.ua/Review/77423092, http://reyestr.court.gov.ua/Review/77015603.

 

По материалам Ліга.Блоги

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ппп
04.11.18 09:18

Охренеть, т.е. чтобы получить незаконно удержанные свои деньги, человек должен идти в суд.
А нам гройсманы и вальсманы рассказывают как они о народе заботятся.

Ответить
  • правда жизни...
04.11.18 16:54

ппп,кто заботится??? никто и никогда о нас никто не заботился..а "эти"  только о себе и думают..как набить карманы себе...

Ответить
  • 444
04.11.18 10:25

Який термін звернення до пенсійного фонду?

Ответить
  • Вера
10.06.19 13:56

444, термін звернення до ПФУ закном не передбачено. 

Ответить
  • SHADOW
04.11.18 11:01

пригодится, забрал себе в пдф-е

Ответить
  • правда жизни...
04.11.18 16:56

SHADOW, это как продажа авто первая в году...как доказать..что это первая покупка недвижимости...неужели нельзя проверить реестры тому же нотариусу???? зачем суды..если есть закон???? Его кто-то читает???

Ответить
  • Надежда
04.11.18 20:23

правда жизни..., Там многа букав, проще нам судиться, чем читать

Ответить
  • ХХхх
05.11.18 12:36

стоп. мы хотим вернуть 1% пенс.взноса. А сколько надо заплатить суд. мита при подаче иска, это же материальный иск получается?

Ответить
  • Вера
10.06.19 13:55

ХХхх, судебный сбор будет 768,40 грн. не зависимо от стоимости квартиры. 

Ответить
  • Анна
05.11.18 12:40

Почему нельзя сразу к нотариусу идти с Витягом из реестра, что нет никакой недвижимости в собственности??

Ответить
  • Вера
05.08.19 13:17

Я - адвокат, оказываю услугу по возврату 1%, оплата моих услуг после получения клиентом выплаты. Все официально. Ориентировочный срок от начала работы до фактической выплаты, в среднем, 6 месяцев. Тел. 063 262 02 68, 098 851 62 62

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям