Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


08.11.18
7355 10 Печатать

Про що не треба брехати у резюме та за якими ознаками розпізнати чесного роботодавця

У вас не буде другого шансу справити перше враження. Повною мірою ця мудрість стосується відносин робітник-роботодавець. Тому, якщо ви серйозно замислюєтеся над зміною місця роботи, регулярно переглядаєте переліки вакансій, вам не зайвим буде дізнатися про декілька нюансів, як розпізнати відвертого та відповідального роботодавця та  як не зіпсувати його враження про себе занадто ідеальним резюме.

Які пункти резюме легше всього перевірити?

Тож, як ви можете самі здогадатися, в цих пунктах краще за все бути чесним та вказувати інформацію, яка відповідає дійсності. Аби не зіпсувати враження про себе та не зірвати можливість працевлаштування в установу, що сподобалася.

1. Освіта.

З нею все зрозуміло – її підтвердить наявність диплому. А ось із кількістю пройдених освітніх курсів, відвіданих семінарів та іншого краще знати міру. Або обов’язково додати сертифікати про проходження цих заходів або розповісти якусь важливу інформацію, отриману на цьому освітньому заході. Одним словом, пам’ятайте, що краще – ворог хорошого. Будьте чесним з потенційним роботодавцем.

2. Володіння іноземними мовами.

Кращим підтвердженням знання іноземної мови на етапі співбесіди є створене резюме зазначеною в ньому мовою. І краще все ж таки чесно вказати рівень підготовки аби не попасти в безглузду ситуацію, якщо на співбесіді представник роботодавця захоче перевірити ваші знання.

3. Посади.

Звичайно, кожному хочеться представити свої колишні посади як найбільш впливові та найголовніші в установі. Проте не забувайте, що роботодавець скоріш віддасть перевагу спеціалісту, який конкретно вказав перелік своїх обов’язків та досягнень, аніж кандидату з посадою «імператор відділу» J

4. Технічні навички.

В цьому питанні теж краще бути відвертим. Бо протилежне може виявитися у перший же день випробувального терміну, коли вас попросять виконати завдання у певній програмі і виявиться, що з усього інтерфейсу вам знайома лише назва.

Тож, як ви бачите, на співбесідах краще особливо нічого не вигадувати. І якщо ви думаєте, що на цьому етапі «зчитувати» будуть лише потенційного робітника, ви помиляєтесь. Розпізнати, наскільки сумлінний та порядний роботодавець підшукує робітника, ви теж маєте змогу. Для цього треба звернути увагу на декілька нюансів.

1. Зверніть увагу на умови роботи та співробітників. Якщо співбесіда проходить у місці безпосередньої роботи, подивіться, які умови роботи створені для існуючих робітників, зверніть увагу на їх обличчя під час роботи або обговорення питань, намагайтеся «просканувати» атмосферу робочого процесу. Не зайвим буде подивитися, чи є спеціальне місце для прийому їжі, чи всі їдять швиденько на робочих місцях та тому подібні деталі.

2.  Запитайте про корпоративні цінності установи, її місію. Так, для багатьох людей ці слова – формальність з рекламного буклету. Проте таке пряме питання на співбесіді може дати вам зрозуміти, що та кого насправді цінує компанія та що для неї насправді важливо.

3. Проведіть попереднє розслідування. Тут все просто –інтернет вам у допомогу. Почитайте, що пишуть про це місце роботи колишні робітники, чи є сторінка у соц.мережах, та як вони взагалі спілкуються з людьми.

4. За можливості, поспілкуйтеся з майбутніми колегами. Обговоріть графік роботи, чи існує в установі система штрафів та заохочень, яке ставлення керівництва до підлеглих, чи згуртований колектив у відділі – не соромтеся, не тільки роботодавець обирає робітника, а й ви підшукуєте роботодавця. Тож на цьому місці вам має бути максимально комфортно.

Будьте чесні та уважні! І вдалих вам пропозицій по роботі! 

Перелік вакансій від перевірених роботодавців.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Сомневающийся Sкептиk
08.11.18 09:44

Половина Кабмина (если не больше) сбрехала в своих резюме при приёме на работу, да и сам Кабмин не слишком порядочный работодатель

Ответить
  • Светик
08.11.18 09:53

найти  "кандидата" в  соцсетях.  и  вся шелуха   облетит  за сек.

Ответить
  • Марі
08.11.18 13:06

Светик,
І сенс??? Я маю сторіночку у соцмережі і досить активну. Що з того? (по секрету, у мене там навіть підписка на "бізнес хелп").

Ответить
  • Татьяна
08.11.18 12:39

Светик, а что можно понять из соцсетей? В общем плане - ценности, увлечения, социальную активность - да, и то, не всегда, у многих если и есть профили, то там по два фото и три записи в год. Но как по соцсетях оценить правдивость его резюме мне не понятно

Ответить
  • Утомленная солнцем
08.11.18 12:25

Светик, а что Вы называете шелухой?  :) И ведь не все выкладывают в сети каждый свой шаг.....

Ответить
  • Тата
08.11.18 10:41

Светик,а если потенциальный работник не сидит в соц.сетях?

Ответить
  • ***
08.11.18 12:44

У меня нет страницы в соцсетях. Принципиально.  Работодатель не сможет оценить мой купальник а  мозги всегда при мне.

Ответить
  • Светик
08.11.18 13:00

о! как раз  отписались  адекватные  бухгалтера!  И  разве не об этом  я писала?  

Ответить
  • Ігор
08.11.18 11:11

Зараз вже знов стало як у всьому розвинутому світі: робітників шукають олігархічні застаріли підприємства. І нехай радіють, що хоч когось знайшли, бо в кого велике бажання працювати на нікчем?

Ответить
  • Звільнений
08.11.18 12:32

Ігор, так, заборзелі вони, бо платять копійки, а відпочивають, як мінімум, у Європах, ще й принижують з задоволенням.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям