при подписке на рассылку
12.11.18
3088 0 Печатать

Мінфін планує оновити форму Розрахунку частини чистого прибутку (доходу)

Повідомлення про оприлюднення проекту наказу Мінфіну «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу)»

На офіційному веб-порталі ДФСУ (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Діяльність» розміщено проект наказу Мінфіну «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу)» та аналіз впливу цього регуляторного акта.

Проект наказу Мінфіну «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу)»  (далі – проект наказу) розроблено з метою приведення форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу) (далі – Розрахунок) у відповідність із чинним законодавством, а також у зв’язку із реорганізацією окремих центральних виконавчої влади та утворенням Державної фіскальної служби України.    

Крім того, постановою КМУ від 11.07.2018 р. № 547 «Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності» підприємствам надано право подавати уточнену фінансову звітність на заміну раніше поданої фінансової звітності, що, у свою чергу, потребує внесення змін до форми Розрахунку щодо можливості уточнення показників задекларованої частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету.

Водночас, п. 46.4 ст. 46, ст. 50 ПКУ платнику податків надано право надавати доповнення до декларації та уточнювати показники податкової декларації у разі якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації шляхом надсилання уточнюючого розрахунку до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку або уточнити показники у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Нова форма Розрахунку надає можливість платникам у разі виявлення ними помилок у раніше поданих Розрахунках здійснювати уточнення зобов’язань з частини чистого прибутку, що підлягає сплаті до бюджету.

Також проектом наказу передбачається затвердити уніфіковану форму Розрахунку частини чистого прибутку (доходу) для усіх суб’єктів господарювання, які зобов’язані нараховувати та сплачувати зазначений платіж до державного та місцевого бюджетів.

Так, запропоновану форму Розрахунку зможуть використовувати не лише державні унітарні підприємства та їх об’єднання, а й господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави; господарські товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави яких становить 100 відсотків, що сплачують частину чистого прибутку (доходу) до бюджету у разі не прийняття ними рішення про відрахування дивідендів до 1 травня року, що настає за звітним, а також комунальні унітарні підприємства та їх об’єднання.

Зауваження та пропозиції до проекту цього наказу від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом одного місяця на адреси розробника: поштову – 04655, МПС, Київ – 53, Львівська площа, буд. 8, Департамент методологічної та нормотворчої роботи, електронну – e.kogevnikova@sfs.gov.ua, а також на поштову адресу Державної регуляторної служби України – 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11.

Додаткові матеріали

По материалам ДФСУ
Отключить рекламу
Комментарии
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют