Отключить рекламу

Подпишитесь!


13.11.18
5380 3 Печатать

Збитки у покупця у зв'язку з нереєстрацією постачальником податкових накладних - підстава для накладення на останнього штрафів

Наявність у платника податку реальних збитків у зв'язку з порушенням контрагентом свого обов'язку з реєстрації податкових накладних є підставою для накладення на останнього штрафних санкцій, повідомляє ЮРЛИГА.

Верховний Суд у складі Касаційного господарського суду змінив підхід до застосування господарсько-правової відповідальності за ухилення від реєстрації податкових накладних. Згідно із фабулою справи, між платником податку та його контрагентом було укладено декілька договорів про надання послуг, які є об`єктом оподаткування ПДВ.

Однією із зазначених угод передбачено положення про обов'язковість реєстрації контрагентом податкових накладних. Контрагент ухилявся від їх реєстрації, що унеможливило віднесення платником податку сплачених сум ПДВ до складу податкового кредиту. На цій підставі, платник податку звернувся до суду з вимогою про стягнення з контрагента суми збитків, що дорівнює сумі ПДВ, сплаченій за договором у складі вартості послуг.

Суди апеляційної та касаційної інстанцій дійшли висновку, що існує прямий причинно-наслідковий зв'язок між відсутністю факту реєстрації контрагентом податкових накладних та невключенням сум ПДВ до податкового кредиту платника податку.

Таким чином, розглядаючи касаційну скаргу у даній справі, Верховний Суд відступив від попередньої позиції, викладеної у постанові від 10.05.2018 р. у справі № 917/799/17, згідно з якою невиконання особою зобов`язання, яке виникає не з договірних, а з податкових правовідносин, не може бути підставою для застосування до такої особи штрафних санкцій за порушення умов договору, або за настання реальних негативних наслідків у іншої сторони.

Додатково Верховний Суд зазначив, що наявність у платника податку реальних збитків у зв'язку з порушенням контрагентом свого обов'язку з реєстрації податкових накладних є підставою для накладення на останнього штрафних санкцій. Тому касаційна скарга була залишена без задоволення, а рішення суду апеляційної інстанції - без змін.

Постанови Верховного Суду від 06.06.2018 р. у справі № 920/1190/16 та від 10.05.2018 р. у справі № 917/799/17.

Автори:  Наталія Мусієнко, старший юрист Практики з вирішення податкових спорів KPMG Law Ukraine.

Марія Грабчак, юрист Практики з вирішення податкових спорів KPMG Law Ukraine.

Отключить рекламу
Комментарии
 • ГНАТЮК ВОЛОДИМИР ОЛЕГОВИЧ
13.11.18 10:28

бомба

Ответить
  Оценить
 • 1
 • 0
 • Андрій
13.11.18 10:35

А якщо ПН заблокували?

Ответить
  Оценить
 • 2
 • 0
 • Ігор
13.11.18 10:49

1. Треба щоб була вина і її треба довести.
2. Гарно наші бариги вигадали - нехай бізнес свариться, а вони і далі будуть красти.
3. Треба по справжньому реформувати ПДВ - якщо він важлива стаття доходу, добре, залишайте. Але припиніть відшкодування, а як компенсатор знизити ставку до 15%, але всьому бізнесу та всім громадянам, а ні тільки обраним.

Ответить
  Оценить
 • 13
 • 1
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться