Отключить рекламу

ПОДАРОК

950 грн. Бесплатно
19.11.18
3935 2 Печатать

Визначення звітного періоду для коригування фінрезультату: нова УПК від Мінфіну

"Вісник. Офіційно про податки".

Наказом Мінфіну від 14.11.2018 р. № 887 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування положень підпунктів 140.5.4, 140.5.6 ПКУ стосовно визначення податкового (звітного) періоду для коригування фінансового результату до оподаткування.

Для виконання вимог абзаців третього та четвертого п.п. 140.5.4 ПКУ платнику податку необхідно визначити, чи є здійснена операція контрольованою. У разі якщо операція не може бути ідентифікована як контрольована, платник податку повинен:

виконати процедуру підтвердження суми витрат за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки» відповідно до ст. 39 ПКУ, і у разі якщо ціна придбання товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, перевищує їхню ціну, визначену за принципом «витягнутої руки», здійснити коригування фінансового результату до оподаткування на розмір різниці між вартістю придбання та вартістю, визначеною виходячи з рівня ціни, визначеної за принципом «витягнутої руки» або

здійснити коригування фінансового результату до оподаткування на суму 30 % вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг.

Для виконання вимог п.п. 140.5.6 ПКУ платнику податку також необхідно визначити, чи є здійснена операція контрольованою. У разі якщо операція не може бути ідентифікована як контрольована, та сума витрат не підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки», відповідно до процедури, встановленої ст. 39 ПКУ, платник податку повинен здійснити коригування фінансового результату до оподаткування  на суму витрат з нарахування, що перевищує суму доходів від роялті, збільшену на 4 % чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за даними фінансової звітності за рік, що передує звітному (крім суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України «Про телебачення і радіомовлення»), а для банків — в обсязі, що перевищує 4 % доходу від операційної діяльності (за вирахуванням ПДВ) за рік, що передує звітному.

Для цілей визнання операції контрольованою платнику податку необхідно використовувати дані бухгалтерського обліку за відповідний звітний (податковий) рік, у якому проводилися такі господарські операції.

Отже, оскільки вартісні критерії визнання операції (операцій) контрольованою для цілей виконання вимог ст. 39 ПКУ обраховуються за результатами податкового (звітного) року, то коригування фінансового результату до оподаткування за операціями з нерезидентами, визначеними в абз. 3 та 4 п.п. 140.5.4 і п.п. 140.5.6 ПКУ, здійснюються за результатами податкового (звітного) року та відображаються у податковій декларації з податку на прибуток підприємств за податковий (звітний) рік.

Отключить рекламу
Комментарии
  • 1983
19.11.18 13:09

Протолковали шиворот-навыворот. Ведь в НКУ  изначально написано о том, что есть такая налоговая разница и на нее нужно корректировать. А уже потом пишут о том, что ее можно не применять, если операция контролируемая и т.д.... А узнать о том контролируемая или нет - мы можем только по итогам года. Вывод напрашивается сам - не применять эти разницы можно только по итогам года. Сами подумайте - наступил 1 кв. - операция еще не признана контролируемой, но есть п. 140.5.4., в котором написано, что нужно корректировать. Чем руководствоваться, чтобы не производить данную корректировку - кроме писульки Минфина- больше ничем.  Если бы в НКУ было написано, что налоговые разницы по п. 140.5.  рассчитываются только по итогам года - тогда да. Да нет же- слабо написать в законопроекте прямо когда что корректируется. Нет же - опять пишут эту ересь...Не верю я им , и консультациям их не верю. Буду верить только себе

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 123
19.11.18 13:52

п. 140.5.4 ,,, "Вимоги цього підпункту не застосовуються платником податку, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом "витягнутої руки" відповідно до процедури, встановленої статтею 39цього Кодексу, але без подання звіту."  А контрольована чи ні операція ми знаємо лише в кінці року, тому застосовувати оподаткування на дані різниці можемо тільки в кінці року.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Приложение
Курсы валют