при подписке на рассылку
03.12.18
14135 0 Печатать

Ефективний облік відпусток

Ця постійно актуальна тема – відпустки!
Всі знають, що під відпускні потрібно створювати забезпечення, тобто резерв. Це правильно та обґрунтовано, адже резерв дозволяє рівномірно розподілити витрати на виплату відпускних протягом року й уникнути викривлення звітності в періоди пікових виплат, зокрема літом.

Крім того, формування забезпечення (резерву відпусток) — вимога національних стандартів бухгалтерського обліку (п.4 ПСБУ 11, п.13 ПСБУ 11, п.3 ПСБУ 26, п.7 НСБУ 26, п.7 НСБУ 26). За невиконання норми відповідно до створення резерву передбачені штрафи. До того, це питання стало більш актуальним у зв’язку з тим, що з 2016 року резерви прямо впливають на об’єкт оподаткування податком на прибуток (Податковий кодекс України).

Розуміючи ситуацію, компанія СОФТКОМ розробила підсистему «Резерв відпусток», яка дозволяє автоматизувати розрахунок та управління забезпеченням відпусток.

Для кого буде корисне рішення:

 • Бухгалтеру, який займається розрахунком заробітної плати;
 • Спеціалістам відділу кадрів.

Підсистема може бути впроваджена в такі рішення 1С:Підприємство 8:

 • Управління торговим підприємством (УТП);
 • Зарплата та управління персоналом (ЗУП);
 • Управління виробничим підприємством (УВП).

В цій статті буде йти мова про реалізацію рішення в УТП та ЗУП.

Підсистема «Резерв відпусток» в програмі
Управління торговим підприємством
.

Призначення «Резерву відпусток»:

 • Розрахунок суми резерву відпусток;
 • Розрахунок ЄСВ ФОП на суму нарахованого;
 • Автоматичне формування проводок по нарахованій сумі резерву та ЄСВ ФОП на цю суму в бухгалтерському обліку.

Після встановлення підсистеми користувач отримує не лише автоматизований розрахунок резерву відпусток, а й повноцінний облік відпусток за періодами та видами відпусток.

Під час початку роботи з «Резервом відпусток» завантажується інформація по залишкам відпусток, яка дозволяє резервувати дні за реальними залишками в розрізі їх видів.

Користувач може самостійно додавати вид відпустки. Також є можливість скористатися налаштуванням, яке дозволяє не резервувати конкретний вид відпустки, але вести залишки по ньому.

Для нового співробітника користувач вносить в 1С:Підприємство 8 кількість наданих відпусток в розрізі видів. Це призведе до початку ведення обліку відпусток з конкретної дати.

Розрахунок суми резерву відпусток та ЄСВ ФОП на цю суму здійснюється за підрозділами, шляхом розрахунку середнього заробітку за 12 місяців.


Під час проведення документу створюється рух в регістр Бухгалтерії.

Дт (витратний рахунок) - Кт (471)

Оборотно-сальдова відомість по 471 рахунку.

Для контролю залишків додано звіт «Залишки відпусток», де відображається інформація в розрізі видів відпусток та періодів. Дані аналізуються на дату формування звіту. Реалізована можливість відбору за параметрами: організація, підрозділ, співробітник, вид відпустки.

Підсистема «Резерв відпусток» в програмі
Зарплата
та управління персоналом.

«Резерв відпусток» в ЗУП передбачений для:

 • Розрахунку суми резерву відпусток;
 • Розрахунку ЄСВ ФОП на суму нарахованого;
 • Введення початкових даних за існуючими сумами резерву;
 • Проведення інвентаризації резерву відпустки.

Для збору інформації по залишкам відпусток для резерву використовується існуючий механізм обліку відпусток за періодами. Тому для використання підсистеми для ЗУП є обов’язковим ведення обліку відпусток за періодами.

В документі «Резерв відпусток» передбачені наступні операції:

 • Введення залишків – передбачено для введення початкових даних по сумам;
 • Резерв відпусток – розроблений для нарахування резерву відпусток за поточний місяць шляхом розрахунку середнього заробітку за останні 12 місяців;
 • Інвентаризація резерву відпусток. Розуміється перевірка зарезервованих сум, з урахуванням їх використання на конкретну дату шляхом звірення фактичних даних з інформацією розрахункових документів.

Використання «Резерву відпусток» дозволяє розраховувати резерв за допомогою щомісячного розрахунку за наданими днями відпустки або розрахувати методом інвентаризації.

На підставі документу «Резерв відпусток» реалізована можливість заповнення документу «Відображення заробітної плати в регламентованому обліку». Там будуть відображені суми резерву відпусток та ЄСВ ФОП в розрізі підрозділів, а також будуть сформовані проводки.

Сформований документ «Відображення заробітної плати в регламентованому обліку» переноситься в конфігурацію Бухгалтерія шляхом типового переносу.

Для користувачів «Резерву відпусток» в ЗУП передбачено ряд звітів:

 • Звіт «Резерв відпусток»

 • Звіт «Інвентаризація резерву відпусток»

 • Звіт «Інформація по використанню резерву». Звіт відображає залишки резерву за період.

Ми детально розглянули яким чином автоматизований резерв відпусток в 1С:Підприємство 8.

Розробка може бути вбудована, як в типові програми Управління торговим підприємством / Зарплата та управління персоналом / Управління виробничим підприємством, так і в допрацьовані.

СОФТКОМ: Підсистема «Резерв відпусток» сертифікована й має статус «СУМІСНО! Система програм 1С:Підприємство».

СОФТКОМ здійснює не лише поставку модуля, а й установку та налаштування підсистеми (2 години) спеціалістами.

За всіма питаннями щодо рішення «Резерв відпусток» звертайтеся в компанію СОФТКОМ.

(067) 8241320

https://www.softcom.ua/ua/1c/v8/catalog/rezerv-otpuskov/


Компанія «СОФТКОМ» є членом Всеукраїнської громадської організації «Спілка автоматизаторів бізнесу» (САБ). СОФТКОМ має багаторічний досвід розробки, впровадження та супроводу систем автоматизації обліку та управління на платформі 1С:Підприємство.

Теги
Отключить рекламу
Комментарии