при подписке на рассылку
gift_icon
20.12.18
7301 11 Печатать

Применяются ли штрафные санкции за несвоевременную регистрацию налоговых накладных, выписанных на условные ИНН?

Пунктом 1201.1 НКУ за нарушение предельного срока, определенного ст. 201 НКУ, для регистрации налоговых накладных (НН) в ЕРНН (кроме НН, которые не предоставляются получателю (покупателю), что составлены на поставки товаров/услуг для операций, освобожденных от налогообложения или облагаемых по нулевой ставке), предусмотрено применение штрафных санкций в соответствующих размерах к плательщику НДС, на которого в соответствии с требованиями статей 192 и 201 НКУ возложена обязанность по такой регистрации.

То есть, за нарушение сроков регистрации НН штрафные санкции, установленные НКУ, не применяются исключительно к НН:

- которые не предоставляются получателю (покупателю), составленные на операции по поставке товаров/услуг, которые освобождены от налогообложения, и/или

- которые не предоставляются получателю (покупателю), составленные на операции по поставке товаров/услуг, которые облагаются по нулевой ставке.

Учитывая изложенное, регистрация НН, в том числе выписанных на условные ИНН проводится в общем порядке, а за нарушение сроков регистрации таких НН, к таким налогоплательщикам применяются штрафные санкции, определенные пунктами 1201.1 или 1201.2 НКУ.

По материалам Офис КНП ГФС
Отключить рекламу
Комментарии
  • Аля-ля
20.12.18 08:47

ДФС, як завжди,  роз'яснює 1201.1 ПКУ на свою користь, не зважаючи на коми.Звичайно, що в їх трактуванні і застосовувати ШС нема до чого, бо ПДВ у даному випадку =0. А закон повинен захищати платника, тому, читаюю норму закону дослівно  "крім ПН,
1)що не надаються отримувачу (покупцю),
2)складених на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою

Ответить
    Оценить
  • 13
  • 0
  • резидент
20.12.18 09:19

Аля-ля, Не вийде ділити як ви хочете. Звичайна логіка: пункт 2 вашого переліку - це ПН на компенсуючі постачання (198.5, та 199 ПКУ), а пункт 1 - взагалі усі ПН, що не надаються покупця, включаючі і ці компенсуючі. Питання - навіщо про них казати окремо, якщо вони вже сидять у п.1?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Владимир
20.12.18 08:57

А як тоді розуміти абзац четвертий п.201.10 ст. 201 ПК України податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вказана норма права чітко передбачає три окремих та самостійних випадки реєстрації податкових накладних. А відтак і відповдальнітсь містить ти, а не два випадки звільнення ві зстосування штрафних санкцій.

Ответить
    Оценить
  • 11
  • 1
  • Владимир
20.12.18 08:58

А як тоді розуміти абзац четвертий п.201.10 ст. 201 ПК України податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вказана норма права чітко передбачає три окремих та самостійних випадки реєстрації податкових накладних. А відтак і відповдальність містить три, а не два випадки звільнення від застосування штрафних санкцій.

Ответить
    Оценить
  • 3
  • 1
  • Оксана
20.12.18 10:13

Треба писати закони простими реченнями з однією граматичною основою (підмет+присудок), а не складно-сурядними, складно-підрядними, ускладненими ще тричі всілякими заворотами та додатками. Тоді буде однозначне розуміння. (Дочка зараз це вивчає з укр. мови, то я трохи розуміюся на будові речень).

Ответить
    Оценить
  • 24
  • 0
  • Лара
20.12.18 10:43

Оксана, якщо вони напишуть все просто і зрозуміло, за що ж будуть тоді штрафувати. Ви ж знаєте, що наші закони "як дишло..."

Ответить
    Оценить
  • 20
  • 0
  • y
20.12.18 12:03

Если не выдается покупателю (не ндс-нику) но сумма ндс есть в пн, значит штрафа не будет? или будет?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ирина
20.12.18 13:46

y,БУДЕТ-БУДЕТ, у них уже программа по неплатникам заработала, и штрафы рисуют

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • Людмила
20.12.18 15:59

А как же Лист ДФС України від 12.01.2016р. №352/6/99-99-19-03-02-15, в котором чётко прописан вывод: "Отже, штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування до них в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування до них підлягають наданню покупцям-платникам ПДВ." ?http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/66107.html

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • резидент
21.12.18 09:15

Людмила,это письмо еще до изменений в НКУ. Изменения были с 01.01.2017

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • Людмила
21.12.18 10:44

резидент, Изменения относительно чего ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0