<-- -->
Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
02.01.19
1868 0 Печатать

Платник єдиного податку обирає квартальний період звітності з ПДВ. Яким чином подати заяву?

Звітним (податковим) періодом для подання звітності з ПДВ є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених ПКУ календарний квартал.

Отже, поряд із застосуванням звітного періоду – календарний місяць, платники єдиного податку можуть обрати квартальний податковий період звітності з ПДВ.

Заява про вибір квартального податкового періоду з ПДВ подається фіскальному органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року.

Тобто, у разі обрання квартального звітного періоду платник єдиного податку, разом з декларацією з ПДВ за останній звітний місяць календарного року, подає заяву про вибір квартального звітного періоду.

Форму такої заяви наведено в додатку 1 до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21.

В Заяві про вибір квартального звітного (податкового) періоду зазначаються відомості щодо дати, з якої обирається квартальний звітний (податковий) період, дата, з якої платник податку перебуває на єдиному податку та ставка єдиного податку на дату подання заяви.

Квартальний звітний період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року до кінця такого року або до переходу на загальну систему оподаткування.

Якщо платник податку разом із декларацією з ПДВ за наслідками останнього звітного місяця календарного року не подав до фіскального органу зазначеної заяви, такий платник застосовує місячний звітний період.

У разі якщо платник ПДВ, який застосовував спрощену систему оподаткування, переходить на загальну систему оподаткування, то необхідно самостійно перейти на місячний податковий період, починаючи з першого місяця переходу на загальну систему оподаткування, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками такого місяця.

Зазначена норма передбачена п. 202.1, п. 202.2 ПКУ.

По материалам ГУ ДФС у Запорізькій області
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления