Отключить рекламу

Подпишитесь!


25.01.19
3085 4 Печатать

ДФС коментує ситуацію з відшкодуванням ПДВ

На своєї сторінки у Facebook  в.о. заступника Голови ДФС Євген Бамбізов  повідомив про ситуацію з  відшкодуванням ПДВ:

"Останнім часом ця тема – серед найпомітніших. Отже, що відбувається насправді? Поясню на цифрах, які, як відомо, вперта річ.

Перше, що хотів би вкотре підкреслити: автоматичне відшкодування ПДВ, започатковане два роки тому, зарекомендувало себе як безумовно зручний прозорий справедливий механізм.

Процедура відшкодування ПДВ відбувається у строки, встановлені законом, – ДФС неухильно дотримується визначених для цього Податковим Кодексом термінів до 2-х місяців. Незважаючи на те, що, власне, суми відшкодувань невпинно ростуть.

Для прикладу: обсяги ПДВ, який було відшкодовано 2018 року, майже на 10% більші за показник 2017 року - 131,7 проти 120,1 млрд грн. Зросла й середньомісячна сума відшкодування: 11 проти 10 млрд грн/місяць. Збільшилась також кількість заявок про відшкодування: якщо у 2017-му такі заявки надійшли від 4 тис. осіб, то минулого року додалася ще понад тисячі заявників. Водночас суттєво виросла і кількість транзакцій, які необхідно перевіряти.

У листопаді минулого року було зафіксовано піковий показник, пов'язаний з сезонною активністю експортерів агропродукції. Протягом місяця відбулося відшкодування 13,6 млрд грн (за декларацією жовтня). Ця цифра стала абсолютним рекордом.

Втім, незважаючи на таке навантаження, ДФС спрацювала й працює, повторюсь, чітко у межах закону, вкладаючись у відведені терміни.

На даний момент, станом на початок січня, залишок невідшкодованих сум ПДВ становить 27,5 млрд грн. З них поточна заявка (тобто, йдеться про заяви, що подані у грудні за декларацією листопада) складає 15,6 млрд грн.

Протягом січня ДФС передала до Держказначейства висновки щодо підтвердження відшкодування на суму в 19,8 млрд грн. З яких 11,1 млрд грн – за декларацією жовтня (за результатами документальних перевірок), та 8,8 млрд – за декларацією листопада (за результатами камеральних перевірок).

Виявлено й порушення, в зв'язку з чим тільки у січні упереджено відшкодування майже 406 млн грн – за результатами документальних перевірок. Та близько 55 млн грн – за результатами камеральних перевірок. Загалом же сума ПДВ, який намагались відшкодувати з порушеннями, сягає 1,3 млрд грн – наразі по цим деклараціям тривають судові розгляди.

Підсумовуючи, ще раз хочу наголосити: підстав для хвилювання щодо своєчасного відшкодування ПДВ – жодних. ДФС буде й надалі чітко дотримуватись норм, що містяться в Податковому кодексі. Всі суми відшкодувань нараховуватимуться справедливо та без запізнень.

В той же час, стороннє втручання ззовні в процес відшкодування ПДВ є неприпустимими. Як і підвищення градусу напруги навколо такої «гарячої» теми.

Сподіваюсь, це всі усвідомлюють."

По материалам Євген Бамбізов у Facebook
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
 • бублик
25.01.19 08:39

Все понятно!
Мы живем на разных планетах!
Это у нас с возмещением НДС и регистрацией НН все плохо, а у них, как оказалось, все хорошо!

Ответить
  Оценить
 • 15
 • 0
 • Евгений
25.01.19 09:40

- Специалисты утверждают, что люди стали жить лучше.
- Так это.... Люди говорят, что наоборот, они стали жить хуже!
- Ну так люди же не специалисты!

Ответить
  Оценить
 • 25
 • 0
 • Олександр
25.01.19 10:34

"автоматичне відшкодування ПДВ, започатковане два роки тому, зарекомендувало себе як безумовно зручний прозорий справедливий механізм."Ага, механізм, який по однотипним операціям частину ПН блокує, частину ні, ну от просто "автомату" щось не сподобалось))) а ще й до всього, блокує ПН, виписані на кінцевого споживача. Ну так, все ж в рамках закону, все прозоро і справедливо.При оскарженні до ДФС відмова у зв'язку з тим, що частину прикріплених до скарги файлів не можуть відкрити )))) хахаха, усі файли однаково скановані, однаково прикріплені до скарги, але частина не відкривається )))))
А при оскарженні до суду кажуть що проблема з лаговим недосконалим ПЗ, до платника претензій немає, всі документи у платника в порядку і, при цьому, не соромлячись тринькати бюджетні кошти на судові збори, оскаржуть в апеляційному і касаційному порядку 100 % програшні справи))))) Прозоро і ефективно ))))

Ответить
  Оценить
 • 9
 • 0
 • Новенькая
25.01.19 16:01

Извините не по теме.. может кто-то подскажет,,, Если  списали на 44 счет в течении года, то за год сумма прибыли по бплансу не идет с формой 2 , как дать обьяснение в статистику или налоговую, может есть бланк какой-то??? Спасибо.

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться